Čas, který zbývá (2005)

Jeden z mnoha filmů na dané téma. Přicházející smrt a co se zbývajícím časem. Asi každý by ho strávil jinak, někdo by dělal vše na co neměl odvahu nebo čas, někdo by třeba spáchal sebevraždu ... náš homosexuální fotograf to má jinak, utápí se v depresích + drogy a alkohol, uráží své blízké a od všeho se odvrací ... je to prostě jen jedna možnost. Natočené je to dobře, ale kvůli chování hlavního hrdiny, to nechává diváka chladným, až na několik málo momentů chybí emoce. Což je škoda, tyhle filmy by měli být o emocích a ne jen o depresi. 65 %

Agatha Christie's Poirot - Kočka mezi holuby (2008) (epizoda)

Velmi zamotaný a velmi zajímavý příběh, když připočtu jako vždy skvělého Davida Sucheta, vyjde mi skvělá kriminálka u které jsem se dobře bavil. 87 %

Nemrtví (2009)

Sníh, nuda, sníh, nuda, zase sníh a zase nuda .... Tak by se dalo pokračovat do nekonečna. Začátek se slibně rozvíjí, pak se to trochu pokazí na benzínce a naprosto se to zazdí když dorazí do tý nemocnice nebo co to je. Sledovat tenhle film v noci tak u něj zaručeně usnu. Hudba se mi zpočátku zdála solidní, trochu na způsob 28 dní/týdnů poté (ale jen trochu), ke konci však již začínala nudit a ve finále byla už neskutečně otravná. Demence hlavní předsavitelky byla zarážející a všichni kdo byli ve filmu alespoň chvíli živí tak jí zdatně sekundovali. Děj se hrozně vleče, žádný spád a ani náznak akce. Samozřejmě kromě finále, ale to bylo celkem nepovedené. Mám pocit, že film neměl příliš velký rozpočet, protože jsme se pohybovali jen v lokacích jako lesy, opuštěná benzínka, nějaký opuštěný sanatorium ... Co se týče masek, tak si frantíci docela vyhráli, ale myslím, že to byl krok vedle. Kde nic není ani zombie nebere. 35 %

Xtro (1982)

Poměrně zajímavý mystery horor s pořádnou dávkou atmosféry. Mezi klady bych mohl jmenovat skvělou hudbu, rozumnou stopáž, místy děsivou a místy tajemnou atmosféru. Jediný větší zápor, o to však bolestnější, je fakt, že se toho ve filmu příliš neděje a i přes ne zrovna dlouhou stopáž byli momenty kdy jsem se vcelku nudil. 63 %

Agatha Christie's Poirot - Karty na stole (2005) (epizoda)

Dle mého jedna z lepších Poirotovek, tentokrát totiž Poirot nemusel řešit jen onu vraždu podivína, ale i vraždy spáchané jeho hosty a potenciálním vrahem. Velmi zajímavé a dobré. 83 %

Arachnia: Nestvůry útočí (2003) odpad!

Solidní komedie, dávám 75 % ... jo sakra, tohle není komedie ? Ne to je horor ! Aha, tak si to musím znovu probrat. Letí letadlo a letí meteorit - krásnej zelenej. Ten dopadne na zem a krásně zeleně vybuchne a tlaková vlna sundá letadlo. Všichni přežijou a vydaj se hledat pomoc. No koho tu máme ? Pilot letadla (všechny vaše problémy vyřeší dynamit), chytrej vědátor (jsem chytrej a nadrženej), asistentka (jsem drsná holka), dvě studentky (co se nám líbí ojedeme a co ne to praštíme pánvičkou) a skupinku uzavírá student (jsem nadrženej a blbej). Tahle parta si najde rozpadlou barabiznu. která patří dědovi (ustřelím vám koule když budu muset). Děda se vyzná v pavoucích a to se hodí když dorazí. Jemu to ale moc nepomůže. Pak se to nějak mele a mele a nakonec přiletí armáda a pavoukům natrhnou prdel. Bezva fakt, že jo. Snad by mi ještě někdo mohl vysvětlit jak se třeba dá vystřílet dávka z jednoranné pušky (s tím si totiž neporadili ani herci - vždy po výstřelu s puškou nějak divně zakejvali a už zase střílela), jak je možný, že výbuch dynamitu na střeše nepoškodí střechu, kde najednou všichni vzali tolik zbraní, jak je možné že benzín nalitý na zem se do země nevsákne a mnoho dalších logických věcí. Ale hlavně jak je možný, že někdo tohle financuje a natočí v 21. století. A kdo neviděl animace pavouků (nebo co to bylo - vždyť měli i klepeta) ten neuvěří. Viděl jsem mnoho špatných animací, ale tohle nemá chybu. Ostatně ve scéně ve které si dělník vlezl do auta a našel tam malého pavouka, byl použit gumový pavouk. Mimochodem ona scéna s filmem nijak nesouvisela a tak vypadala, že je snad z jiného filmu. Všem fanouškům odpadu vřele doporučuji ! 0 %

Kukuřičné děti (1984)

Solidní hororový zážitek. Dětský vypravěč mi ve filmu moc neseděl, jinak OK. Vcelku se film pomalu rozjíždí, ale finále stálo za to. Ovšem film by si zasloužil lepší vizuální zpracování. 65 %

Černá smrt (2010)

Zprvu jsem byl trochu zklamán, v úvodu je jen modlení a umírající na mor. Nicméně film se postupně začíná rozjíždět a nabírat na atmosféře a to je pak už o něčem jiném. Velkou výhodou je, že ve filmu nejsou hluchá místa, stále se něco děje a i závěr dokáže šokovat. Herecké výkony jsou dobré, stejně tak i prostředí ve kterém se děj odehrává a plusem je i fakt, že se ve filmu prakticky popisují události, které se tehdy skutečně děly. 75 %

Mlýnek na maso (1993)

Poměrně zajímavý nápad. Nicméně ve filmu je řada nevyužitých věcí, jako zombíci co nejsou vůbec maskovaní, atmosféra dá divákovi jen ochutnat, ale nerozběhne se na plno. Ve filmu se toho větší část mnoho neděje a dost se žvaní. Finálová bitva se zombie armádou byla dle mého dost odfláknutá. 60 %