starrrover

okres Bratislava

homepage

• 15.9.2015  23:42
    O Schmidtovi (2002)

Bez Jacka by to bola asi nuda, ale vďaka nemu a vďaka mojej päťdesiatke na krku som si tento typ humoru vychutnal :)

• 9.2.2015  19:32
    Liberace! (TV film) (2013)

Perfektne herecke vykony: Michael Douglas, Matt Damon, Rob Lowe si svoje role vychutnali. Aj vdaka nim presvedcive 4*

• 28.10.2014  13:55
    Stážisti (2013)

Škoda. Škoda času, peňazí aj premrhanej témy.

• 22.2.2014  22:57

Toto je FILM. Veľmi zriedka sa na jednom projekte v dokonalej harmónii stretnú režisér, scénar, herci, kamera, hudba, exteriéry, kostýmy ... . Tu sa to podarilo a vzniklo úžasné dielo.

• 22.6.2013  20:08

Film postavený na kontraste, porna, jazyka a romantického vzťahu medzi Zakom a Miri. Pre zvýraznenie romantického efektu Smith tlači na pílu v oplzlej rétorike na môj vkus príliš často a zbytočne. Škoda, 50%.

• 27.1.2010  08:41
    Jekyll & Hyde (TV film) (1990)

• 16.8.2009  00:09

70%. 4*, za to že je tento film iný a (aspoň trošku) o niečom inom.

• 9.8.2009  23:19

Úžasná výprava a presvedčivá Helena B. C. Celkovo veľmi precízne spracovaná dráma o láske v rôznej podobe: medzi ženou a mužom, i o láske k peniazom. A čo je silnejšie :-) ?

• 15.3.2009  23:51
    Starsky a Hutch (TV seriál) (1975)

• 15.3.2009  23:49

2,5

• 15.3.2009  23:43
    Přes palubu (1987)

• 11.1.2009  15:17
    Důkaz (2005)

• 11.1.2009  15:09

Priíemná romantická komédia. Asi za 70%, ale vďaka J. Hannahovi a Gwyneth sa priklanam na 4*.

• 10.8.2008  01:18
    Mnichov (2005)

Plný súhlas s Kleopatrou a Limou. Napadlo ma porovnanie tohoto filmu s niektorým filmom o zabijakoch od Q. Tarantina, ktorým sa tu hojne dostáva *****. Pár postrehov kolegov ktorých mám v top twenty. "Emocionálna plochosť, akademický chlad, koktající Spielberg, brilantní řemeslo bez kapky emoce, většinu času jsem nevěděla, kdo je kdo, kdo po kom vlastně jde, kdo koho zrovna zabíjí a hlavně - vůbec s nikým jsem nesoucítila, žádná smrt ve mě nezanechala ani trochu dojmu a nikomu jsem nefandila. míchá se ve filmu jedna organizace přes druhou, nerozeznáme od sebe pomalu teroristy, policajty" Na rozdiel od týchto kolegov mňa tento film oslovil pretože : Toto je predsa film o skutočnom zabíjaní. Rozdiely medzi "dobrými" a "zlými" sa naozaj strácajú. Zabijáci z Mosadu, KGB alebo CIA sú naozaj "emočne plochý" Duchaplní a originálni zabijaci žijú vo filmoch Tarantina, "Normálni" v tomto filme. V mojom živote som však stretol len jedného, takže sa môžem mýliť ;-).

• 16.3.2008  00:32
    Dreamgirls (2006)

Muzikál veľmi pripomínajúci časy fenomenálnej "fabriky" Motown Records. Film sa po dejovej stránke ničím nevymyká z priemeru a zodpovedá danému žánru. Zato emóciami pretavenými do vynikajúcich speváckych výkonov priam prekypuje. Okrem očarujúcej Beyoncé Knowles vo filme príjemne poteší i Jamie Foxx, Eddie Murphy a hlavne účastníčka súťaže American Idol, Jennifer Hudson. O tom, že tieto dievčatá vedia spievať a "zatraceně dobře" nikto nepochybuje, pre mňa bol však milým prekvapením spev Eddieho. Pre každého, kto má v obľube R&B, bude tento film príjemným zážitkom.

• 3.1.2008  00:20

Štandardná policajná dráma, ktorá sa bohužiaľ nezbavila niektorých amerických klišé. Zásluhou vynikajúceho Johna Malkovicha je to však príjemný nadpriemer.

