• Romantický

U moře (2015)

Angelina se asi snažila realizovat a zprostředkovat nám náhled do svého soukromí. Myšlenku to má, ale je to unylé, depresivní a nudné.

Pád Londýna (2016)

Taková nuda, že jsem se musela zvednout a jít umývat nádobí, abych těch 99 minut života uplně nepromarnila. Gerard Butler se vyžívá v akčácích a psychopatech, ok, to už víme. Co nevíme je, proč točí prvoplánové sračky o ničem. No jistě, je to hrozně patriotické a kdybych byla přivandrovalý Brit, tak bych se asi taky snažila Američanům zavděčit. Co mě dojímalo byla nevyváženost zvuku akčních scén (které samozřejmě aby byly efektivní jak na živo tak musely dunět) oproti dialogům (ale tam vlastně nebylo o co stát). Jo a všechno se samozřejmě neobejde bez tuny drsných hlášek a obratného bojového umění.

Farář u svatého Dominika (1944)

Otec O'Malley je taková irská Mary Poppins. Přijde, udělá pořádek, zazpívá a s úsměvem na rtech a nostalgickou vzpomínkou zase zmizí. Binga Crosbyho už nikdy nebudu vidět jinak než jako milého faráře. Moc příjemný film, hláška "Golf je biliár pod širým nebem" mě dostala! A ještě víc krásný konec...

Bimboland (1998)

Poměrně průhledné už od 15. minuty, ale jako oddychovka proč ne...Jen jsem čekala, že Francouzi se zmůžou na něco lepšího...

Neúplatní (1987)

Když spojíte jména Morricone, Costner, Connery a De Niro dohromady, tak by to musel být jó velký patlal, aby to zkazil. Skvěle zpracované i zahrané, moc povedený kousek.

Dívka (2012) (TV film)

Tippi mi nebyla sympatická ani v Ptácích a v Marnii jsem ji začal přímo nesnášet. To, že měla paní Hedren potřebu na stará kolena upozorňovat, že ještě žije (ona vážně ještě žije?!) a očerňovat mého oblíbeného režiséra, je její věc, ale ten film byla hrozná nuda. Naštěstí je aspoň Siena Miller hezčí a dalo se na to koukat. Nicméně obsazení bylo i tak mizerné, Tobby Jones se na Hitchcocka vůbec nehodil. Zajímalo by mě, co na ten film říká další z přeživších Hitchcockových herců Sean Connery.

Dracula (1931)

První z desítek možná stovek filmů o upírech.Skvělý Belo Lugosi, který sám o sobě vypadá dost děsivě. Díky černobílému zpracování je film tajemnější, myslím, že vhodně vybraná hudba (mimo klasické melodie) by dodala na dramatičnosti. Jinak příjemná "hororová" podívaná.

G. I. Jane (1997)

Je to fajn, feministický, ale jinak nic moc. Že by tam byl nějaký zázračný děj se říct nedá, ale ten není skoro v žádném filmu z prostředí armády. Režisér byl asi magor, protože z krásné Demi udělal ošklivou lesbu a ze sexouše Vigga zase úchyla s knírem. A ještě si dovolil mě tou pitominou nudit dvě hodiny.

Spoutej mě! (1989)

Je to tak pitomé, až je to milé. Nicméně kdyby mě unesl Banderas a chtěl abych si ho vzala a měla s ním hromadu dětí asi bych si taky dala říct.

Johanka z Arku (1999)

Nekonečně dlouhá nuďárna o paranoidní schizofreničce. Mia a John jsou jedny z nejšílenějších ksichtů Hollywoodu. Ale ani skvělí herci nezachrání ubohý scénář a šíleného režiséra...