• Pohádka

Věno kněžny Ralu (1970)

Pátý snímek ze série „Hajduci“. Kupodivu i po létech jsem si pamatoval některé scény. Zajímavé. Z předešlého filmu nic a tady jich bylo nejméně pět. Opět jde i film pro celou rodinu, ale některé pasáže jsou nudné.

Angel a sedm koní (1970)

Čtvrtý film série „Hajduci“, ve kterém poprvé nahrazuje Emanoila Petruta v roli Amzy Florin Piersic jako Angel. Ten už zůstane i na poslední dva filmy celé série. Chodili jsme na to coby klučiska, nevím, kolik mi bylo snad deset, dvanáct a tehdy se mi to strašně líbilo. Nu, není to špatné, ale tehdejší nadšení již nesdílím. Myslel jsem, že jsem si zapamatoval alespoň nějakou scénu a nic. Ani jednu.

Pomsta hajduků (1968)

Třetí film ze série "Hajduci". Kvalitativně něco mezi prvním filmem a druhým, takže dostává 40 ze sta. I když za ten konec by se mohlo něco přidat.

Únos panen (1968)

Druhý film série "Hajduci", tentokráte na rozdíl od prvního už barevný. Druhá změna je v obsazení hlavní role, kdy Iona Besoiua nahrazuje na tento a další film Emanoil Petrut. (Na rozdíl od tvrzení zde.) Nu což, barvy byly hezké, ale dějově to nestálo za nic. Lákavý název, ale film je prostě o ničem. Pár zajímavých míst tu je, ale dohromady to nedá více než tu dvacítku, a to ještě s bídou.

Hajduci (1966)

První ze série stejnojmenného cyklu „Hajduci“. Napínavý a dobrodružný film pro celou rodinu a nebýt tam občas hlucho, dostal by ode mne i více bodů. Bohužel jsem nějaké drobnosti nepobral, protože neumím rumunsky, ale nějak mi to nevadilo, neb to byla zábavná podívaná.

Vyproštění (2020)

První půle skvělá, pak se to zadrhne a začne vykecávačka. Ne jedna, a ne zrovna krátká. Takže mínus čtyřicet. Pak už jsou opět jen akce, ale takové, řekl bych slabší. Přesto jde o film, u kterého se mimo zmíněné pasáže nudit nikdo nebude.

Mezi námi kluky (1981)

Těžko hodnotit film, který se celý odehrává padesát metrů od místa vašeho trvalého bydliště, a vy tedy víte, že holky tehdy jaksi nemohly na kluky na hřišti koukat. Jo, filmový střih umí zázraky. Nu, snad jen pro ty záběry starého Gottova Waldy se na tento snímek sem tam znovu mrknu. Pro klučiska snad může být zajímavý. Beru v potaz i trochu té mé nostalgie, občasnou legraci a dávám šedesát kusů ze sta.

Nebezpečná rychlost 2: Zásah (1997)

Trošku slabší než první film, ale opravdu jen trošku. Spád to má, napínavé chvilku tomu nechybí, a tak jen love story ruší a zdržuje. Za to je čtyřicítka bodů pryč. Ovšem jinak jde o velmi dobrou zábavu.

Nebezpečná rychlost (1994)

Skvělý akční film, skoro bez hluchot. Třešnička na dortu je trikový konec. Skvělá oddechovka pro celou rodinu.

Musíme si pomáhat (2000)

Nebýt toho s tím těhotenstvím a dítětem, dal bych více. Takto dávám „pouze“ sedmdesát všem co se na tomto filmu podíleli. A nevadila ani delší stopáž. ***A PŮL