Návrat do budoucnosti (1985)

Tak tohle je a bude vzdy ma nej trilogie co kdy vznikla. Je to jak kdybych si ji nechal natocit na zakazku, ten humor, Marty, Dr. Brown, Biff, howerboard, Delorein, hudba, scenar a takhle bych mohl pokracovat hodne dlouho. Zkratka at hledam jak chci na tehle trilogii nevidim ani jednu mouchu na konskym zadku. Videl jsem to tolikrat a vzdy je to jak poprve (a ja nechapal proc se otec porad dokola diva na Svejka :))

Pod povrchem (2000)

Na tento film sem se dostal tak trosku nahodou a nic sem od nej necekal, ale dokonale se trefil do meho stylu, at uz jde o "klise","lekacky" a nebo "vykradani hudby". Urcite to ma v kine mnohem vetsi ucinek nezli u videa a ja se lekal a bal a nemel cas myslet na to ze to stale neco vykrada :o), libilo se mi to a prekvapilo me to tak na 5 hvezd.

Revizoři (2003)

Tento film si neodvazuji hodnotit, na jednu stranu sem si pripadal, ze sleduju neco z jineho sveta, moc se mi libil napr. vykon hl. herce a skvele natocene nektere sceny a taky krasnej plysovej medved :-), ale jak zde par lidi popisuje skvele akcni sceny, no tak to netusim, nevim jestli sem odkojen az moc americkymi akcnaky, ale ja tu zadne skvele akcni sceny nevidel (teda pokud se jako akce nebere uhnuti pred vlakem nebo strceni pod vlak, a to bych chtel dodat ze si pod pojmem akcni sceny nepredstavuju jen vybuchy a litajici auta) a nejak sem se nedokazal naladit na tenhle typ humoru. Nechci tu nikoho poburovat ale takovy rozporuplny pocity sem u filmu snad jeste nemel neco mi rika dej 5* a neco 1* takze jsem se odvazil napsat pouze tento nazor..

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Celkem povedeny horor, ktery musel znicit konec, jak uz to je v posledni dobe v kazde vyvrazdovacce mladeze. Skoda toho 15 minutového uprku na konci s neznicitelnou zenskou v hlavni roli a nemyslicim clovekem s pilou :o) (jedine co me v tomto kill-teen hororu odvetvi nadchlo byl film SAW).

Má je pomsta (2002)

No sakra co dodat, tenhle film byl pěkně ostrej, ještě teď mě mrazí v zádech. Pomsta je tu podána tak krutě, že nedoporučuju slabým povahám a je smutné sledovat kvůli čemu to vůbec vše vzniklo

Old Boy (2003)

Tak pro můj první komentář jsem vybral film, který na mě dost silně zapůsobil. Asijskou filmografii mám moc rád, ale tenhle film mně doslova přikoval k obrazovce. Z Jižní Korey jde vůbec poslední dobou jedno velké překvapení za druhým. Dost jsem se vžil do hlavní role a to mě pustilo asi 10 minut po tom co jsem zjistil, že už film neběží a v hlavě mi pořád běžela píseň The Last Waltz z naprosto parádního hudebního doprovodu :o). Není divu, že se hned objevil chystaný remake (remaky jsou mi krutě proti srsti, ale prachy jsou hold prachy), na který nemám v plánu se podívat, ale stejně vím že to nakonec skouknu, ale výkon hlavního představitele a film jako celek dle mého názoru překonat nejde. Zkrátka takhle má podle mě vypadat dokonalý thriller!