Zmiu

Lenka Kovářová

Island

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 2.1.2019  20:30

Čekala jsem, že to bude průšvih. Ale asi si pamatuju dobře předchozí díl, takže mi nedělalo problém se zorientovat. Je to hezká podívaná na efekty, předzvěst druhé světové války je mrazivá, rozdělení přátel a milenců je taky působivé. Zápletka je místy překombinovaná, takové ty věci, že je někdo vyměněný a adoptovaný, to už mi přijde, že nevěděli, co vymyslet. Některé paralely k Harry Potterovi taky zcela neodopovídají tomu, co si o světě HP myslí skalní fanoušek. Ale jinak jsem spokojená. Líbí se mi vidět jiná prostředí magického světa a herci jsou taky dobří. Tím, že zde není žádná kniha, nemůžu nadávat, že něco udělali jinak a pokazili. Nemám žádná očekávání, takže se můžu jenom bavit. Každopádně je vtipné, že zde kouzelníci nosí ty elegantní dobové obleky k nerozeznání od mudlů. Co se asi staně, že v Harry Potterovi chodí jak hippíci a někteří ani nevědí, jak se mudlové oblékají?

• 2.11.2017  22:05

Milá pohádka s mytologickými motivy, duchovními myšlenkami, trochou kýče a spoustou akčních scén.

• 28.2.2017  20:35
    Dárce (2014)

Mnohem propracovanější než kniha.

• 25.12.2016  23:01
    Pravý rytíř (TV film) (2016)

Vincent byl podle mě zahrán ještě celkem slušně, působil tak nějak normálně, ostatní tam buď přehrávali nebo tam neměli vůbec prostor. Vaculík zněl jak z dabovaného filmu. Základní myšlenka, kdy se syn i otec poučí, nebyla špatná, ale ten zbytek byl divný. Pořád se tam něco dělo, ale zároveň jsme se nic nedozvěděli o motivech čaroděje, prostě si jen tak vyhlédl jedno královské mimino, se kterým se na stará kolena ožení. Totéž můžeme říci o postavě trpaslíka, který mi byl sice sympatický, ale jako postava tak byl trochu nejasný. Z pohádky jsme si nemohli ani udělat obrázek o charakteru princezny. Jaká vlastně byla? Také mi tam dost chybí pozvolné plynutí, pohoda a lehkost. A ty písničky? To bylo peklo největší. Melodie nechytlavá a texty jako ze základní školy.

• 2.10.2016  12:16

Film celkem o ničem. Zápletka by stačila na krátký film. Hlavní hrdina je stydlivý kluk, co pracuje v reklamní agentuře. Když se mu povede se seznámit, svou dívku oslňuje tím, že napodobude hlasy známých lidí. Ale pak se ukáže, že se mu to napodobování vymkne z rukou, dívku to začne štvát, a ve vztahu nastává krize. Nic moc jiného se tam neděje. Snorri Engilbertsson hraje moc dobře, to se musí nechat.

• 9.8.2016  20:42

Viděno 27.9. 2015 na RIFF. Hodně divný film, Evan McGregor mi jako Ježíš vůbec neseděl, ďábel pokušitel si tam taky moc nezahrál. 40%. Taky přemýšlím o pouštním způsobu pohřbívání. Že by tělo shořelo na prach, když tam nebylo žádné dřevo, a taky, že by na poušti spalovali mrtvé? Celá ta rodina na poušti byla divná.

• 22.5.2016  21:58
    Vyšší moc (2014)

Nebudu hodnotit, vydržela jsem jen 20 minut.

• 2.5.2016  23:53
    Zabijáci (2014)

Zajímavá dvojice i dobré téma. Tenhle film je asi o stupínek zajímavější než Žena v kleci, ale konec mě spíš zklamal. Filmu také dost ubírá na napětí, že už skoro od začátku víme, kdo je zločinec. Mně sice nevadí, když je ve filmu ukázáno, jak se co seběhlo, ale nemusí to tam být průběžně. Stačilo by někdy ke konci a ne až tak detailně. Kočka a sekretářka mají u mě plus body.

• 22.2.2016  12:37
    V pasti (TV seriál) (2016)

Oproti jiným islandským detektivním seriálům je tenhle o třídu výš.

• 31.12.2015  19:52

Hezký film s příjemnou animací a výbornou hudbou. Trošku slabší zápletka a moc záporných postav, které se mi pletly. Na souboje se ale koukala moc pěkně a hlavní hrdinové i pes byli moc sympatičtí.