• 2.1.2008  23:19

"Všetko je na predaj" Obľúbená fráza Johna Gaga na ktorej je postavená hlavná a jediná zápletka filmu. Ak budem parafrazovať Johna Gaga, tak reflexná odpoveď na otazku kvality tohoto filmu je "nie". Verím, že v roku 1993 ked tento film vznikol by, v našich končinách väčšina ľudí odpovedala na ponuku Johna Gaga záporne. Čistota duše sa však s rozvojom spotrebnej spoločnosti rýchlo vytráca a tak pri dostatočne vysokom konte a potencii by z "nás" spravil slušnú kopu milionárov :-). Rutina a bez väčšieho vzruchu takže za 3. Z nostalgie, vidieť zostarnutého Sundance Kida 3,5.

• 24.9.2007  08:31
    Catwoman (2004)

Zhodujem sa s Kleopatrou a kedze som muz, musim pridat, ze Halle je velmi sexi. Proste zlata malina k sezrani :)

• 15.7.2007  23:06
    Knight Rider (TV seriál) (1982)

Za dve, ale to neznamena, ze moje deti sa na tom dobre nepobavia (vo veku 10 r.)

• 10.6.2007  22:59

Plne sa stotožňujem s Anthonym. Je to nielen romanca ale i odyssea a patria k nej i vedlajsie postavicky. Nie je vela filmov nad 2,5 hodiny, ktore maju po cely cas co povedat. Pre mna skvely a silny film.

• 13.5.2007  22:22

V ktorom filme môžeme viac ako dve hodiny sledovať naraz Hercov ako Irons, Malkowich, Depardie, Byrne. Teda napriek scenaristickemu handicapu v pohode za tri.

• 9.3.2007  22:53

Jednoduchá, ale príjemná komédia. Scénar za 3 + Perfektný Rowan Atkinson, vynikajúci John Malkovich ( stojí za to vypočuť si ho i v originálnej anglickej verzii) a krásne oči Natalie Imbruglia. = 4 hviezdičky.

• 3.2.2007  20:09

Veľmi príjemný film s vynikajúcou hudbou o tom, že aj smrti môže učarovať život. Príjemné herecké výkony (Pitt nie je herecky toporný, len smrti možno nesedí "živší" prejav :) Plne súhlasím s golfistom.

• 27.1.2007  20:31

Vynikajúce vizuálne efekty. Prvé 3/4 filmu za 4 hviezdicky, posledná 1/4 bohuzial zdegraduje celú predošlú snahu. Prečo ? Súhlas s golfistom.

• 22.1.2007  00:00

Príjemny film. S Raymondom Chandlerom však nemá veľa spoločného a preto som sa až do konca filmu nezbavil pocitu, že mi tam niečo chýba.

• 6.10.2006  21:00

Mojim deťom sa film páčil. Spomenuli si naň aj na druhý deň :) Dokonca im nevadili ani "ukradnuté nájazdy kamery" :) Ak by som najprv čítal tieto kritiky, asi by som film z požičovne nepožičal, čo by bolo myslím škoda,. Súdiac podľa toho, ako ho vnímali moje deti ( 7 a 9 ).

• 28.7.2006  20:58

Susan Sarandon je tu skvelá a Robin Williams napriek menšiemu priestoru ako vždy perfect.

• 28.7.2006  20:46

Oddychovka. Ničím nevyniká ale ani neurazi. Obsadenie postáv - dokonalé.

• 13.7.2006  00:14

Plne sa stotožňujem s Meliesom. Po dlhšom čase som sa dobre pobavil. Originálny názov Human nature je maximálne výystižný.

• 16.4.2006  01:05

Určite stoji tento film za zhliadnutie. Priliš veľa násilia? Iste, ale o to Gibsonovi išlo, a zobrazil ho dokonale. Ježišov príbeh je snáď pre každého z nás notoricky známy a možno práve preto ho vnímame bez hlbšieho zamyslenia. Aká vlastne bola jeho posledná cesta? Plná utrpenia, Ježiš predsa "sníma hriechy sveta" a takto si to snímanie hriechov predstavuje Mel Gibson. Film sa nesnaží vyjadriť šírku Ježišovho posolstva a konkurovať Zeffirellimu Ježišovi Nazaretskému, zato však môže vcelku realne zobrazovať jeho posledné hodiny života a čo je najdôležitejšie vyvoláva emócie a núti k zamysleniu. Podľa môjho skromného názoru práve o to Gibsonovi ide. Za 4 *