Smrtonosná past 4.0 (2007)

Velkolepá akce, opravdu jedna z nejvelkolepěších akcí vůbec. Bohužel John McClane už není co býval. Prostě se to nějak do té série moc nehodí. Jinak bych asi neváhal s udělením 5 hvězd. Najde se zde i pár nelogičností, ale jelikož se stanou ve prospěch následné akce, tak jsem ochoten je odpustit. Jako film skvělé, jako pokračování McClanovi série to už není ono.

Střelci na útěku (1998)

Chow Yun-Fat ve vrcholné formě, Mira Sorvino vrcholně pěkná. Dva super zabijáci Til Schweiger a Danny Trejo a jeden dobrej policajt Michael Rooker. Skvělá kombinace na akční film, který se mimořádně povedl. Utíká velice svižným tempem bez špetky nudy, s přehlednou akcí a slušným finále. 75 %

Ruslan (2009)

Po traileru a po všem co se o tomto filmu namluvilo, jsem se opravdu těšil. Jako mnozí jsem doufal v Seagalův comeback, ale kdeže. Seagal by měl vážně zhubnout nebo to už pověsit na hřebík, protože tohle přestává být už i sranda. Souboje, až na ten poslední, celkem tragikomické. Někdo tu psal, že se Seagal po dlouhé době ukázal ve filmu v tričku a musím říct, že on věděl, proč se v něm neukazoval. Vypadal jako velkej tlustej supergangsta černoch s řetězem kolem krku. Už mu chyběla jen raperská kšiltovka a černý brejle. Ten už se nevzpamatuje.

Revolver (2005)

To je teda pořádnej guláš, to se jen tak nevidí. I na Guye Ritchieho trochu přehnané. Pro většinu diváku musí být hodně těžké se ve filmu orientovat, včetně mě.

Ve jménu krále (2007)

Je škoda, že Uweho provází tak špatná pověst, že člověk na filmu hledá chyby, kterých by u jiných filmů odpustil nebo si jich ani nevšiml. Toto je myslím jeho druhý film, s kterým jsem se potkal a rozhodně jsem nelitoval. Skvělá výprava, hvězdné herecké obsazení a nejcoolovější Statham od druhého kurýra. Opravdu, tady to byl takový fantasy kurýr :-D. Trochu mi to připomínalo i Xenu, princeznu bojovnici, akorát s tím rozdílem, že Jason má místo šakramu bumerang a nemá tak sexy ohoz. Jinak já jsem naprosto spokojen. Akční fantasy se moc často nevidí a pokud jsou choreografie a triky dobře zvládnuté jako tady, nevidím v tom žádný problém. Já se královsky bavil.

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Kolotoč absurdních a přehnaných situací odehrávající se v nějakém zparchantělém, nechutně ulítlém světě. Na to, jak se to tvářilo jaká největší akční jízda, která strčí jedničku do kapsy, se to jedničce nevyrovná ani náhodou. Tenhle film své publikum asi rozdělí na dvě poloviny. První která bude v extázi sledovat tento film jako fantasticky zvládnutý a skvělý snímek, druhá naopak bude jen nevěřícně kroutit hlavou, co to s tím autoři ksakru udělali. Doufal jsem, že jako milovník akčních filmů budu v té první polovině, smutně se však musím zařadit k té druhé. Co je moc, to je příliš. Jednu * dávám za Jasona a Amy, druhou, že jde o akční film. Nic dalšího si hvězdu nezaslouží.

Shadow Puppets (2007)

A zase je zachránil východ slunce, aspoň, že to nebylo před upíry :-). Celkem slušný, no, horor mi nějak nejde přes pysky, ale film určitě. Sice jsem se nebál, což bych u hororu asi měl, ale dneska už se hororem nazývá kde co a jde spíš o mysteriozní thriller či tak něco. Každopádně tohle je přesně. Hrůzy pomálu, ale napětí na rozdávání. Postupné seznamování s postavami, neznámá minulost, děsivá přítomnost a nejistá budoucnost. Opravdu jsem byl napnutý celou dobu, jak to vlastně je a jak to vlastně dopadne. Trochu mě zamrzelo, že se s Jamese zase musel stát záporák, ale co naplat, holt se na klaďase asi nehodí. Druhá věc, co mě zamrzela, bylo vysvětlení toho superčernůho supermraku, který je tam celkem cool sekal na kousky. To mi přišlo jako holý nesmysl, škoda, že scénáristi nevymysleli něco lepšího. Jako film, ale velice slušné. 70 %

Chance (2002)

Zajímavý příběh vyprávějící poutavým a mírně kolísavým způsobem život jedné mladé dívky. Tuto mladou dívku si střihla Amber Benson a opravdu se překonala. Má u mne plné uznání za to, jak tento filmek zvládla nejen v roli herečky, ale zejména režisérky. Amber se toho jednoduše nebojí, už vzhledem k tomu, o čem všem ten film pojednává a že se na něm podílelo dost členů její rodiny. Účast Jamese Marsterse jistě potěší, už jen tím, že ukazuje, že James dokáže zahrát nejen superprostřelé všehoznalé týpky, ale i normálního kluka s fóbií a běžnými problémy. Shrnul bych to asi tak: Pro milovníky Whedonverse příjemné pokoukání, jinak spíše asi pro fajnšmekry.

Chaos (2005)

Vůbec ne špatný film, obstojní herci v čele s mnou oblíbeným Stathamem a celkem zdařilý scénář s povedenými zvraty. Velmi jsem se těšil na konec v očekávání ultramegafightu mezi Stathamem a Snipesem. K tomu ale bohužel nedošlo, což je naprosto nevyužitý potenciál, máte-li k dispozici takové ultimátní borce, kteří už se v jednom filmu, také nikdy nemusí setkat. Právě toto zklamání mi nedovoluje dát více než tři hvězdy. Ohromná škoda.