Tayen

okres Ostrava
Dřevěná krysa

1 7 13 18 21 22 23 24 následující >>
    • 7.7.2005  16:11

Na tento film jsem byla donucena jít do kina sama a po jeho skončení čekat hodinu ve tmě na autobus. Možná kvůli tomu ve mě zůstává něco z původního mrazení, ale pokud bych nebyla na Vzkříšení, ale na Vetřelci ze sedmesátých let, asi bych dostala infarkt. Tento díl byl jakousi pěstí na oko; vědci už nejsou ta manipulativní síla, které se je nutno děsit možná více, než samotného vetřelce, ale stává se z nich jen krmivo. Sigourney Weaverová je ve srovnáním s prvním dílem úplně jinou osobou (a to nemám na mysli její zmutování s vetřelčím DNA), a tak se z ní stává jen cynický drsňák. Snímek upadá do komerční jámy s otřepanými a levnými amíkovskými hláškami. Něco z původního syrového a děsivého vzduchu těch pravých vetřelců na mě zafučelo při záverečné scéně s vetřelčím mimi. Doufám, že se už žádný režisér nepustí do dalšího dílu, jinak zničí, vše, co si Vetřelci budovali celá desetiletí.

• 7.7.2005  15:58
    Vetřelec (1979)

Když Ridley Scott natočil tenhle film, asi nepomyslel jakou lavinu tím spustí, protože, ten kdo dneska nezná Vetřelce, nezná horor ani sci-fi. Film byl průlomný jak ve vizualizaci netvora (elegantní černá smrt, bez očí - geniální nápad, jedna z mála zrůd, která se mi pořád vrací ve snech), takhle si představuju zosobnění strachu, ponurá mrazivá atmosféra, napětí vybičované až na hranice únosnosti a hlavním hrdinou je žena ( která ač chladná, žádnou sílou neoplývá), což bylo do té doby nezvyklé, pokud se nejednalo o krásku ohrožovanou zvířetem, a to rozhodně nejsem feministka, jen oceňuji originalitu a průkopnictví.

• 7.7.2005  15:42

Možná o něco lepší efekty, ale nic víc. Film spadl na úroveň dokumentu o jednom ohroženém druhu. Proboha! King kong je bestie, hlavní záporák, o tom se nemá vůbec pochybovat, tak proč mu dávat rodinu, to jsem si klidně mohla pustit Zachraňtě Willyho, tam vztah zvíře-člověk má aspoň smysl.

• 7.7.2005  15:35
    King Kong (1976)

Bylo mi šest, když jsem na něj viděla ukázku před pásmem pohádek pro děti, na které nás vzala škola, a byla jsem tak stržena, že jsem dokázala něco nemyslitelného: donutit rodiče, aby mě na něj po mé večerce vzali do místního obecního kina. S odsupem času si ale uvědomuji, co filmaři provedli s původní předlohou, protože povídka od Edgara Wallace nám představuje obrovitou, zlou a frustrovanou bestii, která s tvorem v tomto filmu, jehož smrt nakonec hlavní hrdinové oplakávají, nemá pranic společného. Přesto všechno je to právě verze z roku 1976, která ve mně zanechala největší dojem. Nebudu hanit efekty, ačkoliv na tehdejší dobu byly výborné, nelze srovnávat s nejnovější Jacksonovou verzí. Tento King Kong pro mě přes všechnu naivitu a prznění předlohy zůstane nejděsivějším, možná i proto, že se odehrává v moderní době bez pohádkových kulis NY třicátých let, tudíž pro mě více fantazijním světě a Kong se tady vzpřímenou chůzí spíš podobá člověku než opici. Peter Jackson svou bestii zbavil veškeré hrůznosti a tajemna a všechno potopil pod plačtivosti, vrstvami bitev s jinými monstry a na Konga, jakoby se zapomnělo. Hold, co fungovalo ve 30. letech, nemusí fungovat v současnosti. Navíc Jacksonova Ann Darow je nesympatická, nezajímavá a naprosto hloupoučká - klidně by si mohla střihnout jednu z těch předobrých dívčin v Troškových pohádkách. Nebudu zastírat, že za mé vysoké hodnocení nemá vliv velká sentimentalita, ale King Kong (1976) je jedním z těch filmů, které ve mně probudili lásku k příběhům.

