Kriminálka Las Vegas (2000) (seriál)

Výborný kriminální seriál, který nepředstavuje policisty jako pistolníky, ale ukazuje, jak k jejich dopadení přispívá věda a logické myšlení. William Petersen je perfektní "táta" pro zbytek osazenstva kriminálky, takový novodobý Sherlock Holmes, který všechno ví. :) Nemám se zkoumáním důkazů ani s pácháním zločinů žádné zkušenosti, ale aspoň se můžu v televizi přiučit. ______ PLUSY: Zajímavé případy, vědecké zdůvodňování ______ MÍNUSY: Dílů je fakt hodně, takže kvalita kolísá

Castle na zabití (2009) (seriál)

Castle je oddychový seriál a byť je většina dílů sázena podle stejného mustru, není to nuda. Fillion si hlavní roli spisovatele/policisty amatéra užívá, Kate zase slušně vypadá. Některé vedlejší postavy mě za srdce neberou (dceruška s maminkou), ale někoho jiného asi jo, jinak by tam nebyly... ______ PLUSY: Fillion, dialogy, jiskření mezi Castlem a Kate ______ MÍNUSY: Ostatní policisté Kate pouze předávají informace, sami nic nevymyslí

Californication (2007) (seriál)

Seriál Californication je vulgární. Hodně. Ale kromě toho je taky zábavný a David Duchovny ve své (dle mého názoru životní) roli spisovatele Hanka Moodyho rozdává rozumy, kudy chodí. Těžko říct, jestli to takto chodí mezi kalifornskou smetánkou, ale kouká se na to pěkně. ______ PLUSY: Duchovny, ironie, vtípky ______ MÍNUSY: Některé díly slabší

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Dnes už legendární seriál o partě inteligentů a jejich boji s reálným světem. Díly jsou zábavné, Jim Parsons si roli meganerda Sheldona doslova užívá a ostatní mu krásně přihrávají. Čekal jsem, jestli úroveň postupem času neklesne jako u řady jiných seriálů, ale zatím ani ťuk. ______ PLUSY: Humor, ulítlá čtyřka fyziků ______ MÍNUSY: Občas se situace opakují

Alcatraz (2012) (seriál)

Hodnotím po dvou dílech, během nichž se seriálu nepodařilo připoutat mě ke sledování. Hlavní zápletka vypadá na pohled zajímavě, jednotlivé případy už méně. Prostě se objeví nějaký vrahoun z minulosti, začne zabíjet, všem je to divné a "speciální" jednotka ho čapne. Třeba se časem dozvíme, kdo a proč je nechal v minulosti zmizet... ______ PLUSY: Slušně vymyšlený hlavní příběh ______ MÍNUSY: Nezáživné případy, tlusťoch Hurley

Dexter (2006) (seriál)

Sympatický vrah Dexter vlétl mezi ostatní seriály jako vítr a i když postupně ztrácí ze své jedinečnosti, stále jde o prvotřídní podívanou. Osud (anebo spíš scénáristé) mu vždy přihraje nějakého "hlavního" soka a Dexter má celou řadu na to, aby mu dal na frak. A i když nám Dexter trochu měkne, stále umí slušně vraždit. :) ______ PLUSY: Hlavní hrdina, jedinečný námět, vizuálně působivé ______ MÍNUSY: Je těžké vymýšlet pořád něco nového

Alias (2001) (seriál)

Intelektuálně nepříliš náročný špionský seriál se sympatickou Jennifer Garner v hlavní roli mladé agentky, která bez milosti likviduje všechny zloduchy. Jennifer je sexy, všichni kolem ní pořád kují pikle a ona mezitím neutralizuje všechny hrozby v Rusku i na Středním Východě. První řada je spíše rozjezdová, další jsou lepší. ______ PLUSY: Jennifer, svižná akce, různorodí padouši ______ MÍNUSY: Trochu překombinované (špioni, dvojití špioni, kontrašpioni), nevyrovnaná kvalita dílů

24 hodin (2001) (seriál)

Dost jsem přemýšlel, jestli dát *** nebo **** a nejsem úplně přesvědčen, že si čtyři hvězdy zaslouží. Je ale třeba tvůrcům přiznat, že přišli se zajímavými nápady (rozdělit den na díly, nebojí se likvidovat postavy ve velkém) a pořád inovují, aby byl seriál konkurenceschopný. Kiefer Sutherland hraje svou životní roli Jacka Bauera, který vždy zachrání Ameriku, když jí teče do bot. ______ PLUSY: Svižné, se slušným scénářem, řada technických vychytávek ______ MÍNUSY: Opakuje se to (njn, 8 sérií) a z Jacka se nám stává pěkný psychopat

Andělé a démoni (2009)

Druhá adaptace knihy Dana Browna a druhý totálně průměrný (velko)film, v čempak bude asi háček? V penězích nejspíš ne, Ron Howard mohl utrácet dle libosti a Tom Hanks taky za tu šaškárnu nějaký ten dolar vzal. V příběhu? Vždyť Brownovy knihy jsou bestsellerem a i jeho četní kritici mu přiznávají umění připoutat si čtenářovu pozornost. Jenže film není kniha a pokud (tupě) uděláte výcuc z pořádně tlusté knihy, ke koukání to nebude. Scénáristé se (správně) snaží zkracovat, co to jde, ale výsledkem je spíše dortík ala "Pejsek&Kočička Ltd." než cokoli jiného. Film neustále chvátá, řada věcí není vysvětlena pořádně, vidíme jen Hankse v roli profesora Langdona, jak pobíhá sem a tam a snaží se objasnit vatikánské spiknutí. Neustále je jen krůček pozadu, až nakonec vše vyřeší. Uff. Není to vyloženě tragédie, ale mohlo to dopadnout mnohem lépe.______ PLUSY: Dílko pěkně vypadá, hudba Hanse Zimmera je moc hezká______ MÍNUSY: Zmatené, s řadou "opravdu fikaných" hádanek

Růžový panter 2 (2009)

Bláznivý inspektor Clouseau se opět vrací... Bohužel. Steve Martin je stále stejně trapný, můj oblíbenec Jean Reno spolu s dalšími velmi slušnými herci (Andy Garcia, John Cleese) dělají Martinovi při jeho vylomeninách pouze stafáž a nemají šanci fim překlopit alespoň do průměru. Příběh za moc nestojí, většinou to není vtipné, s původními Pantery se to naprosto nedá srovnávat. Malé bezvýznamné plus u mě film získal za pěkné exteriéry (zejména Paříž) a sexy Aishwaryi Rai. ______ PLUSY: Vizuálně slušné ______ MÍNUSY: Nuda, slabý příběh, trapné vtipy, mizerný hlavní hrdina