Vicky Cristina Barcelona (2008)

Allen na stará kolena zkouší ty nejrůznější žánry a plně si užívá toho, když mu jeho dvorní herečka vyjde ve všem vstříc. Proto dokázal před kameru dostat neuvěřitelnou trojci, Bardem, Johansson, Cruz. Fotogeničtější švédskou trojku bych asi nevymyslel. Čím starší Allen je, tím poetičtější záběry dokáže vykouzlit, navíc s krásami Španělska a tou neskutečnou Alfou v které se Bardem prohání po place.

Fantom Paříže (2001)

Depardieu jako neomylný francouzský Sherlock Holmes v misteriozním příběhu. Musím říct že jsem si celou jízdu náležitě užil až do konečné scény. Proto se divím proč spousta hodnotitelů film odsuzuje.

Volver (2006)

Jak jsem vzal na milost Penelope.... tato kráska mi nikdy moc neučarovala, proto vidět ji hrát v rodném jazyce pod taktovkou režiséra s kterým je spjata a je jeho komorní herečkou byl pro mě absolutně jiný úkaz. Film je dítětem svého režiséra, kdo Almodovara zná, musí se na něj přeladit a nasát tu mírně ospalou atmosféru a nechat se unášet. Nechte si od režiséra a Cruzové vyprávět tento těžko uvěřitelný příběh, užijte si to.

Vyšetřování ztráty třídní knihy (1997) (divadelní záznam)

Pro mě bohužel asi nejslabší Cimrmanovské dílko, zakončované expresionistickým živým obrazem. Když ale řeknu nejslabší pořád je to 85% a zaslouží si naši pozornost.

Válka světů (2005)

Spojení Spielberg - Cruise, fungovalo již ve snímku Minority Report, zde se tenhle tandem nepustil do snímku, který chtěl točit Stanley Kubrick, ale pocházejícího z pera slavného H.G. Wellse, největší zajímavostí je jistě to, že když ho předčítal v radiovém vysílaní hlasatel, lidé skutečně mysleli, že se blíží invaze a začali se doma barikádovat. Bojím se, že adaptace románu který je starý kolem 80. let, nejde pořádně převést do moderní podoby v nejlíbivějším kabátku. Jak znáte Spielberga, co se týče kamery a herců je film odveden na jedničku, příběh je prostě už nezajímavý.

Vodonoš (1998)

Sandler si svým způsobem dělá legraci z Forresta Gumpa, protože příběh o handycapovaném chlapíkovi který začne hrát profesionálně fotbal a udělá si na tom kariéru, jedna z dřívějších Sandlerovek má rozhodně co nabídnout a svým vtipem potěší jistě všechny Sandlerovi fanoušky.

Vodní svět (1995)

Přiznejme si to, Costner chtěl svého Mad Maxe, prostě ho Melovi záviděl. Sedl si a splácal dohromady báchorku o oceánu, mutantovi a záporákovi, kterého zahraje Dennis Hopper. Spousta lidí tenhle film nemusí, mě se vždy líbil a snad poprvé jsem se v něm setkal s Bunje Jumpingem:)

Nesvatbovi (2005)

Dokud si jen tak hrají, je to v pořádku a na tři hvězdy, když je zezadu ještě podpoří Ferrel a Walken, jedná se o opravdu skvělou oddechovou komedii, užijte si ji:)

Falešná hra s králíkem Rogerem (1988)

Zemeckise vždy bavila animace. a zde si ji mohl užít jak jen bylo libo. A abych řekl pravdu asi poprvé mě zde vzrušila kreslená postavička, i když přemýšlím koho by tahle "postavička" nevzrušila.

Čarodějky z Eastwicku (1987)

Nicholson je prosťě ďábel, když nerozbijí dveře sekerou, svádí tři krásky, které si hrají na čarodějky. Takhle kdysi vypadal film o ženách, pokud po tomhle jsou schopni tvůrci plodit v žánru filmů pro ženy perly jako Sex ve městě a Stmívání pak potěš.