• 7.7.2005  13:54
    Van Helsing (2004)

Myslím, že to co Sommers natočil byl jen pokus o jakýsi ohromující trhák s našími nejoblíbenějšími příšerami (vlkodlaci, upíři), ale charaktery postrádají jakoukoliv hloubku, a tím nemyslím jen Dráculu, který Garymu Oldmanovi ve stejnojmeném snímku z roku 1992 nesahal ani po paty. Postavy jsou černobílé a jako vystřižené z jednoduché dětské knížky. Konec, kdy Kate Beckinsale zemře je jen chabým a vyumělkovaným pokusem, jak diváka dojmout.

• 7.7.2005  13:38

Příjemná bezkonfliktní komedie, která má spád a u které nemusíte přemýšlet. Fox byl pro tuto roli jako stvořený (nebo to bylo naopak?), jen bych možná přivítala výměnu hlavní hrdinky, třeba za Bridget Fondu, která neměla možnost se ve filmu moc předvést, což byla škoda.

• 7.7.2005  12:12

Tady máte důkaz, že i češi umí natočit působivý a mrazivý thriller, a to ještě za černobílé éry a bez krve. Po shlédnutí filmu si můžete být jisti, že tak to skutečně kdysi vypadalo, protože inkvizice nenechala na nikom nepohodlném nit suchou a ať boháč, nebo chuďas, jakmile na vás padl stín podezření, skončili jste na hranici. Díky bohu, že žiju v této době.

• 7.7.2005  12:07

Spojení Burton - Elfman - Depp, už to je zárukou dobré zábavy a brilantně zvládnutého díla. Burton si libuje v hororových pohádkách a ponuré, až někdy bizardní atmosféře, a tohle není výjimkou. Walken je báječný démon a scéna v závěru s krvavým polibkem mi vehnala krev do spánku. Depp je parádně potrhlý a samotářský. Hudba Dannyho Elfmana je bezvadná a bez ní by to byl asi jen poloviční úspěch. Jen nechápu jednu nelogičnost: co mohlo způsobit ten mohutný výbuch dřevěného mlýnu, kde je jen mouka? Proto hvězdička dolů, pokud mělo jít jen o efekt, zbytečně to znevážilo celkový dojem.

• 7.7.2005  11:58
    Zimní pohádka (TV film) (2001)

Původní krásná a hororová pohádka od bratří Grimmů (ne Andersena) sklouzla dolů na příběh, ve kterém kouzelné skřítky nahradili jacísi protivní mužíci, kteří představují barvy duhy a zároveň dny v týdnu..."já chci šmudlu", volám. Královna byla dobře zvolená M. Richardson, které role krásných a zlých intrikánek skutečně sedí (Merlin, Ospalá díra), jen kdyby to původně nebyla jakási ježibaba, jejíž praštěnost zůstala i královně. Hudba a vizualizace byla dobrá a Kristin Kreuk byla možná až příliš nevinná a jemná ( taky ji mohli tvůrci do povahy připsat nějaký ten šmrnc, možná že tady by ta změna vyšla) takhle pro mne byla postava Sněhurky až příliš jalová. Celkový dojem: verze s Weaverovou více odpovídá atmosféře a duchu Grimmů a tohle je méně vydařený pohled na věc

• 7.7.2005  11:45
    Merlin (TV film) (1998)

