• Romantický

Největší představení na světě (1952)

Člověka to nutí k zamyšlení. Cirkusoví artisté denně nasazují své krky za mrzký peníz aby nás pobavili, zatímco my sedíme v manéži, zobeme popcorn a olizujeme zmrzlinu. Přijde nám to jako samozřejmost a přitom stačí maličkost a z akrobata je mrzák. Kočovný život může být přece jenom zajímavá věc, ale určitě jenom pro srdcaře. Tentokrát mi ani nevadila délka filmu, protože tak skvělý popis života cirkusáka jsm ještě neviděla. Jen mě mrzí, že můj oblíbenec James Stewart nedostal víc prostoru a navíc ho v masce klauna ani nebylo poznat. Konec je teda dost drastický, to bych od takového milého filmu nečekala.

Mládí (2015)

První co mě v tom unylém kousku zaujalo byly přechytřelé děti. První znak toho, že se nejedná o americký snímek - místo dětských hlášek :"Wow, to je hustý!" zde děti znějí jako Sigmund Freud. Když jsem se dívala na oplzlý ksicht Paula Dany, tak jsem si říkala, že do toho filmu dnes berou snad každého, asi to zkusím taky. Akorát jsem trochu nepochopila podivné scény s vyhastrošenou Poppy Corby-Tuech. Suma sumárum, film v celku o ničem.

Moje léto v Provence (2014)

Režisérka se snaží zajímavým způsobem poukázat na to, že i staří lidé nepatří do starého železa a že za sebou mají spoustu zajímavých zkušeností. Příběh je poměrně průhledný a plochý. Nejúžasnější z celého filmu byl rozkošný debutant Lukas Pelissier, kterého by si člověk nejraději vzal domů a umazlil.

Ochránce (2005)

Zajímalo by mě, kdo takovou capinu vymyslel. To, že Američani dobré komedii nerozumí, co by se za nehet vešlo, jsem věděla, ale co je moc, je příliš. Počínaje nadrženou Gilmorkou, přes dítě házející do placu samé cool hlášky a plešatým nesympatickým hlavním hrdinou konče. Fuj!

Vysoké podpatky (1991)

Dvě Almódovarovy múzy Victoria Abril a Marisa Paredes se potkají na jednom plátně a sehrají skvělé představení. Film mi trochu připomínal autorův Volver a Vše o mé matce. Prostě šlapky, transky a vraždy. Pohodový kousek.

Kůže, kterou nosím (2011)

Antonio Banderas v roli novodobého doktora Frankensteina! To by nebyl Almodóvar, aby nechal svého hrdinu v nějakém filmu normálního...Taková úchylná klasika...doteď nechápu, proč si ten chirurg na své pokusy vybral chlapa a ne ženskou, aby si práci usnadnil...

Matador (1986)

Banderas:"Chci se přiznat ke znásilnění jedné dívky." - policajtka:"Proč já nemám takové štěstí." Tahle hláška se Almódovarovi teda povedla, patrně jediný komický prvek. Od první vteřiny filmu až do konce člověk hledí s překvapeným a na půl vyděšeným výrazem. Jinak zajímavě perverzní film. Klasický Almodóvar.

Příběh jeptišky (1959)

Moc zajímavý příběh, líbily se mi zejména detaily z přísné klášterní řehole. Myslím, že Hepburn se role jeptišky zhostila královsky. Tak mě napadá, že slavní herci v minulém století si aspoň jednou za život zahráli jeptišku či kněze (mimo Hepburn také Bergman či Bing Crosby), zato v dnešní době se stejnou vervou hrají herci prostitutky a pasáky. Škoda, že film nemá pokračování, kde by byl odvyprávěn příběh dál, myslím si, že celý život sestry Habets byl zajímavý.

Milovat smrt (2013)

Co se odehrává v mysli mladého nekrofila, na to raději nemyslet. Zajímavý příběh o člověku, který prostě přemýšlí jinak. A mimo jiné je to taky úchyl a stalker. Konec byl super, mělo to zajímavou myšlenku, ale že by to byl film, který by mě posadil na prdel, tak to asi ne.

Co je větší, to je hezčí (2012)

Milá komedie, jde vidět, že oproti Američanům mají Francouzi komedie propracovanější. Nicméně svou zlatou éru komedií už mají nejspíš za sebou.