Dragonball: Evoluce (2009)

Jsem na rozpacích. Na jedné straně skvělé souboje, triky a pro mne i celkem zajímavý příběh, na druhé straně přehrávající herci (doufal jsem, že Chow Yun-Fat bude jedním z pozitiv filmu, bohužel, alespoň ze začátku, je jeho hlavním negativem), nelogičnosti a spousta ptákovin. Původní seriál neznám, takže jsem nebyl svazován předsudky v tom smyslu, jak špatně ten film musí dopadnout. Jsem spokojený rád se na to podívám znova. Záporák v podání Jamese Marsterse byl celkem povedený a ani Justin Chatwin se svého úkolu nezhostil špatně. Vynikající finále. Už jsem byl rozhodnutý udělit čtyři hvězdy, když přišla poslední scéna, která to vše zase zazdila. Kdo do kdy viděl odpočívat jednoho z největších záporáků odpočívat po prohrané bitvě pod přikrývkou v nějaký chatrči. Kdyby tomuto filmu bylo věnováno trochu víc logiky a méně blbostí, mohl to být skvělý film, takhle se bohužel propadá do průměru. 70 %

Dobytí Měsíce (2009) (TV film)

Pěkný rekonstrukční dokument. Málokdo z nás si asi uměl představit kolik příprav stál start Apolla 11. Jaké štěstí měli všichni tři kosmonauti, že se stali těmi vyvolenými, kteří poprvé poletí na měsíc a ještě větší štěstí, že se všichni ve zdraví vrátili. Je zde popsán celé pozadí příprav, úvah a rozhodnutí, která se udála před startem. Jaký problém musela dvojice kosmonatů řešit před odletem z měsíce. Opravdu velice zajímavé. Je pouze škoda, že málo lidí ví, že Neil Armstrong nebyl jediný kdo vstoupil na měsíc, škoda, že se zapomíná na Buzze Aldrina a v neposlední řadě také na Michaela Collinse, který se sice na měsíc nedostal, ale i tak byl důležitou součástí týmu. Opravdu povedený dokument.

Dirt (2007) (seriál)

Hodně zajímavé nahlédnutí pod závoj toho, jak se dělá pravý bulvání časopis, který určitě stojí za zhlédnutí. Courteney Cox hraje opravdu skvěle a v jejím charakteru toho z Moniky zůstalo opravdu minimálně. I ostatní charaktery jsou dobře napsány a jsou zároveň i ztvárněny velice sympatickými herci. Funkční schizofrenik Don Konkey se Ianu Hartovi opravdu povedl. Atmosféra v první sérii houstne každým dílem a závěrečný díl je opravdu fascinující, když se všechno třikrát obrátí a nakonec dopadne, jak by nikdo nečekal. Pouze slova chvály. 2. série šla opravdu kvalitativně dolů, nevím čím to je, něco tomu prostě chybí. Možná nějaká ústřední dějová linka. Jakoby scénáristům docházel decha řekli si: "Dáme tam trochu od tohohle, tohohle a tohohle a nějak to dopadne." Bohužel to nedopadne tak dobře, jak by si asi představovali. Samozřejmě člověk musí brát v úvahu to, že tato série je pouze poloviční, nedodělaná a přerušená. Vše se mohlo nakonec v dobré obrátit. Tak či tak, úrovně první série dosahovali asi tak 2 díly. Také mě trochu mrzí změna znělky. První série: 85 %, 2. série: 60 %

Bezva prachy (2005) (TV film)

Doufal jsem, že půjde o jeden z těch filmů, u kterých to nečekáte a oni vás příjemně překvapí. Byl jsem však zklamán a z velké části se nudil, nedostavilo se žádné napětí a konec byl naprosto nezajímavý.

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Poslední půlhodinka trochu napravuje reputaci celému filmu, který mě však přišel již od začátku velice nudný a na konci už jsem si skoro nepamatoval, co bylo na začátku. Proto pouhých 50 %

Drž hubu! (2003)

U tohoto filmu lituji, že je tady těch hvězd k dispozici opravdu pouze 5 a ne 10. Film s dobrým námětem i skvělými herci (zejména Depardieu je naprosto úžasný) je pro mne přesně na pomezí. Okrouhlím však dolů, protože tolik srandy tam zas nebylo a závěr podle mne mohl být nápaditější. 70 %

Hory mají oči (2006)

Mám jen jednu otázku. Jsou lidi fakt tak blbí a já to nevidím, nebo se to děje pouze ve filmu? Protože to co tady ty postavy vyvádějí mě nehorázně vytáčelo.

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Když jsem se před nějakým časem dověděl, že tento fim byl v nějaké žebřičku vyhlášen jako nejlepší horor všech dob, tak jsem byl velice zvědav. Po první polovině fimu jsem však jen nevěřícně kroutil hlavou. Avšak poslední čtvrthodina byla přesně taková, jak jí skvěle popisuje uživatel Lima ve svém komentáři, zachraňuje celý film a nasazuje vysokou laťku co se děsuplnosti týče. Jako celek však zejména kvůli velice vlažné první polovině nedosahuje nejvyšších met. Možná nejlepší hororová čtvrthodinka, avšak nejlepší hororový film určitě ne.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Původní snímek z roku 1974 byl skvělý díky své děsivé scéna "dědo bouchni". Tento remake, chcete-li, mi přišel mnohem víc propracovanější. Buduje napětí od začátku a člověk nemusí čekat půl filmu na to, aby se vůbec něco stalo. Nápad s úvodním a závěrečným záznamem z policejního vyšetřování je geniální, zvláště pohled na drápance ve zdi, které jsou ve filmu jasně vysvětleny a právě při této scéně mi bylo opravdu dost špatně, celá scéna dostala na realističnosti. Jsem také rád, za objasnění, proč vlastně Leatherface svoji masku vůbec nosil. Lekaček si člověk moc neužije, ale rozhodně stojí za vidění. Vyzdvihnul bych zejména tyto věci: záznam z policejního vyšetřování, opakovaná scéna: "Chci jen jet domů, jedete špatným směrem", záběr skrz hlavu, tvář přítele na leatherfacecovi. To jsou geniální scény. Jessica Biel skvělá. Opravdu povedné.