Gadkie lebedi (2006)

Hned zkraje se přiznám, že knihu jsem nečetl a proto nemohu porovnávat. Proto se na film dívám jako na normální sci-fi a podle toho taky budu soudit. Rozhodně se jedná jen o sci-fi drama ne o žádný horor. Atmosféra byla vynikající, bohužel děj se místy příliš vlekl a v některých pasážích by si film zasloužil větší hloubku. I díky tomu se film stává místy chaotickým a proto nemůžu hodnotit plným počtem i když by si to námět jistě zasloužil. 77 %

The Poughkeepsie Tapes (2007)

Zkraje filmu jsem několikrát měl sto chutí film vypnout a dát odpad ... s přibývající stopáží jsem se do filmu "zažral" , ale asi ne tolik jak by si tvůrci představovali. Provedení ala dokument z Discovery sice není špatné, ale člověka moc do děje nevtáhne. Navíc vraždění a mučení je dnes ve filmu tolik, že tohle prostě zapadne. Neurazí, ale ani moc nenadchne. Chyběla atmosféra. 60 %

Malevil (1981)

OK, námět je dobrý, zpracování též a dokonce i herecké výkony, jenže ... Zpočátku to jde, z ničeho nic bouchne bomba a atmosféra by se dala krájet. Řekl bych, že byla mrazivá a dusivá až nepříjemně. Jenže s tím jak si naši hrdinové začínají zvykat na nový svět se atmosféra pomalu vytrácí, až zmizí úplně. Naši hrdinové si žijou celkem spokojený život, chroupou radioaktivní zelí, popíjí vínko a život si občas okoření nějakou bojůvkou s dalšími přeživšími třeba o kontaminovanou pšenici. Jak se zdá radioaktivita nemá na život žádný negativní vliv, ba snad má i pozitivní, to jako když se slepá dívka projde v radioaktivním dešti a náhle je vyléčena ... No konec byl taky trošku mimo, takže nevím. Trochu rozporuplný film. Dobře začal, ale podivně skončil. 55 %

Pontypool (2008)

Překvapivě povedený horor, zdánlivě zpočátku působící jako útok zombií . . . Časem se, ale ukáže zápletka, sice podobná, ale o dost originálnější. Jeden z mála hororů ve kterých nemají hlavní slovo zbraně, ale právě slova . . . Rozhodně jeden z nejukecanějších filmů poslední doby . 83 %

Critters 4 (1992)

O dost vážnější než předchozí díly. Což je bohužel na škodu. Critters nebyli nikdy hororem v pravém slova smyslu a proto vážnější nota filmu rozhodně neprospívá. Ne že by se Critteři nesnažili, ale skoro celý film jsou jen dva a s tím se moc nadělat nedá. Dá se na to koukat, ale moc slavné to není. Myslím, že série měla skončit třetím dílem. 40 %

Critters 3 (1991)

Třetí pokračování není žádná sračka jak by se mohlo po přečtení zdejších komentářů zdát. Je pravda, že je to stále a dokola to samé, navíc chybí vesmírní lovci a celkové výkony nezachrání ani mladý DiCaprio, ale Critters si užívají se stejnou zlomyslností jako v minulých dílech a proto nelze než si film užít. 60 %

Krysí muž (1988)

Blbost a ještě k tomu zbytečná ... Paradoxně největším plusem filmu je to čeho jsem se obáva nejvíc - Krysí muž. Sice nevím jak by takový krysák asi vypadal, ale tohle bylo zvládnuté celkem solidně. Co už se nepovedlo, je výběr herců, jejich charakterů, hlášek a výkonů obecně. Takže jsem se nakonec jen nudil, místo abych se aspoň trochu bál. 17 %

Krvavý měsíc (1990)

Průměrná teen vyvražďovačka snažící se vytřískat maximum z polonahých studentek a vraha používajícího jako škrtidlo ostnatý drát. Celkem obstojný film, pomineme-li, že nemá prakticky žádnou atmosféru a herecké výkony moc skvělé taky nejsou. 55 %

Rocky Balboa (2006)

Série Rocky je zachráněna ! Pátý díl byl dost slabý a tak jsem dost potěšen tímhle filmem, který navazuje kvalitativně na první čtyři díly. Jediné co trochu zamrzí je, že vyvrcholením byl spíš samotný trénink, protože zápas byl dost odfláklý a hodně krátký, což je celkem škola, ale celkově mi děj připomíná jedničku takovou svou realističností. 85 %

Stopy zla (2006)

Byť Lance Henriksen patří k mám oblíbeným hercům, tentokrát díru do světa neudělal. Ostatně v tomhle filmu se toho moc dělat nedalo. Nejhorší byla kamera. To byla noční můra pro diváka (pro mě teda určitě) a skvělá věc pro tu gorilu kříženou s medvědem. Začátek celkem ušel, ale s přibývající stopáží, mi začali přibývat i vrásky a chuť přetočit film rychlopusunem. Nakonec jsem vydržel a dostala se mi neskutečná změť tupých herců a ještě tupějších charakterů. Naprosto nesmyslné monstrum a chování. O kameře jsem se zmínil, to je kapitola sama pro sebe. Hroznej film. 10 %