Po čem ženy touží (2000)

Nancy Meyers se podařilo namíchat tu správnou dávku romantiky a humoru aniž by cokoliv výrazně převažovalo. Gibson se v tomto žánru zatím moc neobjevoval ale myslím že od svých brutálních úchylek a averze k židům by si občas mohl natočit něco podobného a ze scény "Chce to Franka..." je vidět že i něco hudebnějšího by pro něj mohla být zajímavá zkušenost. Helen Hunt tady nepředvedla svoje maximum ale i tak se jí Darcy povedla. Za mě hezkých 70

Síla srdce (2007)

Čekala jsem emocemi nabitý příběh od kterého člověk neodtrhne oči a dostala jsem plytkou břečku kde jediným rušivým elementem je protivné a tak charakteristické zvonění pro jednu značku, zbytek nuda která se jen tak nevidí když vezmu v úvahu tak zajímavou látku. O Angelině škoda mluvit,té nevěřím ani ty kudrlinky na hlavě. Škoda.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Vezmu to stručně: tohle je film u kterého zvládnete plno dalších věcí a nic vám neunikne. Díky hvězdnému páru má takovou propagaci.Oba mají své světlé momenty ale jinak jsou to herci na baterky. Děj více než nudný,pár zajímavých scén,tudíž jednou a dost. Zlatej seriál.

Co je šeptem... (2005)

Komediální velmi málo, romantické jen co by se za nehet vešlo. Jen Aniston mám ráda a s potřeštěnými romantickými hrdinkami má zkušenosti ale tady mě jednoduše nudila. Costner už taky není co býval a Mark Ruffalo měl málo prostoru. Motivace hlavní hrdinky mi přišla na hlavu postavená.

Next (2007)

Velmi slaboučké. Jak je vidět tak filmy s nadpřirozenem a podivnou mystikou nejsou pro Cage to pravé ořechové. V Městě andělů to ještě utáhl na nějakou romantiku, v Rituálu mu role á la Mulder nevyšla vůbec takže za jeho největší průšvih považuju právě tento film. Next má své chvilky ať už akční, matrixové nebo romantické,ale stále je to jen plytká polívčička která nemá čím zaujmout. Cris je taková unylá loutka která je sitacemi poháněna tam či onam a ani milostné vzplanutí nemá tu potřebnou atmosféru. Překvapivý konec se vzhledem k ději dal očekávat.

Let's Dance (2006)

Už jen překlad tohoto dílka si zaslouží pozornost :-) ovšem už o něco méně samotný film. Nevím,ale mám pocit že taneční filmy už nejsou co bývaly. Snaha vymačkat co nejvíce soucitu a zároveň přidat morální poučení je tak úporná a všechno přílš vykalkulované. Tohle aspiruje na hudební klip roku,toť vše.

Sedmero krkavců (1993) (TV film)

Tahle pohádka se od ostatních liší svou ponurou atmosférou zato ale dobrými hereckými výkony. Pohádky Boženy Němcové by mohly posloužit jako předloha pro dnešní horory, protože pokud jsou pohádky podle její předlohy točeny tak jak byly napsány jsou sice naše české ale pro děti víceméně nevhodné.

Fantom opery (2004)

Tak přesně takhle se dá promrhat skvělý námět. Výprava i kostýmy jsou sice nádherné, hudba geniální ale režie přinejmenším odfáknutá, o výběru herců se dá hodně diskutovat. Emmy Rossum se snaží hrát mladou zamilovanou holku ale je v tom neskutečná strnulost a jeden výraz jí bohužel na tak dlouhý film nevystačí.Gerard Butler má sice charizma, ale když sundá masku je spíše směšný nemluvě o zpěvu který je dobrý pro sbor, ale ne pro hlavní mužskou roli v tak náročném muzikálu. Patrick Wilson je spíše do počtu a není vidět jakékoliv zaujetí pro tuto roli. Joel Schumacher je na tom s režií jak na horské dráze a tady jeho vozíček akorát sjížděl dolů. Prosadit mladé herecké obsazení byl dobrý nápad jen ty castingy mohly dopadnout jinak. Takže závěrem: Určitě se natočí ještě mnoho dalších adaptací ale tahle byla první. Nejlepší si ale nikdy moci říkat nebude.

Tankový prapor (1991)

Pokud má člověk špatnou náladu tenhle film mu ji určitě nespraví. Na komedii je vtipu málo a celkově vše působí šedě a depresivně...taková byla sice doba ale oproti Černým Baronům kteří jsou natočeni s nadhledem je tohle spíš takový mišmaš kde tomu korunu nasazuje Simona Chytrová která se minula profesí...ale o prosazování životních partnerů do filmu je škoda mluvit,že...

Nevěrná (2002)

Diane Lane se začíná specializovat na role znuděných a zanedbávaných manželek které situaci řeší mladým,atraktivním milencem (Procházka po Měsíci). Tenhle film má ale méně co nabídnout jak do hereckého obsazení tak scénáře kde mi přišla dost chabá motivace hlavní hrdinky a na druhé straně nelogické jednání jejího manžela. Ukončeno stylem:nějak to dopadlo,domyslete sami si říkám, že to byla celkem ztráta času.