• 5.10.2015  02:26
    Rokland (2011)

Celkem pěkný film, ze začátku trochu rozvláčný, ale postupně začne být zajimávější. Příběh člověka, který má hodně jiné vidění světa než ostatní, a k tomu ho ještě provází smůla. Taková kombinace snad nemůže skončit jinak než tragicky. Ólafur Darri opět ukázal, že umí skvěle hrát. K tomu atmosféra severního Islandu a odkazy na ságu o Grettim; osud hlavního hrdiny je jistou paralelou.

• 2.10.2015  00:35
    Tady a potom (2015)

RIFF 2015. Z tohohle tématu se dalo vyždímat víc. Vývoj událostí se sice dal tak nějak čekat, ale místo nějaké větší sondy do osobnosti hlavního aktéra či jeho spolužáků se díváme na dlouhé záběry, kde jede autem nebo na motorce, jak si jeho otec myje ruce apod. Film se zabývá zbytečnostmi, a to podstatné zůstává dost zamlženo.

• 1.10.2015  14:06
    Gullsandur (1984)

Jeden ze starších islandských filmů, který se prakticky nedá sehnat. Taky ho od jeho uvedení v kinech nedávali ani v televizi. Svoji televizní premiéru si odbyl neuvěřitelně až 27.9. 2015. (Ruv.is), a šance, že někdy vyjde na DVD je asi dost mizivá. Není to ale vůbec špatný film, ale je asi dost poplatný době. Osmdesátá léta na Islandu, přítomnost americké armády, která vyvolává rozporuplné reakce obyvatelstva, a když si skupinka vojáků vyjede na dovolenou a utáboří se kousek od vesničky na jihu Islandu, nikdo z místních nevěří, že jsou tam jen na dovolené. Na dnešní dobu celkem poklidný film s celkem jednoduchou zápletkou a vtipným koncem. Není to asi film, ke kterému se budu vracet, ale určitě stojí za vidění, už jen pro tu představu, jak se zde žilo před 30 lety. Vesnické telefonování, oblečení, zařízení, to všechno mě moc zaujalo. Ale asi nejvíc mě zaujalo to, jak lidé mluvili. Islandština, co tam zazní, je krásná, čistá a složitá, takovou už dneska bohužel neslyšíme.

• 1.10.2015  01:19
    Tiché srdce (2014)

RIFF 2015. Film, který naprosto předčil mé očekávání (asi proto, že jsem žádné neměla.) Trochu jsem se bála, že to bude jen o rodinných hádkách a starých křivdách, jak obsah naznačoval, ale vůbec to tak nebylo. Určité napětí tam mezi jednotlivci je, ale spíš se tam řeší skutečnost asistované sebevraždy, (která je v Dánsku nelegální), a vykreslují se jednotlivé charaktery. Vážná témata jsou odlehčena výborným humorem. Takovéhle filmy snad nikdo jiný než Dánové neumí. To, že se budu při filmu o tak závažném tématu smát jako nikdy, jsem opravdu nečekala.

• 30.9.2015  01:02
    Babel ltd. (2014)

RIFF 2015. Vtipný krátký film, kde se mluví několika jazyky, a to tak, že každý mluví tím svým.

• 27.9.2015  22:59
    Očitý svědek (TV seriál) (2014)

Napínavý šestidílný seriál o dvou chlapcích, co se stanou svědky přestřelky v pískovně uprostřed lesa. Ze strachu před útočníkem, ale taky před tím, že by vyšlo najevo, proč byli sami dva spolu v lese, se rozhodnou mlčet. Tato vražda je však propojena s dalšími zločiny, a postupně přituhuje. Hlavní zločinec je opravdu hodně nechutná postava, při posledním dílu jsem skoro nedýchala.

• 27.9.2015  20:58

Hodně silný film s tématikou, o které jsem moc nevěděla. Jediné, co filmu vytýkám, je, že zde až moc bylo takových poetických pasáží, kdy se díváte na přírodu, posloucháte úvahy o životě a smrti. Ty pasáže nebyly vždy tak špatné, ale bylo jich moc. Moc pěkná hudba.

• 27.9.2015  12:09

RIFF 2015. Hodně úchylný film, plný nechutností, které jsou ale podané tak, že se člověk musí smát. Jedna absurdita následuje druhou, a asi jsem se smála spíš tomu, co všechno si ti Dánové nejsou schopní vymyslet, než samotným situacím.

