Den poté (1983) (TV film)

K filmu jsem se dostal spíše náhodou a je na něm vidět, že už od jeho natočení nějaký čas uplynul... Přesto je to velmi sofistikovaná podívaná popisující jaderný útok na USA a následky, které pár atomovek způsobí v menším městě v Kansasu. Značná část filmu (ta nudnější) se odehrává před výbuchem a my tak můžeme poznávat hlavní hrdiny, to pravé ale přijde až posléze. Film doopravdy "nastavuje zrcadlo" jadernému zbrojení a každý fanda mezikontinentálních raket s jadernými hlavicemi by se na něj měl podívat. ______ PLUSY: Příběh, vyznění, slušné herecké výkony ______ MÍNUSY: Slabé triky, mohl by pokračovat déle po výbuchu

Rychlí a zběsilí (2009)

Čtvrtý díl ze série Fast & Furious sliboval návrat ke kořenům (tedy co největší přiblížení poměrně slušnému prvnímu dílu) a je nutno přiznat, že se to autorům docela vydařilo. Za volanty se tak vracejí Paul Walker a Vin Diesel, driftování bylo ponecháno napospas Japoncům a je tady nový příběh. Tedy nový, spíše inovovaný, ale o to tady nejde. Jde tady POUZE o rychlé ježdění v pěkných autech a občasné prostřihy na hezké holky. Pokud od filmu čekáte o něco víc, nedočkáte se. Honičky jsou extrémní, udělané hodně na efekt a dle mého ne tak dobré jako v jedničce anebo v jiných filmech (Bourne, noví Bondové). Což je u závoďáckého filmu problém.______ PLUSY: Pěkná auta, pěkné holky______ MÍNUSY: Příliš videoherní honičky, vata mezi honičkami, nic moc příběh

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Třetí díl Mumie se přesouvá do Číny, kde se zlý Jet Li v roli císaře chce stát nesmrtelným a ovládnout celý svět. Hlavní hrdina Brendan Fraser si na to tentokrát bere celou rodinu - manželku (zcela novou oproti předchozím dílům) a syna (který už je dospělý) a takřka celou dobu (112 minut) se na plátně něco hodně drahého děje. Terakotová armáda, Jet Li hrající si s ohněm (doslova), yettiové, Jet Li jako létající drak, honičky v ulicích Šanghaje atd. atd. Přesto je to poměrně slušná nuda. Na nikom z hrdinů mi nijak zvlášť nezáleželo, bylo jasné, že to Jet Limu neklapne, protože jinak by ovládl svět, jedinou zajímavou věcí tak bylo, jestli někdo ze správňáků natáhne bačkory a jakým způsobem zhynou císařovi pomocníci.______ PLUSY: Řada drahých triků, z nichž některé dobře vypadají; několik vtipných momentů______ MÍNUSY: Nedobrý scénář, špatná režie, znudění herci i diváci

Lola běží o život (1998)

Svěží dílo Toma Tykwera, v němž pro sebe většinu času ukradla vynikajicí Franka Potente v titulní roli. Nepřetržitá adrenalinová jízda ve třech provedeních ukazuje, jak mohou malé detaily totálně změnit výsledek, nakonec vše dobře dopadne a Lola může s Mannim v klidu odejít užívat života. Nápad s opakováním příběhu použili i jiní, ale s o něco horším výsledkem. Film trochu brzdí v "mezihrách", celkově jde ale o velmi pěknou podívanou.______ PLUSY: Výborný nápad, videoklipový vzhled a střih, Franka jako Lola______ MÍNUSY: Ztráta tempa mezi příběhy

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Pokračování bláznivého dobrodružství zvířat je tady a s ním i další vydatná porce vtípků. Příběh je asi nejlepší nebrat příliš vážně, neboť jej neberou vážně ani autoři a soustředí se spíš na jednotlivé komické situace. Partička hrdinů (namluvených např. Benem Stillerem, Chrisem Rockem a dalšími) se dostává do Afriky, zde potkává hromadu jiných zvířat a také nějaké ty lidi. Úroveň humoru je značně kolísavá, občas se zasmějete hodně, občas moc ne. Vzhled je fajn, fajn je i hudba, ale existují i lepší vtipné animáky. ______ PLUSY: Vizuálně přitažlivé, zasmějete se (třeba tučňákům nebo opicím) ______ MÍNUSY: Nekonzistentní, ničím nevybočující z průměru