Nádherné zpracovaní klasické legendy. Autoři si sice poupravili původní příběh (zvláště královna Mab je v Britských legendách asi velká jako prst a myslím, že přináší sny), ale to k tomu patří. Obsazení je hvězdné a hodně pomohlo (Neill, Short, Hauer, Richardsonová), vlastně mám pocit, že skoro každou postavu hrála hvězda. Hhudba Trevora Jonese, je prvek, z kterého mi po těle přebíhal příjemný mráz po zádech a probouzel ve mě nostalgii, takže jsem měla chuť vběhnout do lesa a hledat skřítky. Toto zpracování v sobě nese více magična a pohádkovosti, než starší a ponurejší Excalibur, ale oba snímky byly vynikající, ale každý v jiných ohledech, takže je nemožné je srovnávat. Na televizní zpracování vysoce nadprůměrné.

• 7.7.2005  11:30
    Liga výjimečných (2003)

Film je naprostou slátaninou. Tvůrci vsadili, na to že když z nesmrtelných a děsivých příběhů vyrvou hlavní hrdiny, kteří se budou muset navzájem konfrontovat za účasti svých neobvyklých schopností bude to úspěch. Fuj. Výsledkem je komerční blbost, kde se každý z herců snaží právě ze své postavy učinit největšího drsňáka a zapomíná na původní příběh, kterému tak hrozí degradace (a to hlavně u mladších diváků, kteří moc nečtou a do původní knihy se po tomhle fiasku ani možná nebudou mít chuť pustit). Pokud jde o mne: průměrné efekty, sebejisté kecy a možný (a nevyužitý) potenciál postav úspěch nedělá. Snímek se tak pro mne stává vyhlaslým ohništěm bez jiskry.

• 7.7.2005  11:01

Snímek, který se mi nějak nedaří zařadit do určitého žánru - a to je to, co by mělo mít více filmů, žádné škatulkování. Úžásný Malkovich, který hraje sám sebe, neví, co se děje, a když přijde o vlastní tělo, nic s tím nemůže udělat, oddaná žena zamilovaná do chladné a charismatické skoromilenky svého neschopného a posedlého manžela a další roztodivné postavičky hýbou příběhem tak prudce, že do poslední vteřiny nevíte, jak to dopadne. PS: vtipným bonbónkem je scéna, kdy Malkovich vleze do hlavy sám sobě, z toho by se jeden zbláznil

• 7.7.2005  10:44

Uspokojivý thriller, který díru do světa neudělá, ale svému žánru ani nepřináší žádnou hanbu. Jolie mi jako nervově nevyrovnaná policistka příliš neseděla a Washingtona v roli chladně inteligetního mrzáka bych taky na Oskara nenominovala, ale pro mne je to obstojný snímek, který si v nočních hodinách ráda vychutnám.

• 7.7.2005  10:34
    Gothika (2003)

Ukřivděný duch, neprávem zavřená žena do blázince a mažel, který je až příliš slizký, než aby se z něj na konci nevyklubal záporák - nějak mne tenhle film nepřesvědčil, že by si zasloužil víc hvězdiček, originalita nikde. Dílko má možná pluska v uječené Berry, která se ze své role snažila dostat, co nejvíc a dobrou ponurou atmosféru s neustálým deštěm, ale nic převrátného jsem v něm nenašla. Konec jsem znala už v první třetině. Pro mne je to jeden z hororů, na který se sice ráda podívám, ale kdybych ho měla pouštět jako součást hororové filmové noci, sáhla bych po něm ráno, aby mi nebylo líto, že jsem usla.

• 7.7.2005  10:09
    Kai a Gerda (TV film) (2002)

Kvůli úžasné Bridget Fondy, jejíž Sněhová královna mě naprosto strhla. Zkombinovat dojemnost, krásu, zlobu a potlačovanou frustraci dokázala takovým způsobem, až mi její postava brala dech. Film se hodně liší od původní pohádky, ale což, každý má svou představu o deprimující atmosféře a podobě Andersonovy Sněhové královny - myšlenka zůstala. Pohádky tu jsou od toho, abychom si mnohé domysleli sami. Mě tato verze nikterak neurazila, ba naopak: hudba, jakoby ji složili Massive Attack, filmu pomohla si vytvořit osobité kouzlo a absence křišťálového paláce a saní taženými bělouši dala filmu nádech bezčasovosti. Souhlasím, že pohádka byla zdlouhavá, ale já osobně si užívala napětí, které scénu zahalilo, kdykoliv Sněhová královna vstoupila na scénu.

