Dexter: Early Cuts (2009) (seriál)

Zejména komentář Michaela C. Halla povznáší tuto animovanou minisérii na vyšší úroveň a vytváří pravou Dexterovskou atmosféru. Všechny tři příběhy mají co říci a zejména díl se Cindy Landon je velice poetický.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Tuším, že druhé zhlédnutí to z pohledu páté hvězdičky jistí. Současné shlédnutí bylo v trochu nemilém emocionálním rozpoložení.

Machete (2010)

Nikdy bych nevěřil, že mě zrovna takový film bude nudit. Je to stylové, cool, krvavé i dobře nahláškované, jen je to nekonzistentní a jednotlivé scény by byli zajímavější sami o sobě, než takhle za sebou. Pořád jsem čekal, kdy se to zlomí a přijde pořádný odvar, něco co člověk zvedne ze sedačky, ale tenhle moment nepřišel. Na závěr bych měl otázku: Nebyli by jste radši, kdyby Seagalovi Machete ten pupek nepropích, ale raději usekl? :-D

Glee (2009) (seriál)

Ještě před začátkem sledování Glee jsem věděl, že se mi bude líbit, vzhledem k tomu, jak to v poslední době u mě bývá s muzikálovými čísly a muzikálovými díly. To byla prostě nevyhnutelná matematika. Přesto mám jednu výtku, která se projevuje zejména v první polovině první série, kdy mi přijde, že scénáristé nějak nevědí, co si počít s dějem a s postavami v té mimosborové rovině, kdy hlavně ze začátku se postavy chovají nekonzistentně a motivace jejich jednání je vskutku zmatená. To mi hodně vadilo, ale jelikož se tento můj pocit dostavil v druhé polovině myslím pouze u jedné epizody a finále bylo nevyhnutelně úžasné (Bohemian Rhapsody mě vlastně rozbrečela), dávám 5 hvězd, avšak s otazníkem. Snad se mnou popsané neduhy nevrátí. Oblíbené postavy 1. season: Will Schuester, Sue Sylvester, Finn Hudson, Noah "Puck" Puckerman, Quinn Fabray. Oblíbené epizody: 105 - The Rhodes Not Taken, 106 - Vitamin-D, 107 - Throwdown, 113 - Sectionals, 115 - The Power of Madonna, 119 - Dream On, 122 - Journey. 1. Season: 90 % Edit after 2. season: Nedá se svítit, je až neuvěřitelné, jak moc Glee po druhé sezóně spadlo v hodnocení, ale není se čemu divit. Druhá sezóna zaostávala za první ve všech ohledech. Možná se mi to jen zdálo, každopádně pro mě osobně byl výběr písní do druhé řady nic moc, příliš jsem se nechytal a tím samozřejmě zábavnost seriálu rapidně klesá. Jak už psal někdo předemnou, chybí souvislejší dějová linka, ale hlavní kámen úrazu se vrací již z první série, avšak v mnohem vyšší míře, viz. 3.-5. řádek komentáře. Co tady scénáristi vymýšleli s postavami, to fakt nevím. Finn, Quinn, Rachel sice už také hodně postavení na hlavu, ale pořád tomu jde jakž takž věřit, Puck s Lauren totálně na odstřel. Jediný kdo se povedl byl Kurt s Blainem. Tohle bylo prostě moc. Kromě toho výtka směřuje k příliš malému využití Sue v druhé sezóně, která tomu všemu dodávala skvělý nádech, který celé druhé sezóně neuvěřitelně chyběl. Oblíbené postavy 2. Season:Will Schuester, Sue Sylvester, Finn Hudson, Holly Holyday 2. Season: 65 %

Boogeyman 2 (2007)

Tak tenhle film je po jedničce jako špatný vtip. A ještě horší vtip je, že to má lepší hodnocení než jednička. Zatímco jednička stavěla na atmosféričnosti, nápaditosti a mysterióznu, tady se to celé zvrhlo v průměrnou, několikrát omletou teen vyvražďovačku, což je podle mne rozhodně krok zpátky. 30 %. PS. Jaká je pravděpodobnost náhody, že se po jedničce s Lucy Lawless objeví ve dvojce Renée O’Connor? :-D

Náhradníci (2000)

Zase jeden z filmů, kdy si všechno do sebe skvěle sedlo. Skvěle vybraní herci, atmosféra, vtipné situace a skvělé finále. Nezpapomenutelné postavy ztvárnili Jon Favreau a Rhys Ifans. Velká spokojenost. 90 % Pain Heals. Chicks dig scars. Glory lasts forever.

Jonah Hex (2010)

Přesně jak už někdo psal. Tragikomedie z traileru se přenesla do celého filmu, kterému opravdu nelze přičíst téměř jediné pozitivum, snad jen, že to není úplná blbost, ale jen blbost. Takovéhle hraní na wester, i když podle komixu, už raději ne. Je až k neuvěření, jak i přes mírnou stopáž, dokáže ten film nudit a být příliš dlouhý. Scénář je opravdu velký problém. Herecké výkony taky o něčem svědčí. Skvělý Michael Fassbender, potom slušná Megan Fox, zbytek bída a utrpení a přiznejme si, že film, ve kterém jeden z nejlepších hereckých výkonů předvádí Megan Fox, opravdu za moc stát nemůže. 30 %

Vyfič! (2009)

Kdo by byl řekl, že taková pitomá honička na bruslích může mít takové kouzlo. V průběhu filmu jsem si říkal, jak je to předvídatelné a víceméně neoriginální, 100x omleté dějové posuny, ale co na tom, když to Drew natočila tak dobře, vybrala herce, které do svých rolí vyloženě padnou, o její roli ani nemluvě, jelikož Drew si jí neskutečně užívala. Další z příkladů, kdy i s ohraným příběhem můžete udělat divy.

Prci, prci, prcičky: Kniha lásky (2009)

Škoda těch nechuťáren a zbytečného exbicionismu. O nejtrapnějším Stiflerovi ani nemluvě. Ten celé povedené rodince dělá jen ostudu, zlatý Steve, Matt, Eric a Dwight. Jinak Noah "Eugene Levy" Levenstein pořád válí, jako před deseti lety a i přes předchozí uvedená negativa nemůžu filmu upřít myšlenku, správnou myšlenku. Najít si jí musí ovšem každý sám. Rozhodně nejslabší z Prciček, oproti jiným teen comedies však stále nadprůměrné.50 %.