• Krátkometrážní

Krvavý Valentýn (2009)

Na první dojem se sice zdá, že na poli slasheru již vše bylo řečeno, ale tohle je natočeno ve formátu 3D a to tenhle horor výrazně odlišuje od průměrné tvorby. K nelogičnostem jsem vždy v hororovém žánru tolerantnější, protože hnípat se v pochybné motivaci nebo nelogickém jednání postav, nemá vůbec význam, protože je lepší se soustředit na nápadité vraždění, místy solidně propracovanou atmosféru a kvalitní režii. Závěrečná pointa sice nepřináší nic, co by tady už několikrát nebylo, ale stejně jsem se u vraždícího horníka bavil. 70%

Piraňa 3D (2010)

Solidní jatka. Mistr hrůzy a blázen v jedné osobě Alexandre Aja dodal hororovým fanouškům prostřednictvím masožravých prehistorických piran početný zástup spoře oděných slečen, nadržených týpků a taky velkou porci krve, ohlodaných a zohavených těl, a to vše ve 3D. Nedržel se vůbec zkrátka a (detailně) servíruje hororovému fanouškovi vše, co si žádá, a navíc servíruje stylově i s nadsázkou. V dějinách hororů s rybí tematikou se jedná rozhodně o největší krvavá jatka, a i když je tu řada známých herců, tak je to stejně jedno, protože většina z nich poslouží jako žrádlo pro rybičky. Kvalitní hororová jízda se slabším rozjezdem a klidně bych si dal pokračování. 80%

Masakr na střední škole (2010)

Ultralevný a ultrastupidní horor s tendencí těžit ze své stupidity a stát se zábavným. Námět nebyl nejhorší, ale téměř až amatérská realizace ho dost shazuje. Už jen ten stupidní začátek, kdy hodného chlapce zavřou jeho spolužáci na škole do pece, do té následně uhodí blesk a chlapec uhoří, mluví za vše a pochopitelně je to mizerně natočeno. Od té doby je budova střední školy prokletá, protože v ní sídlí zlý duch chlapce lačnícího po pomstě a jeho pomatené matky a oba svou pomstu vykonají na potomcích žáků, kteří se podíleli na chlapcově úmrtí. V roli ředitele školy se v jedné ze svých posledních rolí objevuje David Carradine a film je mu i věnován, ale je to poměrně nedůstojné zakončení kariéry ve filmu, ve kterém si logika vzala dovolenou, jednotlivá zabití jsou slabá a stupidita z filmu jen číší. Zůstat po škole v tomto hororu se nedoporučuje.

Criss Angel: Mistr magie (2005) (pořad)

Dokonalá iluze. Má to však jednu chybu. Většina triků byla již někde jinde objasněna.

Machři (1995)

Jeremiah S.Chechik by neměl vůbec točit filmy. Tento western se dá dokoukat s vypětím všech sil a to nemá vůbec špatné herecké obsazení. Swayze, Platt, Stahl, Glenn a další jsou pro tento film úplně škoda. Velmi špatný western s televizním "lookem".

Benny a Joon (1993)

Divný film. Vůbec nevím, čím by mě měl oslovit. Depp hrál zase jednou podivného týpka, který je dobrotivý, a tyhle role jsou pro něj jako dělané. Po dějové stránce ovšem hrůza. Co taky čekat od režiséra s podivným jménem a nevalných kvalit, jakým je Jeremiah S. Chechik. Výsledkem je divná a nezáživná slátanina tvářící se až moc chytře.

2Bobule (2009)