• 6.7.2005  22:54

Nádherný a tragický příběh, o kterém si nemůžete říct: vždyť je to jen film, protože je to podle skutečné události. Film nám klepe na čelo a nutí nás uvažovat o vlastní lhostejnosti a házení viny na druhé. Yessica je holka, která na jednu stranu krade a nechává kámošku ve štychu, ale na druhou stranu se není čemu divit, když ji nevlastní brácha prodává pro pár nových tenisek. V příběhu se nám podává další důkaz, že když do přátelství začnou "kafrat" dospělí, co nic nechtěji chápat, může být po něm. Rozhodně se na film dodívejte do konce, vezme nečekaný obrat

• 6.7.2005  22:44

Stará dobrá americká klasika a já volám "kde jsou další taková dílka", protože tady se milí zlatí muselo umět hrát a ne se spoléhat na super efekty z počítače. Hlas Judyna bratra, jak říká "he's coming for you", si budu pamatovat asi do konce života. Film obsahuje skutečné postavy s reálným jednáním a žádnými siláckými řečmi. Všichni se jen snaží přežít a občas se obětovat pro druhé. Film je bezútěšný (hlavně konec) a geniální. Barvy by mu neslušely.

• 6.7.2005  22:29
    Constantine (2005)

Nejsem comicsový fanda, a to asi bude důvod, proč mne Constantin zas až tak nenadchnul. Myslím, že typickým (i když v tomto případě ojediněle cynickým a svědomím užíraným) hrdinům už odzvonilo, nicméně Reeves Constantina ztvárnil brilantně, což nemůžu říct o partu Weiszové. Atmosféra studeného města je dokonale děsivá a beznadějná, stejně tak dobré jsou i efekty, ačkoliv démoni z pekla by mohli mít více podob, než jakousi univerzální postavičku. A výsledek? Nelituji, že jsem film viděla, ale podruhé bych do toho asi nešla.

• 6.7.2005  22:18

Nervy drásající thriller, u kterého jsem zapomněla i na hlad. Brilantní střih, hutná a syrová atmosféra doplněná dobře zvolenou hudbou, postavy, které se stávají každou minutou více nervově labilnímí a absolutně neočekávaný konec - to vše tvoří filmeček, na kterém bych rozhodně sama v kině být nechtěla, a který se kvalitou vyrovná takovým dílkům jako je Sedm, nebo Mlčení jehňátek (i když to je o něčem trošku jiném)

• 6.7.2005  21:58

Konečně scifka, kde nejsou žádní superhrdinové se superschopnostmi, ale děj se zaměřuje na obyčejnou rodinu, a hlavně otce, který se ji snaží chránit. Nechápu, proč někdo nadává na konec, protože Spielberg se jen držel předlohy. Triponi jsou retro děsiví a při devastaci "vlastenecké" ameriky mi přebíhal mráz po zádech. Jako nelogické mi naopak připadá situace, kdy fungují kamery a foťáky, když všechna elektronika vypadla mimo provoz.

• 6.7.2005  21:20
    Titanic (1997)

Ať si každý mluví o kýči. Já když ten film viděla jako třináctiletá školačka, co opovrhuje červenou knihovnou, byla jsem u vytržení a těžko jsem skrývala úžas a slzy v krku. Kdybych ho viděla poprvé teď, nebyla bych na tom o nic lépe. Cameron je kouzelník, ať sáhne na cokoliv.

1 7 13 18 21 22 23 24 následující >>