• 27.9.2015  11:55
    Frankofonie (2015)

RIFF 2015. Tohle byl hodně divný film, a musím se přiznat, že podle popisku jsem čekala něco hodně jiného. Např. to, že to bude normální film, který se bude soustředit na vztah mezi Francouzi a Němci za války, konkrétně ředitelem muzea v Louvru a německým důstojníkem Wolff-Metternichem. O těch dvou je tam hodně málo, jen takové vsuvky do filmu, které označí klapka a působí to jako hraný dokument, i je tam naschvál jiný formát a klepající se obrazovka s bílým pruhem, jako u starých filmů. Celkově se asi tento film snaží být vším. Prvních 10 minut jsem myslela, že jsem na špatném filmu, protože tam celou dobu mluví rusky autor filmu a pořád se během filmu odskakuje na nějaký jeho skype hovor se známým na lodi. Další linie jsou hodně detailní záběry z Louvru, trochu popis války, s historickými záběry, kde si odskočíte také do Ruska, abyste viděli ty hrůzy tam. Když už jste v Louvru, tak tam běhá Marianne a vykřikuje "volnost, rovnost, bratrství, " a Napoleon, který tam chodí a ukazuje, co všechno do Louvru přivezl on, a kde je vyobrazen. Musím říct, že kdybych neseděla uprostřed lidí, asi bych odešla hned někdy ze začátku, nedalo se to vydržet. Jednu hvězdičku jen za ty hezké detaily z Louvru a za to, že jsem se přece jen málo dozvěděla. Artově založeným lidem a snobům se film asi bude líbit, mně ho taky vychválil nějaký filmový nadšenec. Ale pro nás obyčejné smrtelníky, nebrat!

• 26.9.2015  00:40
    Wir Monster (2015)

RIFF 2015. Zajímavý psychologický film, který ukáže, čeho všeho jsou lidi schopni, když chtějí ochránit svoje dítě, a nakonec vlastně i sebe. Jenže lhát se nemá, zločiny se těžce zakrývají, a na jednu lež se nabaluje další, a pak už se to s člověkem jen veze z kopce. Nicméně konec byl už tak absurdní, že se půlka kina smála, ač to nebylo vůbec vtipné.

• 25.9.2015  18:31

RIFF 2015. Trochu jsem čekala od dokumentu více historie a že uvidím víc z tradičních kultur. Dokument je hodně zaměřený na současnost a život na ostrovech, kde kromě původních obyvatel žijí i přistěhovalci, které jednoduchost života a příroda kolem zlákaly natolik, že se rozhodli usadit. Jedno z hlavních témat byla těžba dřeva, která málem zničila lesy na ostrově.

• 25.9.2015  00:59

RIFF 2015. Film mě zaujala svoji syrovostí a hodně pěknou grafickou stránkou. Příběhy samotné se místy trochu vlekly. A otevřený konec mě rozhodně nenadchnul. Příběh dvojníků mi přišel asi nejlepší. Ve druhé půlce bylo víc napětí, tak nakonec za 3*

• 7.9.2015  00:58

Asi už jsem fakt Islanďanka, protože jsem se smála skoro pořád.

• 22.8.2015  23:04

Jednička se mi dost líbila, ale tohle byla dost nuda. Ani pěkná animace to nezachránila.

• 21.8.2015  13:51

Nejsem přímo fanoušek starých filmů, a tak jsem byla mile překvapena, že jsem se celou dobu dobře bavila. Potěšil mě zejména závěr, který byl možná trochu netradiční. Díky Tině a Charlotte je to za 5*.

• 4.7.2015  23:21

Asi jsem neměla dřív vidět Herzovu verzi. Tohle je fakt nekonečná nuda, a když už se příběh trochu pohne, tak přijdou ty strašné písničky.

• 25.1.2015  22:45

Filmy, kdy si jde někdo za svým snem, mám moc ráda, většinou mě pozitivně nabijí. Tohle je jeden z nich. Kdyby byl ale o půl hodiny kratší, vůbec bych se nezlobila.

• 29.12.2014  19:34

Upíří tématika mi normálně nic neříká, ale tím, že je film zasažen do Švédska, že je zde téma šikany a platonické lásky dvou zvláštních dětí, rozhodla jsem se, že se podívám. A rozhodně nelituju.

• 17.12.2014  00:24

Já mám tyhle světy elementů moc ráda, krásně se na to koukalo, i herci se mi líbili. Škoda jen, že není pokračování. Jasně, film je naivní, některé scény jsou hodně úsměvné, ale je to příjemná oddychovka. (Komentář byl psaný před zhlédnutím původního seriálu. Když jsem si na film podívala podruhé, tak už mi přišel spíše legrační, protože seriálů nesahá ani po kotníky. Nicméně mě právě tento film k seriálu dostal, takže hodnocení nechávám.)

• 19.11.2014  13:41

Udělat dokument o různých podobách sexuality je jistě zajímavý počin, ale to "umělecké" zpracování tomu dává na frak. Příšerný doprovodný hlas, depresivní hudba, a poselství, že je to vlastně všechno ok, když se to nepřehání, to k sobě moc nesedí.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7