Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

A že prečo sa stal Abraham prezidentom? No bodaj by nie, keď sa tak fajne vie oháňať sekerou. Námet filmu nie je zlý, avšak film kolíše v druhej polovine do zabudnutia, kde Abraham je prezidentom. Pretože sekeru odložil a všetko sa odohráva iba z poza stola a všetko snaženie z prvej akčnej poloviny je fuč. Tri hviezdy dávam hlavne kvôli scéne s koňmi, ktorá bola fakt super

Aftershock (2012)

Nemôžem si pomôcť, ale mne sa to fakt páčilo. Film má akoby dve dejové línie. V prvej sa všetci iba ožierajú, zabávajú na diskotékach a húlia trávu. Mnoho iných filmov by ma v takomto prípade nudilo, ale aj v tejto prvej časti boli veľmi dobré dialógy a množstvo humoru. Potom však príde druhá časť, ktorá začne zemetrasením, chaosom, stresom a hlavne bojom o prežitie. Perfektné scény v ktorých som si len márne tipoval víťaza na prežitie, pretože všetko sa zvrhne a určite to nebude podľa predstáv diváka. Musím povedať veľmi slušne natočené na to, aký vysoký mali rozpočet. Pre mňa osobne 4*.

Amazing Spider-Man (2012)

Mám pravdu povedať trošku som sa aj bál, čo to zas bude, či čistá kópia alebo zas niečo nové? Spiderman Amazing je v prvých 40 minútach takmer na 100% rovnaký ako Spiderman 1 s T. Maguirem, až na vynález strieľania pavučiny, ale potom sa začal naozaj perfektný koncert a ja som si to nesmierne užíval. Musím povedať, že sú tu naozaj lepšie efekty, vizualizácia a taktiež omnoho lepšie prepracované postavy či už P. Parkera alebo Gwen. V tejto časti sa toľko nerieši otázka cítenia za smrť svojho starého otca a to filmu prospieva. Proste nový Peter Parker je omnoho lepší a vtipnejší.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Po vizuálnej a efektnej stránke je film perfektne prepracovaný, ale po dejovej línii je strašne nudný. Neskutočne dlhé scény dialógov a romantiky.

Americký sniper (2014)

Tento film ma bavil najmä po tej stránke, čo Clint dokázal zobraziť a to osobnosť človeka v Iráku a potom vo vlastnej domovine. Každý vojak si vraví po návrate som v pohode, úplne v pohode, všetko je normálne ba práve opakom je pravdou a to tým, že oni svoj život a hlavne psychickú stránku nechávajú na bojisku. Je ťažké zaradiť sa späť do normálu, keď sa vrátite z krajiny, kde Vás každý chce odstrániť. Americký sniper je film, ktorý má veľmi dobrý scénar, herecké obsadenie a taktiež zvukové efekty. Samozrejme inak by nebol nominovaný na ocenenie. Bradley tu podal celkom obstojný výkon ba priam dobrý, ale na oscara to nestačilo. Je to skutočný príbeh, ktorý je takmer celý predvídateľný a dosť bez emócii a to i najmä kvôli tomu, že film pôsobí viac akčne ako dráma. Je naozaj blbé získať povesť legendy najlepšieho ostrelovača v histórii, prežiť štyri celé turnusy v Iráku a nakoniec prísť o život v domácej vlasti, ktorú ste tak bránili. Aj napriek všetkým výhradám a nedostatkom, ktoré Americký Sniper má sa mi to však páči.

Annabelle (2014)

Nemôžem si pomôcť, ale napriek komentárom, ktoré tu zazneli a napriek hodnoteniu aké má Annabelle, je to veľmi slušné. Dlho som si horor tak skvelo nevychutnal. Mnohým sa nepáčila scéna v pivnici, ale pre mňa bola perfektná, pretože práve pri takejto scéne Vám niekedy behal mráz po chrbte. Samozrejme nie to tip top a nemôže sa to porovnávať s predchodcom V zajatí démonov od J. Wana, ale i tak je Annabelle aspoň pre mňa skvelá. Trošku dopracovať scénar, trošku pridať viac mrazivej hudby a bude to ok.

Apollo 13 (1995)

Boli tak blízko, ale naozaj blízko a kvôli maličkosti, ako to v mnohých prípadoch býva sa im ich sen rozplynul priamo pred očami. Fantasticky zahraná táto udalosť

Aquaman (2018)

Pre mňa totálna šupa. Dobré efekty, deja celkové spracovanie.

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012)

Och joj to zas dodrbkali celkom dobré predchádzajúce dieli a taktiež perfektný komiks. Kiež by túto časť radšej ani nenatáčali. Veľa krát je tu použitý doslova až trápny humor a katastrofálne napodobenie anglického jazyka. Režisér L. Tirard by si mal pozrieť prvú čast od Zidiho a priučiť sa točeniu komixu

Avatar (2009)

Tak sa pýtam sám sebe čo som to vlastne videl. Po tomto 3D zážitku sú hranice filmu posunuté naozaj úplne iným spôsobom. Perfektný dej, vynikajúca hudba, prefektné kostými. Pri Avatarovi sa aj dospelý človek stane dieťaťom a ocitne sa v stave fantázie a dobrodružstva. Naozaj veľkolepý zážitok