Muži v offsidu (1931)

Tohle je výborná komedie, která NIKDY nezestárne.

Můj soused zabiják 2 (2004)

Další zbytečné pokračování. Nechápu, proč tohle vůbec točili, když ani první díl neměl úspěch - a to ani finanční. Drsňák Bruce změkl až do kuchyňské zástěry a mazlení se slepicemi. A jeho filmová manželka není jediná, komu se to nelíbí. Opět jen pár Brucových hlášek a nic víc.

Můj soused zabiják (2000)

Nic moc komedie, u které se párkrát docela hezky zasmějete několika Brucovým hláškám. Je sice zajímavé vidět Mathew "Chandlera" Perryho ve filmové roli, ale on jen opakuje své "chandlerské" gagy a opakovaný vtip není vtipem.

Moje krásná čarodějka (2005)

Naivní a infantilní komedie, zčásti vařící z černobílé vody dávného amerického seriálu. Trochu svěžesti a aspoň základní koukatelnost jí ale dodává Nicol Kidman, která ten nosík krčí opravdu krásně, Michael Caine hovořící z obalů mražených potravin a nepopiratelný komický um Willa Ferrella, který pro mě ovšem navždy zůstane tím skvělým "Wildlife Sheriffem" z Jaye a mlčenlivýho Boba. Mimochodem, německy se tenhle film jmenuje Verliebt in eine Hexe a těch akčních 5,30 , který jsem za něj dal, nijak zvlášť nelituju. I když poměrně trapný konec filmu mě nutí ubrat ze tří hvězd na pouhé dvě. Hollywood zde zkrátka točil pro Hollywood.

Aljaška v plamenech (1994)

Z akčních filmů má tenhle poměrně strhující děj a zajímavé ekologické poselství. Pokud chcete vidět nějakou střílečku se Seagalem, tak tuhle. :-)

Černý Petr (1963)

Ahóój. Fajnový generační manifest té generace, která nám dneska příjde dost stará. Vynikající je zejména Vladimír Pucholt. Opravdu vzácný a výborný film.

Nechoď klepat na dveře (2005)

Don't come knocking je vynikající mix mezi psychologickým snímkem o vztazích a "westernovou" road movie s úžasnými scénami z amerického Středozápadu. Divák objevuje nejen rozpolcené pocity stárnoucího herce-playboye, ale i atmosféru tamních maloměsteček a nádherné přírodní scenérie. Wenders a Shepard všechno zmákli na výbornou - scénář, psychologii postav, hudbu, i kameru. Sam Shepard hraje výborně a Fairuza Balk je ve své vedlejší roli perfektně tragikomická :-). A jestli to má happy end, nebo ne ... tak to ať si každý domyslí sám :-) . Dávám 4,5 * zaokrouhleno nahoru.

Všichni dobří rodáci (1968)

Krásný poetický film režiséra klasika, který má dokonalou kameru s vytříbeným citem pro detail. Osudy jednotlivých moravských venkovanů v kruté době padesátých let jsou podávány s lidskostí a citem a jednotlivé postavy představuje naprostá herecká elita, jíž byly role napsány snad přímo "na míru". Když člověk zná to nářečí a každou písničku, která tam zazní, dotýká se jej to ještě víc. I po shlédnutí digitalizované verze v kině hodnocení není kam zlepšovat. Snad opravdu nej z českých filmů.

Devátá brána (1999)

Lehce nadprůměrný satanský fantasy horor (přesně ta kategorie hororů, které mám rád) s poměrně zajímavou bibliofilní zápletkou a postavou Deana Corsa. Pokud bych ho chtěl ale srovnat s jiným filmem, určitě nemá na Ďáblova advokáta.

Ospalá díra (1999)

Správný "bezhlavý" horor zakládající se na staré pověsti. Klasická role pro Johnyho Deppa, jehož kolegyní je zde kalifornská slečna Christina Ricci, která dodá filmu atmosféru navíc, neboť v ní poznáte ono bledé upřeně se dívající děvčátko z Addamsovy rodiny. A ano, budete se bát :-), mrazí mě v zádech, jen když píšu tenhle komentář.