• Pohádka

Haida Gwaii: On the Edge of the World (2015)

RIFF 2015. Trochu jsem čekala od dokumentu více historie a že uvidím víc z tradičních kultur. Dokument je hodně zaměřený na současnost a život na ostrovech, kde kromě původních obyvatel žijí i přistěhovalci, které jednoduchost života a příroda kolem zlákaly natolik, že se rozhodli usadit. Jedno z hlavních témat byla těžba dřeva, která málem zničila lesy na ostrově.

Pohádka pohádek (2015)

RIFF 2015. Film mě zaujala svoji syrovostí a hodně pěknou grafickou stránkou. Příběhy samotné se místy trochu vlekly. A otevřený konec mě rozhodně nenadchnul. Příběh dvojníků mi přišel asi nejlepší. Ve druhé půlce bylo víc napětí, tak nakonec za 3*

O koních a lidech (2013)

Asi už jsem fakt Islanďanka, protože jsem se smála skoro pořád.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Jednička se mi dost líbila, ale tohle byla dost nuda. Ani pěkná animace to nezachránila.

A teď, cestovateli (1942)

Nejsem přímo fanoušek starých filmů, a tak jsem byla mile překvapena, že jsem se celou dobu dobře bavila. Potěšil mě zejména závěr, který byl možná trochu netradiční. Díky Tině a Charlotte je to za 5*.

Kráska a zvíře (1991)

Asi jsem neměla dřív vidět Herzovu verzi. Tohle je fakt nekonečná nuda, a když už se příběh trochu pohne, tak přijdou ty strašné písničky.

V zajetí rychlosti (2005)

Filmy, kdy si jde někdo za svým snem, mám moc ráda, většinou mě pozitivně nabijí. Tohle je jeden z nich. Kdyby byl ale o půl hodiny kratší, vůbec bych se nezlobila.

Ať vejde ten pravý (2008)

Upíří tématika mi normálně nic neříká, ale tím, že je film zasažen do Švédska, že je zde téma šikany a platonické lásky dvou zvláštních dětí, rozhodla jsem se, že se podívám. A rozhodně nelituju.

Poslední vládce větru (2010)

Já mám tyhle světy elementů moc ráda, krásně se na to koukalo, i herci se mi líbili. Škoda jen, že není pokračování. Jasně, film je naivní, některé scény jsou hodně úsměvné, ale je to příjemná oddychovka. (Komentář byl psaný před zhlédnutím původního seriálu. Když jsem si na film podívala podruhé, tak už mi přišel spíše legrační, protože seriálů nesahá ani po kotníky. Nicméně mě právě tento film k seriálu dostal, takže hodnocení nechávám.)

Pan Play Decadence (2013)

Udělat dokument o různých podobách sexuality je jistě zajímavý počin, ale to "umělecké" zpracování tomu dává na frak. Příšerný doprovodný hlas, depresivní hudba, a poselství, že je to vlastně všechno ok, když se to nepřehání, to k sobě moc nesedí.