Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Je to spíš taková pohádka pro děti, u níž se většina dospělých bude nudit. To se změní pouze v případech, kdy je na scéně Jim Carrey a jeho kníže Olaf, jehož ztvárnění si jistojistě dokonale užíval a i když tu postavu musíte upřímně nenávidět, tak právě ona je tím nejlepším na celém filmu. Fantasy prvků tam moc nenajdete až na pár opravdu ztřeštěných postav.

23 (2007)

Úžasný film. Jediné co mu mohu vyknout jsou úvodní titulky, které se číslu 23 snaží dodat mystičnost za každou cenu a tak přemrštěně, že si každý musí poznat jak je to umělé a vyumělkované. To však dokážu filmu prominout, protože poté následuje něco neuvěřitelného. Scénář člověka neuvěřitelně vtáhne do děje. Skvěle buduje atmosféru. Bál jsem se, že film se bude dlouhou dobu rozjíždět a poté rychle skončí. Naštěstí to tak nebylo. Walter nečte knihu celý film, ale dokončí ji velmi dřív než jsem čekal a atmosféra se zase dostane o stupínek výš. Zároveň je děj jen těžko předvídatelný. Chvíli to vypadá, že půjde někudy, aby se vzápětí rozběhl úplně jiným směrem. Stále nechvá diváka na pochybách, co přijde příště. Napětí by se dalo krájet a když dojde ke konečnému zvratu a celkovému rozřešení, člověk jen zůstane sedět s otevřenou pusou. Scénáristický skvost. Všechno dopadlo jak mělo a dopadlo víc než výborně. 95 %

Angel (1999) (seriál)

Ano, Buffy je jen jedna. Ale ano, Angel je také jen jeden. Že se chce Angel nést v trochu temnějším duchu dává na vědomí již úvodní znělka. Ze začátku to tak ovšem nevypadá. Něco tomu oproti Buffy prostě chybí. A je zde vidět ta klasická Jossova slabina, což jsou slabší začátky seriálů. Důležité však je, že si dokáže vytvořit takové základy, že na nich poté postaví takový děj a takové zvraty, že člověku zůstává jen čumět s otevřenou pusou. A u Angel je to vše velmi dobře vidět. Zatímco Buffy měla pro každou sérii jednoho hlavního zloducha, u Angel tomu tak není a to je jeho největší devizou. Od začátku staví, i když s přestávkami, do role hlavního zla W&H, což se zejména v poslední sérii naplno projeví. Současně s tím Joss skvěle vykresluje celou mytologii a říká, že nic není náhodné. V tom je největší výhoda Angela oproti Buffy. Zde má všechno svůj řád, důvod, přičinu, někoho, kdo za tím stojí. To v Buffy nebylo. Tam se zlo objevovalo spíše náhodně. Tady na sebe všechno navazuje. Jednotlivé série nejsou tolik oddělené. Čtvrtá série vypadá jako by byla prodlouženým finále té třetí. Nepustí člověka od obrazovky. Ještě jsem nezažil aby mě nějaká série do sebe vtáhla již od začátku. Žádný pomalý rozjezd nové dějové linky, všechno pokračuje v takovém tempu, že člověk nemůže a ani nesmí vydechnout. Všechno směřuje k jedinému a nevyhnutelnému střetnutí v jehož středu seriál bohužel končí, čemuž pořád ještě nemůžu uvěřit. Byl jsem sice přesvědčený, že Angel ode mne dostane jen 4 hvězdy, po jeho skončení jsem si však uvědomil, jak moc mi bude chybět a proto neberte hodnocení jednotlivých sérií závazně a neprůměrujte je. Hodnocení je za celý seriály, který jako celek tvoří jedno z mnoha Jossových uměleckých děl. Btw. Přivést Spikea do páté série byla trefa do černého.První série: 70 %, Druhá série: 60 %, Třetí série: 100 %, Čtvrtá série: 100 %, Pátá série: 100 %.

Megažralok vs. obří chobotnice (2009)

Film, který si, jak se zdá, ten odpad dvakrát pojistil. Nejdříve spojením dvou mořských příšer, poté přidáním jedné suchozemské příšery a to Lorenzo Lamase. Naštěstí to tak špatně nedopadlo, viděl jsem i mnohem horší filmy. I přesto by se však Lamas měl radši držet svého bojového, nežli hereckého umění. Samozřejmostí je pár děr ve scénáři, několik naprostých blbostí a průměrné herecké výkony, ale kdo tohle nečekal. Na druhou stranu film dokáže občas celkem slušně navodit atmosféru a může se pyšnit i slušnou hudbou.

