Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Bezesporu ikonický film, ale v dnešní době nemá čím zaujmout. Dnes to jsou avangers či jiné obdoby akčňáku pro kina, ale pořád je to de fakto to samé. Tím pádem pak pro filmového kritika nezbývá nic lepšího na práci, než se brodit v detailech a mikro rozdílech. Třeba jako obvykle herci. Samozřejmně že H.F. byla úžasná volba do hlavní role, ale mile mě překvapila i charismatická Karen Allen, která se nenechala zastínit. --- Co bych tedy na filmu zlepšil? V žádném okamžiku film nešel ani trochu do hloubky, žádné kecy navíc. Indy prostě vzal zlatou lebku a bylo vymalováno. Bezduchá akce šla rozšířit o "zpomalení". Větší pozornost by si zasloužily artefakty a navození jejich unikátnosti. Mysteriózní atmosféra by neuškodila. Prostě pár přechodů mezi akcí a neakcí. Takhle to je jen vyčerpávající maraton. --- Závěr je mimochodem dost odbytý. 7/10

Dunkerk (2017)

Nolan vycítil, že je třeba trochu promíchat karty a stvořil i pro něj netypický film, který jednoznačně neoslní, ale... je zde vidět, že to je hravé. Umí si s každým detailem pohrát, každou scénu několikrát otočit a vylepšit. Všechny prostředky, které má k dispozici využívá. Jedná se o umělce a jeho mistrovské dílo. Nelze nic vyloženě kritizovat a vylepšovat. Jiskry dokonalosti vyletěly v závěru, kdy se začaly dotahovat rozházené stopáže. Na můj vkus byl děj jen akční, ale co čekat od válečného filmu. Těžko uchopitelný a specifický žánr. Obzvláště pro nezaujaté. Jsme už příliš nezaujatí tímto námětem hádám. Zklamala mě hudba. 8.5/10

Zelená poušť (2012)

Depresivní a skličující. Tyto dokumenty servírují fakta která nelze tak lehce vyvrátit, což se stalo neblahým jevem posledních let. Aneb od pasivity, přes ignoranci k agresivnímu proti postoji. Díky "hnusným" stránkám lidské povahy jsme v bezvýchodných situacích na všech frontách. Rozložení lidí s určitým postojem zůstává naneštěstí plus mínus stejné. Pár jedinců se aktivně zapojuje, pár jen sleduje dokumenty, a tak dále. Myslím si, že to všechno akorát spěje ke vzniku nové skupiny lidí - ti co nesnášejí lidstvo jako celek. Je to i jeden z důvodů proč mi imponují mimozemské síly typu Xenomorf, protože reprezentují sílu, která dokáže populaci lidí reálně ohrozit - protiváhu. RIP Planeta Země. / Alespoň jsem o filmu řekl 10 lidem. Hádejte kolik si ho pustilo? 0 8.5/10

Green Room (2015)

Milé překvapení v napěchovaném žánru. Klaustrofobie na druhou. Dostihly mě tíživé pocity postav. Jako bych tam byl. Kolísání mezi nadějí a beznadějí. Co si z toho odnést? Raději nevidět a raději nezažít. 7.5/10

Mexičan (2001)

Zlaté období roztomilého Brada Pitta. Brad = Top. Amen. O filmu se dá říct, že je dlouhý. Romantický není. Mezi hlavními herci není přitažlivost a to je škoda. Postery jsou zavádějící. James Gandolfini svým výkonem zaujal. Julia = nuda. Celkem = nuda, ale je to optimistický a světlý film, což se počítá. 4.5/10

Brimstone (2016)

Brimstone odráží to co chceme (chcete). Bohužel. Brutalita v takové míře, aby se o ni dalo bavit. Vizuální efekty tak nákladné, aby stály za zmínku. (ne zde) atd. Jak jinak na sebe upozornit v té záplavě *****. (Takto se chovají nejen filmotvůrci, ale i lidé dnešní doby.) Zpátky k filmu. Dějí se zde nechutné "věci" a nedávají příliš (už vůbec žádný) smysl. Líbila se mi psychologie zvrhlého (normálního) reverenda (dosaďte libovolného vyznavače náboženství), který vyzařoval vnitřní vyrovnanost ač páchal nechutnosti nejvyššího kalibru. Aneb jak to s tím náboženstvím vlastně je... Problém je že se Brimstone tváří jako film roku a přitom je to převlečená béčková řežba (aspoň že ne střílečka, ufff) se solidními herci. Guy Pearce hrál skvěle a táhnul. Dakota je pro mě jednorozměrná průměrná herečka. Kit Harington taktéž, 1x role / život. 5.5/10

Kosti a skalp (2015)

Za mě dosti ubohý koktejl toho, co zrovna zbylo. Pár nevyužitých herců, pár kulis a masek... Popravdě s tak jednoduchým, lépe řečeno stupidním, scénářem nelze v závěru vymyslet dech beroucí wow efekt. Celý koncept je špatně. Takových béček vzniká spousta což oto, jen jsem logicky čekal špatné hodnocení. Začínám pochybovat o směrodatnosti procent na csfd. Heh, to brzy že. 3.5/10

Rozpolcený (2016)

Ani nevím, jestli se mi to líbilo. Nevím. Námět byl bezpochyby zajímavý. Ztvárnění však průměrné. Herecké pojetí J. McAvoye mi nějak nesedí. Někdy mám pocit, že je fakt dobrej a někdy naopak, že na to nemá. Anya Taylor-Joy pro mě byl skvělý terč pro odreagování. Obzvláště po sérii obnažování. Škoda, že takové mladé hvězdičky většinou nedostanou příležitot do větších rolí. Uvidíme. 6.5/10

La cara oculta (2011)

Dokonalý tajemný scénář doplněn triem zbrusu nových charismatických herců. Vynikající vnik do jejich psychologie. Otázkou zůstává jaké ponaučení si z filmu odnést. Myslím, že toho zde lze najít více. Závěr bych možná ještě přiostřil, anebo bych navázal pokračováním. Rozhodně nedoporučuji zhlédnutí traileru!!! Nikdy!!! 8.5/10

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Vysoká koncentrace charismatických herců a delikátních scén, bez žádných skrytých podpásovek. Tarantino se za ty roky začal těžce opakovat, ale tehdy zaslouženě bodoval. Originalita sama. Je to můj oblíbený žánr? Ne. Jsou to moji oblíbení herci? Ne. Zaslouží si film respekt? Ano! 9.5/10