• Pohádka

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Čekala jsem, že to bude průšvih. Ale asi si pamatuju dobře předchozí díl, takže mi nedělalo problém se zorientovat. Je to hezká podívaná na efekty, předzvěst druhé světové války je mrazivá, rozdělení přátel a milenců je taky působivé. Zápletka je místy překombinovaná, takové ty věci, že je někdo vyměněný a adoptovaný, to už mi přijde, že nevěděli, co vymyslet. Některé paralely k Harry Potterovi taky zcela neodopovídají tomu, co si o světě HP myslí skalní fanoušek. Ale jinak jsem spokojená. Líbí se mi vidět jiná prostředí magického světa a herci jsou taky dobří. Tím, že zde není žádná kniha, nemůžu nadávat, že něco udělali jinak a pokazili. Nemám žádná očekávání, takže se můžu jenom bavit. Každopádně je vtipné, že zde kouzelníci nosí ty elegantní dobové obleky k nerozeznání od mudlů. Co se asi staně, že v Harry Potterovi chodí jak hippíci a někteří ani nevědí, jak se mudlové oblékají?

Zakázané království (2008)

Milá pohádka s mytologickými motivy, duchovními myšlenkami, trochou kýče a spoustou akčních scén.

Dárce (2014)

Mnohem propracovanější než kniha.

Pravý rytíř (2016) (TV film)

Vincent byl podle mě zahrán ještě celkem slušně, působil tak nějak normálně, ostatní tam buď přehrávali nebo tam neměli vůbec prostor. Vaculík zněl jak z dabovaného filmu. Základní myšlenka, kdy se syn i otec poučí, nebyla špatná, ale ten zbytek byl divný. Pořád se tam něco dělo, ale zároveň jsme se nic nedozvěděli o motivech čaroděje, prostě si jen tak vyhlédl jedno královské mimino, se kterým se na stará kolena ožení. Totéž můžeme říci o postavě trpaslíka, který mi byl sice sympatický, ale jako postava tak byl trochu nejasný. Z pohádky jsme si nemohli ani udělat obrázek o charakteru princezny. Jaká vlastně byla? Také mi tam dost chybí pozvolné plynutí, pohoda a lehkost. A ty písničky? To bylo peklo největší. Melodie nechytlavá a texty jako ze základní školy.

Fyrir framan annað fólk (2016)

Film celkem o ničem. Zápletka by stačila na krátký film. Hlavní hrdina je stydlivý kluk, co pracuje v reklamní agentuře. Když se mu povede se seznámit, svou dívku oslňuje tím, že napodobude hlasy známých lidí. Ale pak se ukáže, že se mu to napodobování vymkne z rukou, dívku to začne štvát, a ve vztahu nastává krize. Nic moc jiného se tam neděje. Snorri Engilbertsson hraje moc dobře, to se musí nechat.

40 dní v poušti (2015)

Viděno 27.9. 2015 na RIFF. Hodně divný film, Evan McGregor mi jako Ježíš vůbec neseděl, ďábel pokušitel si tam taky moc nezahrál. 40%. Taky přemýšlím o pouštním způsobu pohřbívání. Že by tělo shořelo na prach, když tam nebylo žádné dřevo, a taky, že by na poušti spalovali mrtvé? Celá ta rodina na poušti byla divná.

Vyšší moc (2014)

Nebudu hodnotit, vydržela jsem jen 20 minut.

Zabijáci (2014)

Zajímavá dvojice i dobré téma. Tenhle film je asi o stupínek zajímavější než Žena v kleci, ale konec mě spíš zklamal. Filmu také dost ubírá na napětí, že už skoro od začátku víme, kdo je zločinec. Mně sice nevadí, když je ve filmu ukázáno, jak se co seběhlo, ale nemusí to tam být průběžně. Stačilo by někdy ke konci a ne až tak detailně. Kočka a sekretářka mají u mě plus body.

V pasti (2016) (seriál)

Oproti jiným islandským detektivním seriálům je tenhle o třídu výš.

Stranger: Mukó hadan (2007)

Hezký film s příjemnou animací a výbornou hudbou. Trošku slabší zápletka a moc záporných postav, které se mi pletly. Na souboje se ale koukala moc pěkně a hlavní hrdinové i pes byli moc sympatičtí.