Robin Hood (2010)

K Róbovi Hůdečků jsme přistupoval se smíšenými pocity a zezačátku jsem měl stejný pocit, jako při sledování nového Souboje titánů, tedy nic dobrého. Poté, co se děj trochu pohnul kupředu, se vše zlepšilo a moje průběžné hodnocení začalo stoupat. Jenže potom na mě padla marnost. Bože, co tohle má s legendou o Robinu Hoodovi společného. Závěr však vše nejen uspokojivě, ale velice chytře vysvětlil. Ridley Scott příběh pojal z nového úhlu a v časové ose se posunul poněkud zpátky, ale proč ne. Zkreslení historie mi sice mírně vadilo, jsem však ochoten ho přehlédnout a po skončení filmu, kdy do sebe vše zapadlo, jsem byl spokojený. Na Costnerova Robina Hooda však tento nemá ani náhodou. Róba Hůdečků - 70 %

Bratrstvo vlků - Hon na bestii (2001)

Celá první polovina se veze ve velice slušném duchu, má skvěle příběhově našlápnuto a udržuje napětí. Jakmile však přejde do postupného odtajňování celé záhady a začne docházet na ryze béčkové prvky, něco přestává fungovat. Nic proti béčkům nemám, naopak, mám je velice rád, ale tady ta směs k sobě nějak nepřilnula. Jako kdyby se člověk díval na dva různé filmy. Nejdříve na nádherné mysteriózní drama, poté na silně překořeněné akční béčko. Obojí velice dobré, dohromady však ztrácející svojí duši a smysl. 60 %

Princ z Persie: Písky času (2010)

Myslím, že normálně bych u podobného filmu neváhal s udělením čtyř hvězd a ze začátku tomu ani nebylo, ale v průběhu času se to všechno rozsypalo jako píšek z rozbitých přesípacích hodin. Alfred Molina ještě nikdy nebyl horší a co hůř, otravnější. Přičtu-li k tomu slabší scénář s několika dírami a opakujícími se scénami (nejdřív "ona mi uteče, já ji doženu", potom "seberou mi dýku, dostanu ji zpět"), naprosto očekávaný závěr a absence jakéhokoliv napětí mi nemůže dovolit dát víc. U mě čistokrevné tři. PS. České distributory aby už opravdu někdo trefil do hlavy. Odjakživa je to v češtině Perský princ, ale film, kdeže, Princ z Persie to jistí, fujtajksl. Styďte se.

Kniha přežití (2010)

Dalsí postapokalyptický film. Srovnání s nedávnou Cestou se jednoznačně nabízí. Zatímco cesta se mnohem více zaměřovala na lidské osudy, na trudnost jejich života a dilema lidského přežití, The Book of Eli se vydává mnohem akčnějším a pro mne tím pádem atraktivnějším směrem, který neřeší lidské osudy jednotlivě, ale zaměřuje se hlavně na lidské bohatství, intelektuální bohatství a znalosti, které tvořily lidsko jako takové.

Iron Man 2 (2010)

To je ono. Přesně takhle jsem si představoval Iron Mana už napoprvé. Zatímco první díl jsem očekával s nadšením a mé představy nebyly zcela splněny, druhý díl už pro mne takový tahák neznamenal a naprosto mě dostal. Srdce každého komiksového fanouška musí nad tímto dílem zaplesat. Měl jsem radost, že se na scéně objevil vedle Iron Mana také přítel Válečník (War Machine) a záporákaMickeyho Rourkea jsem si užil mnohem více, než Dudea v minulém díle. Navíc jsem konečně přišel na chuť Scarlett Johansson (hupla). Plus opětovný závěrečný odkaz na Avengers opravdu skvělý. Těším se na ně čím dál tím víc.

Souboj Titánů (2010)

Kdybych měl vypsat, co všechno se mi nelíbilo a kolik výtek k jednotlivým částem filmu mě v průběhu sledování napadlo, věřím, že by se jednalo o jeden z nejdelších komentářů k filmu. Možná kdybych si to psal, ale takhle bych si na to ani na všechno nevzpomněl.Proto to nazvu ohromným zklamáním, průšvihem a blamáží roku, která původnímu dílu, kromě triků, nesahá ani po kotníky. Proto to udělám obráceně. Na akční a trikové pasáže má určitě cenu se podívat znovu, ze zbytku je mi na zvracení. Leterrier ať se vrátí k jednoduché akční vysokooktanové zábavě v duchu Kurýra, nic složitejšího mu proboha živého nedávejte.

Amelia (2009)

Bylo to trochu roztahané, ale co na tom. Po ohlášení Hilary Swank do hlavní role jsem si nemohl představit lepší volbu, Richard Gere je pořád stejný štramák jako před dvaceti lety, kdy platil Julii Roberts za její společnost a Ewan McGregor je slizčí než klouzek po dešti. A musím říct, že závěr u mě vyvolal dost silné napětí i přesto, že jsem věděl, že Amelia nikdy nedoletí. 70 %

Seznam se bezpečně (2009)

Jediný problém je, že lidi jsou tak tupohlaví, že ani tisíc takovýhle videí nikdy nic nezmění. Pořád je to ale lepší, než nedělat nic.

Beverly Hills Family Robinson (1997) (TV film)

Křížená variace na Robinsona a Sám doma, přičemž ani jedna se nijak zvlášť nedaří. Robinsonovská část je víceméně celá nesmyslná, variace na Sám doma zase není ani trochu vtipná. Vyloženě film pro děti, který každému nad 10 let musí připadat nezajímavý a příšerně hloupočký. 30 %

Bílá stuha (2009)

Nejautentičtější film jaký jsem viděl. Měl jsem pocit, jako bych koukal skrz díru v časoprostoru skutečně na jednu vesnici, na jednu na první pohled nevinou vesnici, kde je však něco prohnilého. Černobílost a absence hudby celou autentičnost ještě prohlubuje a navíc ukazuje v zvrácenost lidí v jejích nejhorších formách. Trochu mi to i připomnělo Městečko Twin Peaks, jen to nebylo tak přehnané a mnohem více realistické.