• Krátkometrážní

Chlípnost nade vše (2004)

Dost špatný film, jehož humor ani trochu nefunguje. Nedaří se zde vůbec nic a kupodivu zde hraje Selma Blair, za ni je ta jedna hvězdička. Jinak dost zoufalý film.

Melinda a Melinda (2004)

Velmi slabá komedie Woodyho Allena disponuje scénářem na hliněných nohách. Není divu, že herci jako Will Ferrell, Radha Mitchell nebo Amanda Peet se plácají v té změti nepřesvědčivých scén a chabých dialogů bez pevného středobodu. Je to nepovedený film.

Halloween (2007)

Maximální snaha posunout snímek novým směrem zde často selhává v tom, že se režisér Rob Zombie nehodlá spokojit s málem a za každou cenu musí šokovat, i když tenhle horor v podstatě nemá čím překvapit, protože Mike Myers je až moc velká legenda, která nepotřebuje velká gesta. Stačilo mít k látce střídmější přístup a nebylo co řešit. Právě Zombieho snaha být neustále cool je největší slabinou, jinak celkem zajímavého hororu.

Firewall (2006)

Odborník na počítačovou bezpečnost bank Jack Stanfield vytváří ty nejlepší sítě, jimiž neprojde žádný z počítačových hackerů. Jackův systém má však bohužel slabé místo...Naprosto vše je v tomto filmu průměrné.

Match Point - Hra osudu (2005)

Irský profesionální tenista pověsí svou kariéru na hřebík a jako instruktor začne v londýnském exkluzivním klubu trénovat Toma Hewetta. Brzy je pozván do jeho rodiny patřící do britské vyšší společnosti, kde se zamiluje do Tommovi oficiální snoubenky a začínající herečky Noly. Ožení se však s její sestrou a začne vést dvojí soukromý život, ale nedopadne to tak, jak by s přál. Woody Allen děj filmu zasadil do anglické vyšší společnosti a jeho chladně odtažitý styl mě nechal chladným. Vůbec tohle drama na mě nezapůsobilo.

Boogeyman (2005)

Boogeyman je slušný horor, ale aby byl něčím vyjímečný, musel by především splnovat určitá kritéria, která jsou zde ovšem plněna tak napůl. Není problém ani tak v hercích nebo v režii, ale spíše trikaři neodvedli svou práci dobře. Zvolna budované napětí funguje dobře a dokud bubáka není vidět je všechno fajn. V závěru se ovšem nepovedený digitální bubák zjeví na scéně v plné kráse a film ztratí to, co měl dosud pevně v rukou a začne být k smíchu. Ale i tak tento horor řadím k tomu lepšímu v hororovém žánru. 60%

Kvaska (2007) odpad!

V tomhle filmu nic nefunguje. Nebavilo mě dívat se na bandu neschopných herců a podle mě je na tomto filmu všechno špatně.

Transformers (2007)

Michael Bay objevil Megan Fox a udělal z ní prostřednictvím tohohle filmu hvězdu. A Shia LaBeouf sem dokonale zapadl. První polovina, až téměř na hranici teen komedie, skutečná akce se dostavuje až ve druhé polovině. Ta první polovina je tak skvělá, že jsem ani nestál o to, až se na scéně objeví první robot, a ta pěkná komedie s romantikou půjdou do háje. A právě ona nevyrovnanost, mixující odvážně několik žánrů dohromady, je celkem slabinou. Transformeři po první zdařilé půlce působí otravně, akční scény nejsou až tak bombastické, finále není až tak úžasné a ne všechno funguje tak, jak Bay zamýšlel, ale je to solidní zábava, které chybí vyváženost. Nerozhodného dojmu jsem se nezbavil po celé trvání filmu, který nevyzníval tak infantilně, jak se na první pohled jevil. 60%

Annapolis (2006)

Dramatický příběh chudého mladíka, kterému se podařilo dostat na prestižní námořní akademii v Annapolis. Atmosféra na elitní škole však není plebejcům nakloněna. Film se důsledně vzpírá od počátku zaběhaným schématům, a ač působí místy zjednodušeným až naivním dojmem, je velmi citlivě natočen.

Na lince je vrah (2006)

Simon West umí precizně navodit hororovou atmosféru. Každé zazvonění telefonu, každý záchvěv větve za oknem vzbuzuje mrazení v zádech a zlověstně působí i dům u jezera, ve kterém Camilla Bell stráví hrůzostrašnou noc a navštíví ji krátce i její pohledná kámoška Katie Cassidy. Jenže Westa asi limitoval dost scénář, a tak důkladné budování atmosféry jde celkem vniveč v okamžiku, kdy se na scéně zjeví necharismatický (a možná o to reálněji působící záporák ) a finále je překvapivě z rodu těch méně nervy drásajících. Rozhodně by se však Simon West v hororovém žánru neztratil. 80%