Švýcarák (2016)

Před zhlédnutím bych nevěřila, že to řeknu, ale Radcliffe naprosto dokonalý. Jinak pro mě film běžnou škálou takřka nehodnotitelný. Občas (často) šílené nechutný, ale hlavně bizarní snímek balancující na hraně, jehož hlavní devízou je přátelství Hanka a Mannyho. Jeden z filmů, který pravděpodobně nikdy úplně nepochopím.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Ale joo, postavy jsou super a dialogy umí být dojemné i vtipné, ale tolik zbytečné akce se do těch dvou hodin vlezlo, že mi to připadalo spíš jako vesmírná bondovka, než Star Trek. Kdyby vypustily sáhodlouhé minuty kdy někdo někoho honí/řeže dala bych i víc, ale takhle za tři.

Prezident v pořadí (2016) (seriál)

Aneb jak z perfektního nápadu udělat další tuctovou americkou sr.čku. Plné patetických proslovů o lásce k vlasti, hrdinství a americkém duchu. Zápletky předvídatelné, díly nezábavné, postavy černobílé, o jakékoliv originalitě nemůže být ani řeč. Těšila jsem se, hodně. O to víc mě přeživší prezident zklamal.

Klub poslední naděje (2013)

Tak nevím, Poslední naděje mě moc nechytla. McConaughey i Leto sice hrají jak o život a technicky tomu filmu, i přes to, jak byl natáčen, není co vytknout. Přes to se ani jednomu ve mně nepovedlo vzbudit žádné výraznější emoce. Téma je zajímavé, příběh též, ale nějak to celou dobu klouzalo po hraně, aniž by se byť jen na chvilku dostalo troch hlouběji. A tak je pro mě Dallas Buyers sice dobře zahraným, ale zapomenutelným filmem.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Jasně, lenochodi byli naprosto boží a pár dalších scén se též vyvedlo, ale to prostě celou stopáž neudrží.

Máma (2013) (seriál)

Nikdo, kdo hodnotí pod čtyři hvězdy se nedostal přes prvních pět epizod. Po pilotu a prvních dílech jsem taky hodnotila nízko, ale naštěstí jsem tomu dala šanci, hlavně kvůli puncu Chucka Lorre a vyplatilo se. Skvělý humor, který momentálně nenajdete v žádném z vysílaných sitcomů, obsazení, které vám přiroste k srdci. Za mě se začátkem třetí série za pět.

iZombie (2015) (seriál)

Pilot mě kupodivu bavil, i když mě zombie vlna těžce míjí. Další díly jsou už ale jenom hodně slabým odvarem a až na pár dobrých scén to zkrátka nestojí za sledování.

Kniha života (2014)

Animák úžasný nejen díky poselství celého filmu v postoji ke zvířatům a ženám (zabít býka je špatné, scéna, kdy se na konci omlouval vtělení všech zabitých zvířat za utrpení a prosil je o odpuštění mě dostala, stejně tak úžasná María), ale také netradičnímu příběhu. Za mě určitě pět hvězd.

Nová holka (2011) (seriál)

Člověk musí přežít několik prvních nudných a nejistých epizod, od sedmé epizody už se ale zasmějete, Zoey si mě získala a stejně tak zbytek osazenstva. Lehce zmatená ze zmizení Coache. Edit: S každou epizodou lepší, vtipnější, romantičtější a zkrátka úžasnější.

Šílenci z Manhattanu (2007) (seriál)

Vedle Breaking Bad na čestném druhém místě další přehypovaná show. Nemůžu Mad menov upřít nic na kvalitě zpracování. Ale Mad men bohužel trpí za mě tak nesmírně nesympatickým obsazením, táhlým tempem nebezpečně se blížící nule a předvídatelnými dialogy, až se z něho stal seriál za trest. Nechtěla jsem ho odsoudit příliš brzy, ale každá další epizoda mě jenom utvrzovala v tom, že seriál by mě měl hlavně bavit, a jak nad tím tak přemýšlím, tak i ten Breaking bad měl alespoň nějaký děj a příběh. A jestli tohle okénko prvoplánovité nekorektnosti tolika lidem natolik učarovalo, začínám mít vážnou obavu o budoucnost lidstva.