Zelená míle (1999)

Skvělý, smutný, úžasný, prostě perfektní zážitek. 95%

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Návrat krále boduje vším čím bodovala jednička i dvojka ... Navíc se mi zdá, že Návrat krále je opravdu hodně epický. Jedinou výtku, kterou k filmu mám, že finálová bitva mohla být o něco větší, delší a epičtější, ale je to jen o tom když člověk chce po dokonalosti aby byla dokonalejší. 97%

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Podobně jako jednička je film naprosto úchvatný po vizuální stránce, ovšem v tomhle díle je daleko víc akce, já jsem se bavil královky a Dvě věže si plný počet po právu zaslouží. 94 %

Zdrojový kód (2011)

Sci-fi jak má být. Hodinu a půl jsem se dobře bavil, dobré herecké výkony, sympatičtí herci ... 75 %

Return of the Living Dead 5: Rave to the Grave (2005)

Byť pátý díl vznikl ve stejné době jako ten čtvrtý, kvalitou se mu nemůže rovnat ani zdaleka. Hlavní průser oproti čtyřce, kde byli všichni celkem rozumní a když viděli živou mrtvolu, tak tomu prostě věřili a zbavili se jí, je právě ta hloupost, naivita a nevěřícnost postav. Vzhledem k tomu, že 90% lidí co se ve filmu objevilo byli sjetí jak to jen šlo by se to snad dalo chápat, škoda ovšem, že jako sjetí se chovali i to kdo nebyli. Největší průser je prostě tupost a bohužel i nesympatičnost postav. Krom tý mrtvoly co vylezla ze sudu a hektolitrů malinovky není ve filmu nic moc k vidění. Nezachrání to ani fakt, že 9 z 10 hereček ve filmu ukázalo prsa. 35 %

Return of the Living Dead 4: Necropolis (2005)

Skoro se mi ani nechce věřit, že tenhle fil vznikl v roce 2005. Ač je to k nevíře, ale silně mi připomíná zombie béčka let osmdesátých. Hodně zombie, hodně řežby, spousty kečupu a jak zombíci tak klaďasové kapou hezky svižně. Velmi povedená zábava na sobotní odpolene, která se vrací k prvnímu či druhému dílu. Objektivně film zaslouží tři hvězdy, ale jako fanda žánru nemůžu jinak. 4 * - 75 %

Světová válka Z (2013)

Po hóóóóóódně dlouhé době zase jeden zombie horor, který za to stál. Už jsem myslel, že něco takového ani neuvidím a ono ejhle, Světová válka Z, mě dokázala uspokojit. Na plný počet to ovšem není, ve filmu se objevovali klasické klišovité chyby, ale je fakt, že bez nich by film neměl takové grády. Suma sumárum, námět OK, zpracování OK, herecké výkony a i obsazení taky OK ... po dlouhé době mě při sledování zombie hororu mrazilo v zádech. 86 %

Labyrint (1986)

Skvělá pohádka, vizuálně úchvatná podívaná a David Bowie a jeho písně jsou balada pro uši. Poprvé jsem viděl před mnoha lety a byl jsem unešen. No nedávno jsem si na Labyrinth vzpomněl a z nostalgie jsem se na něj podíval. No mezi prvním a posledním shlédnutím spatřili světlo světa všechny možné a nemožné Karkulky a Doby ledová a Shreci a jím podobní a tak se zdá, že pohádka už dost zestárla. Nemyslím snad ani tak trikově, ale už mě tolik neuchvátila. Dal bych tři hvězdy, z nostalgie jednu přidávám. 75 %

Zombie Hunter (2013)

Klasická zombie béčkovina říznutá Texaským masakrem motorovou pilou a Resident Evilem. Příběh klišovitý, tam nic zajímavého hledat nelze, pouze se snaží navodit atmosféru různýma flashbackama a zpomalovačkama, no popravdě se to moc nedaří. Některé scény jako takové fungují dobře, jako celek to sláva není. Parta hrdinů je taky hodně šablonovitá - drsný vůdce Jesus, tlusťoch, nadržená striptérka, hodná holka, její blbej brácha a taky týpek co umí pilotovat letadlo. A samosebou Hunter - drsňák co se ničeho nebojí. Bohužel je škoda, že Jesus celkem brzo zaklepe bačkůrkama, protože se mi zdál o dost lepší než nevýrazný Hunter. Suma sumárum, nic převratného se nekoná, ale koukat se na to dá. Jen poznámka za mě - růžová krev fakt nic moc. 40 %