Bídníci (1958)

Na svou dobu hezké zpracování, Jean Gabin v roli sympatického Jeana Valjeana táhnul příběh, kterému zdatně sekundovali Blier s Bourvilem. Na ty staré kulisy a poctivou hudbu byla radost se koukat. Čert vem slabší triky a trochu teatrální umírání. Občas mi jen vadily přehrávané dialogy postav, až v takovém divadelním stylu, což je nejspíše dáno svým stářím. O chlup lepší ale pro mě zůstává zpracování z roku 1998.

Jack Ryan (2018) (seriál)

Nejlepší akčně-špionážní film poslední doby. Johna Krasinského jsem si těžko představoval v akční roli, možná vzhledově podobný Zacharymu Levi, ale roli analytika zvládá bravurně. Na Jackovi se mi líbí spousta lokací během samotné série. Jednou se děj odehrává na Marocké poušti a vzápětí v Paříži. Třetí řada dokonce přinesla aktuální téma Ruska, Ukrajiny odehrávající se v ČR, dokonce s paní prezidentkou. Natáčelo se v Čáslavi, Praze a jinde. Nechybí ani spousta akce. Tohle až čtvrtou sérii skončí bude rozhodně chybět. (Hodnocení za 1. - 4. sérii - konec)

Forrest Gump (1994)

Na sajrajt se musí se smetákem. Pokud existuje nějaký film, který by se měl povinně shlédnout, zvolil bych Forresta. Zaslouženě na předních pozicích všech žebříčků. Výborný Hanks, příběh, režie, efekty,...

Con Air (1997)

Zlatá éra Nicolase Cage. Simon West mohl být druhý Michael Bay. Pořádný devadesátkový nášup plný akce, hlášek a přepáleného hrdinství. Con Air můžu sledovat pořád.

Zakletá jeskyně (2022)

Průměrná pohádka, co těží s hezkého prostředí Malé Fatry, Sulova nebo jeskynních scén s neotřelými herci. Celá výprava působí na pohádku moc dobře, škoda mdlého příběhu, který mě moc neoslovil..

Thor: Láska jako hrom (2022)

Komiksové filmy už mi lezou krkem a začínám se jim vyhýbat. U Thora jsem udělal výjimku, byl z těch snesitelných superhrdinů, jenže už musím říct byl. Bláznivé, až absurdní pojetí v retro nádechu. Palec nahoru za Thorovu scénu před soudem s popadanými děvčaty.

Krakonošovo tajemství (2022) (TV film)

Po nějaké době pohádka na úrovní, až místy přemýšlet jestli to je opravdu pohádka pro děti. Asi jde poznat předchozí Bebjakovy zkušenosti se Specialisty nebo Mordpartou aj. Svým způsobem temnější, jinak provedený než starý večerníček. Staré postavy zmizely, Krakonošova chaloupka kouzelná, Švehlk excelentní, Kuba bude za pár let přesná kopie dědečka, škoda, že si nezahrál Trautenberka. Nebudu se bránit si Krakonoše v budoucnu zopakovat.

Muž z Acapulca (1973)

Belmondovek jsem viděl pár, jako malý, jinak v podstatě skoro nic a pro znovuoživení jak naschvál musela padnout volba zrovna na La Magnifique, kde si sám ze sebe utahuje.. V prvních několika minutách si říkám, na co jsem se to kdysi sledoval. Rambo, Schwarzenegger slabý odvar. Postupem času se odkrývá reálný děj a hned je Jaen-Paul snesitelnější. Muž z Acapulca nemá nic společného s Mužem z Ria či Hongkongu. Parodie se spoustou stříkající krve, likvidováním nepřátel po desítkách a jedním zamilovaným spisovatelem. Není divu.. Jak jsem mohl Jacqueline Bisset dosud neznat, ah. Kam se hrabe Claudia Cardinale, Sophie Marceau nebo Bardotka..

Tajemství staré bambitky 2 (2022)

Hlavní role tu převzal Vetchý s Kubařovou a pohádce to spíše prospělo. Jejich linka i přes ten do očí bijící věkový rozdíl byla to nejlepší. Král s královnou zbyteční, dva rádcové trochu větší záporáci, ale nevím proč se tady muselo více zpívat.

Král Šumavy: Fantom temného kraje (2022) (seriál)

Dost rozporuplná minisérie. Vzhledem k neukončení několika linii s nadsázkou řečená i zbytečná série, ale doufám, v nějaké pokračování. Poměrně nevyrovnané epizody, rozhodně se daly napěchovat více informacemi, když už jde o "minisérii", která se zajímá o docela bohatý úsek historie. Začít Krále Šumavy právě třetím dílem, kdy se rozjede spousta věcí a postupem, i třeba s pomocí flashbacků pokračovat, napětím bych praskl. Takto je první epizoda nejlepší. Mladý Hasil se seznamuje s pašováním, chodí za holkama, dobře sebevědomé zahrané. První pokusy pašování a závěrečná přestřelka ve stylu SNB. Tady mlíčňák by raději fenku. Při druhé epizodě bych čekal větší rozjezd událostí. Namísto toho se zpomalilo a nepovedla se například scéna s mostem. Pokud takto SNB hlídali, tak div se, že neutekla 3/4 republiky i s papouškama. Mateřská školka by si to lépe ošefovala. Maruš zase roztáhla nohy někomu, byť scéna s Hajným dobrá. Mohla to být taková udička plná akcí na poslední díl. No a třetí epizoda.. Prostřihy s chystáním svatby a převáděním konečně napínavé. Paní Hajná hned v závěsu s pár povedenýma scénami. Jenže co se stalo s Hasilovým parťákem? Co ta agentka CIC? Šéf odhalil Hasilal? Čeči ho nahlásili?Jankovský a Hájek výborní. Jeden ryzí komunista a druhý drsný tatík. Škoda Judit Bárdos, čekal jsem větší zapojení, než těch pár scén.