Typická nenáročná letní pohodovka se stejnou hereckou sestavou z jedničky. Dvojka baví o něco víc svým "akčním" děním, vůbec to ale neznamená, že by pokračování mělo být jakkoliv kvalitní a smysluplné. Vše se tentokrát točí kolem dcery vlivného mafiána (Jiří Krampol), se kterou se zapletl Lukáš Langmajer. Nejlepší volbou, jak se vyvázat ze vztahu, je vzít roha na moravský venkov za svým nerozlučným kamarádem Kryštofem Hádkem a jeho sličnou Terezou Voříškovou, kteří na usedlosti po zesnulém dědovi spravují vinohrad a ještě touží přijít na trh s kvalitní odrůdou vína. Jenže mafián se svou ženou to nehodlají takto nechat a za nevykutáleným playboyem vyšlou nájemného vraha v podání Jiřího Korna. Jsme ovšem v komedii, vše je bráno s komediální nadsázkou, a konec ve znamení svatby obou kamarádíčků to jistí. Přihlouplý děj se snaží vyvažovat početný zástup gagů, které tentokrát nejvíce obstarali Krampol s Táborským, Korn byl v roli nájemného vraha dost trapný. Hlavní trio Hádek, Langmajer a Voříšková trochu zůstalo za očekáváním. Celkově se tato komedie dala přežít jen pokud vypnete mozek. 40%

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

A zase se to v ničem moc nepředvedlo. Střihač Alexander Witt nevládne nejjistější režisérskou rukou a snímek jde v obdobných kolejích jako jednička. K Mille Jovovich přibyla Sienna Guillory, které tu režisér věnoval hodně záběrů kterak si to vykračuje s pistolkou v ruce a efektně pak střílí do zombíků. Právě mně nejvíc chybělo více střetů se zombíky a nějaké to chycení diváka pod krk, ale občas sice něco v tom smyslu se objeví, ale pořád to není ono. Pořád je v této sérii co vylepšovat a nějak to drhne. Nechybí efektní záběry, ale děj mě nestrhnul. 50%

Nezvaná (2009)

Pěkné psycho. Emily Browning byste si domů asi nepozvali. Hraje psychycky narušenou dívku, má děsivé sny a představy a obtížně se vyrovnává se ztrátou své matky. O to hůř snáší svou novou a mladou macechu (Elizabeth Banks), kterou si hodný táta (David Strathairn) má zanedlouho brát a která možná ve skutečnosti není tou, za kterou se vydává, a asi má na svědomí i několik vražd. Dívka spolu se svou sestrou (Arielle Kebbel) začíná pátrat po minulosti atraktivní tátovy známosti a diváka čeká nejedno překvapení a nejeden zvrat, protože tento thriller je z rodu vynalézavých a umí pracovat dobře s žánrovými klišé. Bratři Guardovi zpočátku velmi důmyslně divákovi předhodí zdánlivě poklidné pasáže, ve kterých se dívka po návratu z psychiatrické léčebny zapracovává v rodinném kruhu zpět do normálního života. A pak přijdou přesně ty pasáže, ve kterých se napětí dá krájet, na řadu přijdou krvavé scény a nečekané vyústění filmu. Sice to nebylo nijak extra originální, ale bylo to výborně natočené a za vydatného přispění temné a hutné atmosféry to nenudilo.

Utajená operace (2010)

Poměrně originální pohled na konspiraci v tajných službách ve vyloženě zábavné formě s celou řadou hlášek nešetřící brutalitou a krví. Pestré herecké obsazení nemá chybu, a tolik zvučných jmen v jednom filmu pohromadě, už dlouho nepamatuji, ale někteří si bohužel kvůli brzké likvidaci ve filmu moc nepobyli. Zacha Galifianakise jen tak neuvidíme v záporné roli, kráska Odette Yustman musí okouzlit každého muže, i když se tentokrát hodně pere a rozmlacuje ksichtíky, Rob Corddry hláškuje jak o život, Ellen Barkin je odporná psychopatická mrcha, Joe Anderson přichystá překvápko a vše je vystavěno tak, aby nebylo komu fandit, aby se nevědělo kdo je kdo, kdo je s kým a kdo je proti komu, a aby závěr, kdy má dojít k explozi celé neprodyšně uzavřené budovy, byl co nejméně odhadnutelný. Má to spád, ale děj misty trochu zbytečně překombinovaný a ne všechny postavy dostanou uspokojivý prostor a na nějaké hloubkové vykreslení charakterů rovnou můžeme zapomenout. Pointa na závěr nic nezkazila, ale nic extra nečekejte.Tohle je akční jízda, která nemá jiné ambice, než v poměrně krátké stopaži diváka zabavit.