Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Sci-Fi

Poslední recenze (822)

plakát

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018) 

Teď už jen naprostý digitální maglajz, který spíš než to, co všechno je možné udělat s velkým rozpočtem, ukazuje jak málo CGI efekty za posledních 30 let pokročily. Navíc nejspíš Rowling i Yates vlivem minulých zcela ztratili soudnost. Co kdysi pod jejím perem začalo jako kouzelná pohádka a postupně s jeho přičiněním docela přirozeně vyrostlo v přepálený epos, je teď už jen nesmyslná telenovela, která působí jako by neexistující a snad pod všech myslitelných stránkách nepovedenou knižní sérii o 2000 stránkách kondenzoval do jednoho celovečeráku... a výsledek nemohl dopadnout jinak než jako průser. Být to animák, budiž, pokrčil bych rameny a celou spin-off sérii bez sebemenšího zájmu ignoroval. Takhle mě vytáčí k nepříčetnosti paradox, kdy se nedokážu přenést přes to, že jsou Fantastická zvířata dost ubohý cashgrab, a zároveň má série kvůli Deppově průserům nejasnou budoucnost (protože i ten nejhorší příběh si zaslouží dopovědět). Výsledkem je teď jen to, že se má nedávno zažehnutá pottermánie mění v čirý hejt. Gratuluju WB.

plakát

Atypický (2017) (TV seriál) 

Málokterý seriál si laťku tklivé feel-good komedie udrží celou sérii, natož rovnou čtyři. Atypical se podařilo nejen toto, ale ve stejném tónu i příběh včas uzavřel bez toho, aby zabředl do sebevykrádání. Takto se může řadit mezi tu hrstku seriálů, které jsem ještě i dnes schopný a ochotný bingovat. Inu, má to ve jméně, asi jsem se typického poklesu kvalit vážně bál zbytečně.

plakát

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004) 

Ze čtyř dílů knižní série, kterou jsem záhy po premiéře prvního filmu série přečetl, je Vězeň z Azkabanu ten, na který vzpomínám v nejlepším, jeho adaptace však vyšla v době, kdy jsem z Harryho tak nějak vyrostl a už jsem se k němu nedokázal vrátit. A přestože právě Cuarónův díl dodnes provází pověst nejlepšího filmu v sérii, nedokázal jsem se dostat ani k němu a tak mi ujel vlak celého zbytku pottermánie. Potterhead už ze mě sice asi nikdy nebude, nicméně pověsti tento film dostál (and then some). Oproti pohádkové zakonzervovanosti prvních dvou dílů dokáže svou originalitou a šmrncem stát na vlastních nohou, zároveň zvládnul rozšířit Bradavice za stěny školy a přilehlý hájek, postavy konečně vyrůstají a začínají získávat třetí rozměr, a při tom všem Cuarón perfektně balancuje mezi vtipem a napětím, lehkostí i temnotou. Dojmy se vlastně málem jedna ku jedné shodují s Empire Strikes Back, a následuje je i obava, že zbytek série půjde kvalitou ve šlápějích filmové série Star Wars.

Poslední deníček (16)

And the second place goes to...

'cause Shaolin Fantastic's a bad mother---

Reklama

Reklama