Mamka & taťka (2008)

100x omletá variace na téma únosu sadistickou rodinou, sektou, kanibaly atd. Ničím vyjímečný příběh. Některé pasáže jsou celkem dobré, ale celkově je to prostě průměr bez nápadu. 55 %

Úsvit mrtvých (2004)

Jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší zombie horor. Apokalypsa jak má být, hordy skvělých zombíků, nějaký ten černý humor, mraky hustý atmosféry, prostě fakt super horor. 100 %

Stalo se (2008)

Velmi zajímavý námět, ne však na 100% zpracovaný a dotažený. Problém vidím spíš než ve filmu samotném v hlavních hrdinech, kteří nejsou nic moc. Člověk se s nimi nesžije a to je trochu škoda. Jinak je to film napínavý od začátku do konce. 70 %

Zombie Apokalypsa (2009)

Hodně krve, hodně zombíků, hodně zabíjení, hodně apokalypsy ... ale málo zábavy a hororu. Když k tomu přidám maximálně nesympatické hrdiny (snad jen krom veterána ze sekerou - ale zas to vynahrazuje policajtka na zabití) tak vyjde jen slebší průměr. Jinak celkově film nepřináší nic nového, je to jen 100x recyklovaný příběh. 55 %

Kronika mutantů (2008)

Tak tohle byl zase jednou pěkný blud. Na první pohled šlo o dost jednoduchý příběh, což by snad nemuselo být na škodu, ale problém prostě je ve zpracování. Ačkoliv se děj odehrává v roce 2707 což je myslím budoucnost, tak scénář si naši budoucnost představuje dost mizerně. Zákopová válka mi strašně připomínala druhou světovou a to jak stylizací tak zbraněmi. Zbraně jsou prakticky stejné jen mají trochu větší kalibr. Nic víc nic míň. Svět vypadá ne jako po válce, ale spíš jako po apokalypse ještě dřív než k ní došlo. V budoucnosti nejsou počítače a mobily, ale třeba parní vesmírné lodě na uhlí. No prostě mazec. A v tomhle světě, kde se vzaly, tu se vzaly mutanti. Představoval jsem si je tedy trochu jinak. No bohužel asi nebylo na masky, protože všichni vypadaly stejně jako zombíci z béčkového zombie-hororu, jen s tím, že místo jedné ruky měli takový "půlklepeto" . A v roce 2707 není lepší zbraň na tyhle mrtvý půlklepeťáky nežli meč ... co dodat. Navíc se do toho furt plete víra a Bůh a to i přesto, že náš kněz nepopírá, že tohle není ze Země ani od Boha ... Na a k záchrané misi pro planetu ? Snad jen to, že ač měli být vybráni ti nejlepší, tak to nakonec byla banda trotlů, co jen nějakým zázrakem dokázala misi splnit, protože během mise udělali tolik kiksů, že by se za to nestyděl ani Ed Wood. Prostě banda mamlasů co měla štěstí a nebo že by snad Bůh ? Ať tak nebo onak ve filmu všichni ze Země prchali na Mars. Na konci, ale stroj nebyl zničen. Jen odletěl. A hádejte kam ... 40 %

Den poté (1983) (TV film)

Maximálně realistický pohled na to co by se taky mohlo stát. Žádná monstra a mutanti, jak se rádo ukazuje, žádní nezranitelní vojáčci, ne jen spoušť a zmar. Velice silný zážitek a myslím, že takhle nějak by to asi dopadlo. Strašná představa a doufejme že se jí nikdo z nás nedožije. 100 %

Zankoku hanten (2008)

Masakr ! To zas mohlo napadnout jen Japonce. Správně úchylné na japonský způsob ! Jinak herecké výkony byli trochu mimo, dialogy taktéž. Příběh byl dost jednoduchý. Na konci je ale vše jinak. Moc jsem se nebavil a spíš jsem žasl. A horor to není. 35 %

See prang (2008)

První povídka byla neskutečně nudná. Taková one woman show, ale za nic nestála. Pekelně jsem se nudil a kromě finálové lekačky nebylo nic k hodnocení. Za finále dávám 1 hvězdu a 15 % . Druhá povídka je o poznání lepší, celkem obstojná duchařina, sice příběh nic moc, ale jinak to byl slušnej krvák. Bavil jsem se a to je pro mě důležité. Celkem 5 hvězda a 90 % . Třetí vodácký příběh se zprvu rozjížděl pomalu, ale ke konci měl grády. Finále jako hrom. Nicméně film se nebral tolik vážně, byla to taková hororová komedie. 4 hvězdy a 78 % . Poslední příběh byl pěkně ponurý a dost možná velmi dobrý, ale z nějakého důvodu mě prostě nudil. I když se to snažilo sebevíc. moc mě to nepřesvědčilo. 3 hvězdy a 66 % . Celkem hodnotím za 3 hvězdy a 68 %

Lampa (1987)

87 minut útoku na divákovo duševní zdraví. Začátek ušel, vraždy byli fajn a konec byl skutečně dobrý. Zabíjení bylo nápadité a mělo to atmosféru. Džin byl sice trochu moc gumovej, ale tak v rámci filmu to šlo. Ale nejdelší prostřední část byla opravdu pekelná. Nic se nedělo, krom ukrutného žvanění o ničem. Opravdu myslím, že tyhle dialogy byli skutečně z pekla. A dabing ještě hůř. Ale Trávníček se vyřádil - daboval snad všechny. Celkově to trpí naivitou let 80tých. Prostě peklo. Jedna hvězda za řežbu v muzeu, jinak to byla strašná slátanina. 18 %

Agatha Christie's Poirot - Vraždy podle abecedy (1992) (epizoda)

Asi nejlepší Poirot ! Děj má spád, ponurou atmosféru, šílence ... člověk by až řekl, že to není krimínálka, ale spíš thriller. Velmi dobře provedené a zápletka je opravdu vynikající. Když už jsem myslel, že je po všem, začali se objevovat nové skutečnosti. Ne že by to u Poirota nebylo zvykem, ale tady to má celé takový zvláštní nádech. Velmi dobrý film. 94 %