Metro (2004)

Dost hustej horor. Pravda je že to jak ke všemu vůbec mohlo dijít je věc trošku jiná a je nutné to pominout. Ale v metru je dost hustá atmosféra ... brrr. Záporák tedy nic moc, čekal jsem něco trochu jiného, ale to dobrý dojem nezkazí. Příjemně mě při sledování mrazilo v zádech . 75 %

Creepshow (1982)

Pět povídek z nichž některé jsou zajímavé více a některé bohužel méně. V první povídce se setkáváme s nakrknutou mrtvolou toužící po dortu na den otců - poměrně slabé, ale masky byly dobré - 3 *** 55 % . V druhé povídce uvidíme blbečka a meteorit - jednoznačně nejslabší povídka, trochu jako trapná parodie - 1 * 15 % . Ve třetí povídce uvidíme zhrzeného manžela a jeho krutou pomstu, aby vzápětí dostal ochutnat vlastní medicíny - jednoznačně nejlepší příběh - 4 **** 88 % , čtvrtá povídka se zabijáckou opicí byla poměrně slabá a dost nelogická, potvora byla celkem sympatická, ale děj nic moc - s odřenýma ušima 3 *** 45 % . V poslední povídce se setkáme s přehnaně čistotným mužem a jeho broblémem s brouky. Podle mě celkem slabá povídka, hodnocení zachraňuje jen to, že švábi nemám rád - 3 *** 50 % . Celkově hodnotím 4 **** 75 %

Agatha Christie's Poirot - Vražda v Mezopotámii (2001) (epizoda)

Jeden z nejlepších Poirotů. Jeho protivník však tentokrát není žádné béčko a vymyslel brutální a takřka dokonalý plán. Nicméně před šedými buňkami mozkovými nejlepšího belgického detektiva se musel sklonit i on. 85 %

Démoni 2 (1986)

Byť objektivně musím přiznat, že dvojka je horší než jednička, musím hodnotit výš. Když jsem prvně viděl Demons 2, bylo mi asi 7 let a od té doby jsem se bál sám u televize. Tohle byl zdroj mých nočních můr a ta potvoro co vylezla z toho kluka, to tenkrát bylo pro mě ztělesnění maximální hrůzy. Dneska to pochopitelně vidím jinak a ta gumová potvora u mě vyvolává spíš úsměv. Masky byly řekl bych víc odfláklý, snad kromě tý první, s tím si tvůrci trochu práce dali, ale jinak nic moc. Bylo to takový víc akčnější než hororový. Samozřejmostí byly klasický klišé jako nerozbitný dveře a neprůstřelná skla a podobně. Nicméně z nostalgie nemohu jinak. 4 **** a 80 %

Agatha Christie's Poirot - Smrt lorda Edgwara (2000) (epizoda)

Poirot opět nezklamal. Ač se na první pohled nic nedělo, během pár okamžiků tu byla vražda a vzápětí přibyli ještě dvě další. Poirot nezaváhal a nenechal se okouzlit půvabnou kráskou a opět případ zdárně vyřešil. 82 %

Démoni (1985)

Klasická pecka let osmdesátých. Démoni v kině, parta lidiček v kině a řežba plná krve, hnisu a řevu může začít. Jediný větší logický a dějový kiks byly ty zazděný dveře. Kdo by je dokázal tak rychle zazdít ? Mno nic, ale i tak plno zábavy a šílených teatrálních scén. 75 %

Ospalá díra (1999)

Ospalá díra byla podle mě spíš hororovou komedií než čistokervným hororem. Konstábl Crane vždy když vybalil to svoje nádobíčko, tak jsem se nemohl ubránit záchvatům smíchu.Nicméně film měl atmosféru a bezhlavý jezdec byl taky dobrý. Líbilo se a mělo to šťávu. 80 %

Sedm (1995)

Tenhle film je docela pecka. Má tu správnou atmosféru, nechutné vraždy a šokující rozuzlení. Jedinou chybkou na kráse pro mě je to, že zrovna Brad Pitt se na tuhle roli podle mě moc nehodil. Ale to je subjektivní názor. Jinak pecka a když jsem to viděl poprvé tak se mi to fakt líbilo. 88 %

Přízraky (1998)

Celkem nechápu, proč má tenhle film tak nízké hodnocení. Hustá atmosféra, přízraky, odporná úmrtí a kdoví co ještě. Jistě ve filmu bylo pár chyb i hluchých míst. Některé hlášky byli příliš klišovité. Ale příběh se mi jeví jako poměrně originální - přece jen inteligentní vazelína śe nesnaží vyhladit lidstvo každý den. Jinak ve filmu mě pobavilo mizení a znovuseobjevení pana Copperfielda - to bylo velmi úsměvné. Hudba byla taky good. Suma sumárum pro mě určitě 4 hvězdy a 75 %