Jagna (2023)

Tohle mě zničilo.

Poslední noc v Soho (2021)

Právě jsem se vrátila z kina. Anya i Thomasin byly skvělé. První polovina se mi líbila hodně. Mladá holka ztracená ve velkoměstě. Už z trailerů jsem věděla, co přijde a dříve se na to těšila. Sešup zápletky linky z 60. let byl rychlý a jeho prolínaní do reality za mě až příliš hektické. Jako kdyby se hlučností a střihy snažil zakrýt prázdnotu. Hutnost a atmosféra tam prostě nebyla, jen horečnatost s přesně těmi lekačkami a prvky, o kterých jsem si už myslela, že jim odzvonilo. Jsem ráda, že jsem film viděla, ale asi jsem od toho čekala větší atmosféru a nápaditost, která přijde i v něčem jiném než ve vizualitě. Možná bych raději viděla dva různé filmy. Protože linka s Anyou má docela dobrý náběh na moderní Psycho, a linka s Thomasin na psychologické drama/thriller.

Utajený pasažér (2021)

Nevím, z jakého důvodu jsem čekala inspiraci Vetřelcem, asi jsem si to spletla s jinou novou sci-fi. Dostala jsem komorní sci-fi ze stísněného prostoru. Nejdříve jsem myslela, že dvě hodiny v tomto tempu nevydržím, ale najednou jsem se dostala ke konci, ani nevím jak. Jsem ráda, že se to nezvrhlo do thrilleru, kdy si jde posádka po krku. Škoda jen, že jsem se nedozvěděla, jak se černý pasažér stal černým pasažérem.

Angie: Lost Girls (2020)

Jako drama za mě výborné, ale ta nereálná neschopnost policie a sociálních služeb film dost shazuje.

Nechte je všechny mluvit (2020)

Chtěla jsem napsat, že tak nízké hodnocení u filmu nechápu. Ale já ho vlastně chápu. Může to působit jako dost nudný biják o starších dámách. Za mě ale ale skvělá poklidná konverzačka, jejíž síla je v každém detailu. Meryl perfektní a pro mě zase poučení, že na hodnocení se nemůžu spoléhat.

Američtí bohové (2017) (seriál)

Seriál mě chytl až od třetího dílu. Stylizace a výběr herců úžasné. Už si moc nepamatuji knižní předlohu, ale pamatuji si dojmy, které jsem při čtení měla, a tvůrcům se povedlo zachytit atmosféru se vší svou bizarností a roztodivnými postavami. Jediné, čeho se bojím, je přílišné natahování. Doufám, že se seriál nepotáhne mnoho let, byla by to škoda.

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Dobře se na to koukalo. Ale film je samozřejmě varováním před manipulací a velkým bratrem. Bohužel jsem nepochopila pointu, ani hrdinčinu motivaci. Přišlo mi, že se měnila co 10 minut.

Mumie (2017)

Bavila mě asi první půlhodina, nejlepší scéna byla v hrobce při nalezení sarkofágu, to mělo atmosféru, a pak scéna v letadle. Dále to byla jen krásná schránka bez nápadu. Poetika nula, chemie mezi hlavními hrdiny žádná, akční scény jedna jak druhá. Postava Jenny otravný, Cruise byl zase Cruise, Sofia Boutella měla aspoň charisma.

Sedmilhářky (2017) (seriál)

Woman power, která by mohla bavit i kluky. Parádně vykreslené postavy, ženské i mužské, i když prim hrají ty první, a napětí graduje.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Bavilo mě to, ale asi v částech, které neměly hrát v takovém filmu prim, a to usmiřovačky a emotivní scény. Humor se u mě trefoval tak s polovinou vtípků. Efekty slušné, ale už toho bylo moc, barevný binec. Hlavní linka mě v podstatě nezajímala, stejně jako Suveréni.