• Krátkometrážní

Expres foto (2002)

Nepovedlo se. Nedá se říct, že by Robin Williams neměl na roli psychicky vyšinutého muže, ale když film k smrti nudí, táhne se jak žvýkačka a nenabídne jedinou zajímavou nebo děsivou scénu, tak si o vysokém hodnocení z mé strany může nechat jenom zdát. Film s označením thriller si představuji opravdu jinak. Mé hodnocení: 20%

Dolanův cadillac (2009)

Tohle bylo příjemné překvápko. Když se Wes Bentley naštve, tak klidně nechá bezcitného obchodníka s lidmi na sex a vraha své ženy Christiana Slatera pohřbít zaživa v jeho luxusním neprůstřelném cadillacu. Pomsta je sladká nebo v tomto případě spíš betonová vzhledem k tomu, že díra v silnici je tak akorát, aby tam auto typu cadillac v pohodě zapadlo a uvězněný maniak prosil o život jako smyslů zbavený. Je znát, že thriller byl natočen podle krátké povídky Stephena Kinga a tomu odpovídá i kratší minutáž. Wesley se Slaterem jsou jako dva nesmiřitelní protivníci opravdu dobří, ale Slater jasně se svými hláškami dominuje a pomalu se stává specialistou na záporné role. K dobru mu lze přičíst i fakt, že svého záporáka nijak nepřehrával. Výsledkem je stylová pomsta v brakovém balení. Mé hodnocení: 100%

Stopař (2007)

Nebudu pátrat, proč má tady tento perfektní remake z produkční dílny Michaela Baye, tak nízké hodnocení a rovnou ve své recenzi napíšu, že tohle není žádná tuctová břečka, ale pekelná jízda. Přejetým zajícem na silnici v úvodu dává režisér Dave Meyers jasně najevo, že se nehodlá s ničím mazlit. Následné seznámení se zamilovaným mladým párem, Zachary Knighton a Sophia Bush (to byla snad poslední scéna, co byli ještě v pohodě a smáli se), vydávajícím se autem na cestu proběhne v klidu, a kdyby hned na to zastavili v noci a v lijáku na kost promočenému a uprostřed silnice stopujícímu Seanu Beanovi, možná by jim poděkoval, na rozloučenou zamával šátečkem a nechal by je být. Jenže nezastavili a v nedalekém motorestu se s ním opětovně setkali. A už se ho vlastně až do konce nezbaví. Psychopat rozjel svou ďábelskou hru plnou brutality, krve, mrtvol a efektně zničených aut. Michael Bay je starý chlípník, a když už má ve filmu takovou krasotinku, jakou je Sophia Bush, tak by byl hřích neplácnout tam scénu, kdy před psychopatem bere roha jen ve spodním prádle. Dave Meyers režíruje zkušeně a velmi umně dokáže udržet napětí a spád až do konce. Rutger Hauer byl v původním filmu oproti Seanu Beanovi trapný šašek z manéže. Bean je mnohem děsivější psychopat a setkat se s ním bych opravdu nechtěl. Dynamický remake.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Herci umí skvěle podat každý dobrý gag ve scénáři. Prušinovský se režijně dostal do obstojné formy a výraznější dějovou linku asi nelze od tohoto seriálu očekávat. Vše se točí kolem fotbalu, ale žádný zápas zatím k vidění nebyl. To asi přijde až s dalšími díly. Nakonec tenhle seriál moc nemusím. Nudil mě. Celý jsem ho nedosledoval. Viděl jsem pět dílů. A hlavně, takhle to nechodí ani ve fotbalovém okresním přeboru. Zbytečně přehnané. Idiotsky pojaté. Slátanina. 40%

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Skvělý Costner, dynamická režie Kevina Reynoldse a dokonalý hudební doprovod zesnulého Michaela Kamena, mají za následek solidní dobrodružný film. Přesto se film v celkovém pojetí rozchází s mými představami o zbojníku Robinu Hoodovi. Mé hodnocení: 60%

Česko Slovensko má talent (2010) (pořad)

Nemám potřebu to sledovat. A to hlavně díky porotě, která je nejhorší v dějinách porot.

Na samotě u lesa (1976)

Menzel a "svěrákovský" humor nejdou až tak dohromady. Vzájemně si překáží a jejich vzájemná koexistence brání většímu přesahu, na který jsem u Menzelových filmů zvyklý. Vyzkoušet si něco jiného, co režijně není až tak u Menzela obvyklé, je sice pěkné, ale natlačení "cimrmanovského" humoru nebylo až tak šťastné, alespoň ne pro mě. Jistě, legendárními hláškami se nešetří a herci jsou bezchybní, ale od poloviny jsem se u filmu vzhledem k jeho monotónnosti začínal nudit a závěr filmu mně připadal z kategorie odfláklých. Rovněž hudba byla taková až moc úzkostně melancholická, a čím více se film blížil k závěru, tím byl stále méně vtipný. 50%

Rychlý jako blesk (1992)

Příšerně schematický scénář, kdy už pět minut dopředu víte, co se stane (a ono se to opravdu stane) a do toho neumětel a béčkař na slovo vzatý Dwight H.Little, který v životě nepřekročil a nepřekročí hranici průměrného filmu. Akční scény jsou opět průměrné a vůbec ničím vyjímečné. Zesnulý Brandon Lee nepostrádal charisma i herecký talent, ale se zbytkem už je to horší. 60%

Rande v Římě (2010)

Originálních romantických komedií je jako šafránu a režisér komiksových adaptací Mark Steven Johnson razantně změnil žánr. Pohledná Kristen Bell netuší, co způsobí vylovení čtyř mincí a jednoho žetonu z kouzelné fontány lásky v Římě, o které se traduje legenda, že člověk, který tam minci hodil, se jako zázrakem bezhlavě zamiluje do osoby, která minci odtud vzala. A tak se stane, že po naší hlavní hrdince půjde bláznivě zamilovaný malíř, kouzelník, bohatý sponzor a model a všichni jsou to takový dobrotivý exoti a ten pátý je ten pravý a nehraje ho nikdo jiný než Josh Duhamel. Originální, ale málo propracovaný scénář trpí sice jasnou předvídatelností, jak to celé dopadne, ale má také spoustu kvalitních gagů, silné herecké obsazení i vedlejších rolí (Heder, DeVito nebo Shepard), svižné tempo a skvělou režii, která zamázne nedostatky scénáře. Víc z toho prostě vyrazit nešlo, ačkoliv Řím je pro romantiku jako stvořený.