Spider-Man: Paralelní světy (2018) odpad!

Oukej, nevím ani proč to hodnotím, když je jasné, že bych asi neměl. Já nemám moc rád komiksy. Bohužel jsem byl přemluven, že tohle je jeden z těch filmů co mi na komiksy může změnit názor. Nezměnil. Chápu, že pro ortodoxní fandy to bude asi super, ale pokud člověk fakt není fanda nebo má víc než 15 let tak trpí. A já trpěl. Styl animace se mi nelíbil a příběh je opravdu pro děti. Klišé nad klišé. Pro uhrovité puberťáky asi nářez, za mě Odpad! 5 %

Pod vodou (2020) odpad!

Možná jsem zbytečně hnusnej, ale spíš ne. To bylo tedy zklamání. Podle upoutávek se to zdálo být jako jeden z těch lepších filmů, opak byl ovšem pravdou a spíš než horší bych tento počin nazval vyloženě špatným. Polonahá Kristen Stewart alespoň pro mě tedy tahák není a ač příběh nebyl ničím převratný, tak zpracování bylo tedy dost špatné. Vše se zdá být příliš umělé a vynucené. Postavy bez charakteru, člověk s nimi nemohl vůbec cítit a ty příšerky byli vyloženě směšné včetně " Final Bosse ", který je kříženec Krakena, Godzilly , Cloverfieldského monstra a potvor z Pacific Rimu. Celkově jsem film odtrpěl a i takové béčkové perly jako Deep Star Six je proti tomu Oskarové drama s mrazivě hororovou atmosférou. Tohle byla žumpa daného žánru. 5% za to že jsem neusnul.

Dětská hra (2019) odpad!

Jedním slovem sračka. Debilní vietnamec nebo číňan spáchá sebevraždu a vtělí se do figurky. Figurku si domů přinese lehce natvrdlá žena pochybných mravů pro svého silně natvrdlého syna. A pak začne peklo. Ale v nejhorším možném slova smyslu. Původnímu Chuckymu tahle parodie na horor nesahá ani po kotníky. 5%

Le Mans '66 (2019)

Celkem fajn fim. Samosebou to bylo trošku zdramatizované víc než muselo, ale ok. Herecké výkony byly dobré i atmosféra filmu. 80%

Barva z vesmíru (2019)

Po shlédnutí traileru jsem si říkal, hm to by celkem šlo. Přečetl jsem si nějaké komenty a říkám si, no to by šlo. Pak jsem to viděl ... nevím, možná jsem čekal cosi víc, ale taková zdánlivě komorní scéně mě moc nebavila. Chvílemi se objevovala celkem tuhá atmosféra, ale byla obvykle zabitá velmi rychle. A nejde jen o to. Jde i o to jak. Strašně moc přehrávání a některé scény byli vysloveně komediální. Trošku mi to připomnělo Anihilaci, ale v dost low provedení. Buď jak buď film i přesto, že nemá vlastně nápad a vykrádá jiné, i přesto, že herecké výkony jsou spíš špatné a i přes to, že v celku (ne ve scénách) postrádá atmosféru, je koukatelný bez toho aby se člověk vysloveně nudil. Takže suma sumárum divák moc netrpí, možná ani neusne, ale bez dobré společnosti a chipsů to není zrovna bomba. 40 %

Purpurový vrch (2015)

Pohádka pro dětičky, tedy kdyby tam nebyli ty incestní vztahy a mrtvý dítě naložený v jílu. Film je označovaný jako horor/thriller/mystery atd, nu já v tom nic takového neviděl. Možná trochu ty středověký romantiky, ale jinak film vršil jednu logickou chybu na druhou a celý to ubíjela nuda. Jediný co bylo fakt komický byl ten barák do kterého sněžilo :) To prostě chceš, útulný domov. Strašidla jak z pohádky, no hrůza. U Polednice jsem byl víc vystrašenej, než tady. 15% za ten rozbořenej barák, kterej mě docela bavil. Jinak fakt nic.

Trhlina (2019) odpad!