Lovec policajtů (2001)

Akční lahůdka a jeden z nejlepších Seagalových filmů vůbec. Rozhodně nejlepší z poslední doby. Film je založen na skvělém scénáři, povedených i zručných hercích a hlavně se na akční scény dalo dívat. Nebyli naštěstí rozstříhané na milion milisekundových částí. Svou troškou do mlýna přispěl i Tom Arnold, který byl hlavních tahounem vtipu a skvěle se doplňoval s Anthony Andersonem. Těžko tento film zařadit do kategorie béčkových, protože má jistě navíc a v rámci žánru jde opravdu a skvěle odvedenou práci. 90 %

Kuffs (1992)

Vážně celkem povedený film. Sice ho člověk musí brát trochu s nadhledem, ale i přesto se u toho člověk skvěle baví. Vcelku slušná kriminálka se zajímavým námětem a s několika úžasnými gagy, u kterých mě chytali záchvaty smíchu. Když k tomu přidám nádhernou Millu Jovovich a skvělý dabing mého oblíbence Filipa Jančíka, tak pod 4 hvězdy prostě jít nemůžu. 70 %

Guyver: Temný hrdina (1994)

To bylo tak krásně béčkoidní. Jen škoda, že tak levně béčkoidní. I když se film datuje k roku 1994, vypadá jako by byl natočen spíš v polovině let 80. Na druhou stranu je Guyver jeden z nejcoolovějších hrdinů. Rychlý jako blesk, s božskými reflexy a vždy útočí jako první. To zasazené do celkem slušného příběhu se skvělým finále. Filmu bych vytknul dvě věci a to herecké výkony (zejména Kathy Christopherson byl hodně velký omyl) a už zmíněnou levnost, která je vidět ve všech částech filmu, ovšem kromě akčních scén, protože souboje byli dobře zvládnuté a vypadali efektně. Prostě béčko jak vyšitý a tak to mám rád. 70 %

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Pilotní díl Stargate Universe přinesl přesně to, co jsem čekal. Základ k dalšímu skvělému seriálu světa stargate. Musím souhlasit, že efekty i hudba byly na skvělé úrovni. Příběh jako takový nemá cenu příliš hodnotit, protože většina z nás jistě víceméně věděla do čeho jde. Jen mi přišla škoda, že bylo předem známo, kam adresa s devíti chevrony vlastně vede, jinak by totiž bylo napětí mnohem větší, kdyby byl člověk zvědaný, kam je brána vlastně přenese. Myslím, že hlavně proto bylo celé uvedení do děje provedeno pomocí flashbacků. Postavy mi stejně jako ostatním nepřijdou příliš sympatické a vhodné, ale to samé jsem zažíval u Atlantis a většinu si jich nakonec oblíbil, takže hodnocení postav si zatím nechám pro sebe, protože si k nim nejdříve musím vytvořit určitý vztah. Uvidíme co přinesou další díly, já se více než těším. Pilot by byl za 4 hvězdy. Hodnocení celého seriálu si ale nechám až po konci první série. Edit po první sérii: Toto nové pojetí SG světa není špatný, zatím, ale nedodává příliš očekávání ani vzrušení. Závěr první série sice navnadil, pár dobrý dílů by se taky našlo, jen by si ale seriál měl najít jednu cestu a tou se vydat. Ani k nějaké větší oblibě postav zatím nedošlo, snad kromě Rushe a Elie a zejména jak se vyvine vztah Elie s Chloe jsem velice zvědavý. Doufal jsem, že do konce série najdou způsob jak Destiny řídit, to se však nestalo a všechno bylo zkombinováno se starou známou Luciánskou aliancí, což sice nebyl špatný tah, ale myslím, že každý očekával přecijen něco nového, neočekávaného, šokujícího a toho se nám nedostalo. Přesto ve sledování budu určitě pokračovat, protože závěr opravdu navnadil a jsem zvědavý jak to dopadne, avšak takových zápletek a dílů to bude chtít víc v průběhu jednotlivých sérií než pár dílů na konec. Budu to brát jako rozjížděcí první sérii, po které nám autoři naservírují to, co všichni očekáváme. 65 %

Ultraviolet (2006)

Film, na který jsem byl dlouho zvědavý. Zejména kvůli jménům jako je Kurt Wimmer a Milla Jovovich a samozřejmě kvůli žánru. Všichni se jistě shodneme, že Equilibrium je opravdu lepší, ale že by o tolik. I zde je stejně jako v Equilibriu skvěle vykreslená budoucnost a myslím, že ani příběh nebyl úplně z nejhorších. Rozhodně jsem u akčních filmů viděl mnohem horší a neoriginálnější výrvory. Akce je tam opravdu požehnaně, jen škoda že je to zase samý střih, není to úplně nejhorší, ale přecijen by tomu větší přehlednost neuškodila. Určitě se zde také najde několik více než stylových scén. Na druhou stranu scénu s kolotočem jsem teda moc nepobral. Určitě lepší než Aeon Flux, s kterým je to také hodně srovnávané. 69 %

Klan létajících dýk (2004)

První polovina velice svižně utíká a akce i romantické party na sebe dobře navazují, v druhé se však všechno velice zvrtne. Určitě by tomu neuškodila kratší stopáž, protože na konci už mi to přišlo hrozně zbytečně natahované. Dějové zvraty působí na film spíše škodlivě a v závěru to s tou lyričností tvůrci silně přehnali. Je to škoda, za první polovinu bych udělil 4 hvězdy, možná i víc, takhle je to jen 60 %. (Btw. Měl jí tam ještě jednou někdo svlíkat a už bych se asi střelil do hlavy)