Ledová smrt (2006)

Příjemný atmosférický slasher a skvělý příklad toho, že kvalitní vyvražďovačka se dokáže obejít i bez spousty hektolitrů krve.

Hatchet III (2013)

Extrémně krvavá lázeň, která se jen tak nevidí. Určitě o stupeň lepší než předchozí pokračování. Sice napětí aby člověk pohledal, nad chováním postav aby se pozastavil, ale na druhou stranu na to prostředí je radost pohledět, o nějaké atmosféře se tu taky dá hovořit a párkrát to se mnou i škublo. Taková menší kravinka pro nenáročné na jedno zkouknutí. Na závěr ale musím znovu pochválit gore, protože to bylo opravdu špičkové.

Vražedná sekera II (2010)

Vraždy jsou celkem fajn, ale k čemu to je, když to jako celek vůbec nefunguje? Atmosféra prvního dílu se naprosto vytratila a postavy jsou s jedničkou neporovnatelné. První polovinu, kdy se vlastně skoro nic neděje (až na povídání ohledně původu Crowleyho), jsem si užíval více, než polovinu druhou, která je o poznání víc akční - takže taky chyba. Plusové body si získává jedině ta trocha humoru a porce krve, což k mé spokojenosti u slasheru rozhodně nestačí.

The Last House on Dead End Street (1977)

Nakonec jsem to těch 77 minut přežil :-D Neskutečná nuda, napětí žádné, herci amatéři - no všechno zkrátka absolutně mimo mě. Jediné, co mi nedělalo dobře od žaludku, bylo mučení paní Palmerové - a to počítám jako plus. Vše ostatní je otřesné. A to přihlížím na to, že to v době vzniku mohlo působit úplně jinak. 2/10

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Nepopsatelný zážitek. Obrovské překvapení, jelikož první díl považuji za poměrně nezdařilý (2*/5). Ale tohle je naprostý nářez, jaký jsem už hodně dlouho neviděl. Krev tekla plným proudem, humor sršel na každém rohu (opravdu jsem se už dlouho tak nenasmál), likvidovalo se na plné čáře a já jsem se ani na okamžik nenudil. Dokonale našlapaná naci-zombie pecka!!!

Jízda do pekel 3 (2014)

Velmi milé překvapení. Naprosto skvělé pokračování mého oblíbeného hororu. První díl byl pro mě dokonalý ve všech směrech (plný počet), druhé a třetí pokračování přibližně na stejné úrovni, ale přece je trojka o nějaký ten chlup lepší než dvojka. Sice se ke mně nedostavilo tolik napětí (kromě úvodní scény s náklaďákem) jako u jedničky, ale jízda je to pořád skvělá. Postavy mi byly sympatické, proti scénáři výtky nemám, nějaké nelogické chování jsem ani nepostřehl, a co musím vyzdvihnout nejvíce, tak je téměř špičkové gore a hudba. Bavil jsem se u toho, jak jen to šlo. Oproti mizernému třetímu pokračování Pachu krve (další díly jsem v režijním podání O´Briena neviděl) obrovský krok vpřed. U mne spokojenost - 7,5/10

Monster Man (2003)

Naprosto ujetá kravina, která ale neurazí, a toho, kdo nehledá nic náročného, pobaví a potěší. Tak je tomu i u mne. Já jsem si dokonce užil i první polovinu, i když jsem se od srdce zasmál jenom opravdu párkrát. Rozhodně se vyplatí čekat na polovinu druhou - tam nás totiž čeká pěkná naháněčka, několik krvavých (místy i pěkně "chutných") momentů a překvapivý závěr. Maska zabijáka se povedla a celkově bych to shrnul jako slušný průměr. 5/10

Panoptikum (1981)

Nakonec tomu dávám slabé 3 hvězdy, i když jsem byl většinu filmu přesvědčený o 2. První polovina je podle mě zbytečně zdlouhavá, skoro nic se neděje, ale čiší z ní krásná pouťová atmosféra. V polovině filmu nastává zlom a jde do tuhého. Ani mi tak nevadí, že vraždy jsou celkem o ničem, ale co Panoptiku neodpustím je, že to není napínavé, zábavné a na konci nás ani nemá čím překvapit. Tento slasher jsem si zkrátka nevychutnal, jak jsem si to původně představoval. Ale co musím pochválit, je maska/tvář zabijáka, protože z toho šel opravdu strach. Jinak herci jsou snesitelní a dalším velkým plusem je skvělá hudba. Podtrženo sečteno - u mě naprosto průměrná vyvražďovačka. 5/10

Poltergeist (1982)

Nebál jsem se skoro vůbec, ale zábava je to skvělá :-) A dvakrát jsem sebou solidně škubnul.

Phenomena (1985)

Dnes jsem doplnil další velkou mezeru v mém hororovém vzdělání a stálo to za to! Je to sice teprve druhý film od Argenta, co jsem měl možnost vidět, ale už teď tuším, že jeho styl si budu vychutnávat v jeho dalších a dalších dílech, které musím v blízké době také zhlédnout. Náramně jsem se u toho bavil, nenastala situace, u které bych se byť jen trošku nudil. Jennifer je skvělá! Hudba z toho vytváří něco naprosto výjimečného. No a závěr je zkrátka dokonalý, lepší už být ani nemohl. 4,5*