Panebože za co ... (!!!?) Oukej možná to není vyložená sračka, protože většina CZ nebo SK filmů když si hraje na horor , tak dost ztrácí po vizuální stránce a to se tady nestalo ... jenže ... ačkoliv film na první pohled vypadal celkem solidně a kdybych nevěděl, že země původu je Slovensko, klidně bych si nechal nalhat, že se jedná o dost exotičtější zemi, tak to sračka nakonec byla. Postavy nezajímavé, nevýrazné, toulky po lesích byli dost k neuvěření, celý příběh dost plaval na vodě a nikde žádná atmosféra. Jediná zajímavá scéna byla ta když se v lese objevili dvě světýlka ... to byla celkem legrace, nicméně horor ne, jelikož to bylo moc předvídatelné. A to kromě absence emocí a atmosféry byl asi největší problém filmu. Vše bylo moc předvídatelné a celkově nezáživné. Prostě je to film, který si pustíte při uklízení domácnosti, jako takovou zvukovou výplň, ale to je asi tak všechno k čemu je to dobré. Zbytečná práce filmařů a můj zbytečný čas co jsem promrhal shlédnutím takové hovadiny. 8%

Alien: Harvest (2019)

Příjemný kraťas. Pobavil, neurazil, rychle uplynul a navíc vypadal dost dobře. Tak dobře, že některé celovečerní vysokorozpočtové filmy vypadají hůř. Pohoda. 66 %

Ve vysoké trávě (2019)

Ale jo, dalo se to. Chvílemi jsem se v tom ztrácel, zprvu jsem se opravdu moc neorientoval, nicméně po chvíli to bylo celkem fajn, nicméně zrovna fajn horor to nebyl. Atmosféra byla, ale ve chvíli kdy se přidali další a další (několikrát mrtvé) postavy, tak už to ztráceno na intenzitě a když jsme se dostali k mimozemskému šutru, tak už to šlo vyloženě do hajzlu. No každopádně dalo se to, ale na dobrý horor to nestačí a na popkornovou jednohubku to bylo zase moc složité. 42 %

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019) odpad!

Ježiši co to jako bylo ? Tahle sračka neměla s Osvícením nic společného, krom toho, že se snaží parazitovat na jeho jménu. Žádný horor se nekonal, thriller taky ne, žádná atmosféra, herecké výkony taky na chabé úrovni. Film o partě "digestoří" které nasávají "páru osvícených dětí", prezentovaných jako bytosti co nejsou lidmi a mají nad schopnosti a pak je sejme frajer s puškou. OMG, to vážně ? To je jako horor ? Film mě fyzicky bolel, logické kiksy, umělé naroubování na Osvícení ... Fakt nevím, mám pocit, že většina zdejších místních hodnotících co dala 5 hvězd, je buď zaplacená, jsou po lobotomii nebo jim někdo "hacknul" účty, protože to jinak není možné. Na film jsem se díval s kolegou, který má tedy úplně jiný vkus na filmy než já, ale v tomhle jsme se skoro shodli. On by dal možná 30% i když sám neví přesně za co, no já mám v tomto jasno. Není za co udělit 30% natož 78% kterými se film pyšní v době kdy píšu tento komentář. Ve filmu byli jen dvě (ano dvě) dobré scény a to je na 2,5 hodiny filmu sakra málo. Viděl jsem už tisíce filmů takže si myslím, že už jsem fakt něco viděl, takže pokud by byl film určený jako dobrodružný film pro omladinu a děti na nedělní odpoledne asi bych přihmouřil oči a dal dvě hvězdy. Ala jako horor(!!!), který má částečně vysvětlovat a navazovat na Osvícení(!!!) nemůžu jinak, ale to je čistý Odpad! Jediný důvod proč jsem byl schopen film shlédnout až dokonce, byla moje víra, že třeba na konci se něco stane co by, alespoň malinko zvýšilo úroveň filmu. Bohužel se tak nestalo a i konec stál za starou bačkoru. hrůza ! 10 % za dvě jakžtak solidní scény.