Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Příjemný film, u kterýho je, na co koukat, ať už jde o speciální efekty nebo excelentní výkon Johnnyho Deppa v roli Jacka Sparrowa (ach, promiňte, Kapitána Jacka Sparrowa). Já jsem se bavila, jo ho ho;-)

Případ Platfus (1985) (TV film)

Po zhlédnutí téhle skvělé inscenace ve vás zůstane nepříjemný pocit, že ne vždy zvítězí spravedlnost. Smutná pravda. Vlastimil Brodský v roli učitele doslova září a Zuzana Bydžovská je jako horlivá obhájkyně správňácká;-)

Celebrity (1998)

Mám ráda filmy, které jsou o tom, jak to chodí ve filmovém průmyslu, takže potud spokojenost. Allen nám tu nabízí pohled neotřelý a s ironií sobě vlastní servíruje příběh chudáka novináře pachtícího se za rádoby celebritami. Já bych však ocenila, kdyby to byl příběh trochu kratší, místy to totiž bylo docela nudné.

Obyčejní lidé (1980)

Úžasný snímek, který nabízí kvalitní podívanou, bezchybné herecké výkony a pohled do života takových obyčejných lidí, kteří jsou vlastně neobyčejní. Stojí za to u něj těch 120 minut strávit.

Terminátor (1984)

I když jsem vždycky upřednostňovala dvojku (spratek John v podání Edwarda Furlonga byl mým hrdinou:-)), čím jsem starší, tím víc se mi líbí jednička. Tahle kultovní sci-fina mě nepřestává ohromovat, obzvlášť zbožňuju milostnou scénu mezi Sarah a Kylem - považuju ji za nejněžnější vůbec. A navíc je tu fešný Michael Biehn opravdu k sežrání, nemyslíte, dámy?;-)

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

První série je srdcovka, později se ze seriálu stala nastavovaná kaše, kdy se pořád řeší prakticky to samé. Korunu tomu pak nasazuje Mitch Buchannon, za všech okolností chlap na té správné straně, který se obětuje pro druhé. Kdyby byl aspoň sexy...:-)

Poslední muž (1934)

Tak tohle je můj oblíbený doják. Miluju scénu, kdy "panákovi" pod výtkami dětí a manželky ukápne slza. To ani já se nikdy neubráním:-)

Přízraky (1998)

Začátek filmu je velmi, velmi strašidelný. Konec filmu je velmi, velmi trapný.

Holka jako lusk (2001)

Celkem pohodová muzikálová komedie. Původně jsem zamýšlela ohodnotit **, protože vtípky typu "pes to dělá s banánovníkem" mi vážně nesedí, ale nakonec dávám * navíc za příjemnou divadelní scénku.

Gorily v mlze (1988)

Tolik krásy a smutku v jediném filmu! Snímek vás pocitově dostane... prostě musíte plakat nad tím, jak jsou někteří lidé krutí ke zvířatům a jak na tom ještě vydělávají! A Sigourney je v roli Dian bezchybná.