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Pro obyčejného diváka určitě jeden ze zkousnutelnějších filmů Jima Jarmusche, v němž vidíme hlavně Foresta Whitakera v hlavní roli zabijáka Ghost Doga. Ten ale není len tak ledajaký, nýbrž sympatický, řídící se kodexem samurajů a také velký milovník holubů. Po jedné méně vydařené akci se proti němu obrátí jeho mafiánští bossové a Ghost Dog má až do konce filmu co dělat, aby je přesvědčil o tom, že to byl špatný nápad. ______ PLUSY: Atmosféra, kamera, hlavní hrdina ______ MÍNUSY: Trochu rozvleklé

Postal (2007)

Stejně jako další Bollovy filmy neaspiruje na žádná pozitivní ocenění kritiků, pokud k filmu ale přistoupíte bez zábran, může se vám dokonce i trochu líbit. Příběh nemá smysl sledovat, jsou v něm zamotaní sektáři s koncem světa, muslimové, extrémně tlustá souložící žena, hloupí policajti, hloupý George W. a hromada hloupých a vyvinutých sektářek. Film je poměrně humorný (ve stylu Leslie Nielsena a podobných) a je v něm hodně násilí a mrtvol (i malých dětí). Přesto jsem ale ochoten připustit, že právě takto to Uwe myslel a šlo mu o zachycení atmosféry zběsilé hry Postal. ______ PLUSY: Vtipné, krvavé, se sympatickým hlavním hrdinou ______ MÍNUSY: Hloupý příběh, řada hluchých míst

Far Cry (2008) odpad!

Klasický film od Uwe Bolla, tedy velmi špatný... Špatný je "příběh", špatné jsou dialogy, špatná je kamera a ani herci se zrovna nevytáhli (i když tady by měli asi problém i držitelé Oskarů). Totálně zabitých 91 minut, které můžete raději věnovat takřka čemukoliv jinému. Pokud jste fanoušky hry Far Cry (mně se dost líbila), zahrajte si raději hru. Pokud jste fanoušky akčních filmů, podívejte se na nějakou hloupost v televizi, alespoň to nebude takto do očí bijící. ______ PLUSY: Naprosto žádné ______ MÍNUSY: Vše výše zmíněné + mnoho dalšího

Anténa (2007)

Tenhle černobílý a (téměř) němý film určitě není pro každého anebo pro každou příležitost. Snímek vypadá naprosto úchvatně, tvůrcům se podařilo výborně ztvárnit město pod nadvládou tyrana, který občanům sebral hlasy (nikoli volební, ale opravdové). Druhou skvělou věcí je hudba, která (celkem pochopitelně) prostupuje celým filmem, reaguje na to, co se děje na plátně a dokresluje pochmurný zážitek. Anténa je art film se vším všudy, zhruba v půlce jsem se začal nudit a nepřestalo to až do konce. Ale času stráveného s filmem určitě nelituji, aspoň jsem si rozšířil obzory. ______PLUSY: Výborná hudba, skvělý styl a atmosféra ______ MÍNUSY: Umění se vším všudy (tedy i s trochou nudy a rozvleklosti)

Až na krev (2007)

Velmi dobře natočený film o jednom americkém naftaři, který ke štěstí přišel. Daniel Day-Lewis opět nezklamal a v hlavní roli všem ukazuje, jak skvěle se dívá na herce, který umí opravdu hrát. Zbytek herců je nutně v jeho stínu, ale ne že by to vadilo. Co mi ale trochu vadilo, je že film přešlapuje na místě - není tam žádný velký vývoj postav, jen to prostě plyne až ke konci. Chápu důvody, proč se mnoha lidem film hodně líbil, podle mého to až tak dokonalé nebylo. ______PLUSY: Day-Lewis v hlavní roli, vzhled, atmosféra______ MÍNUSY: Občas nuda, asi nejsem ta správná cílovka