• Pohádka

Hlavní přelíčení (1971) (TV film)

Tak si to shrneme. Podvodník řekne bábě jiné jméno, aby jej nenašla, a řekne jí kde dělá. Boooože. Nešťastný způsob podání příběhu mne také nenadchl, retrospektivy mne přímo iritovaly. Dám dvacet hercům a víc nic.

Kaktusový Jack (1979)

Trošku infantilní, ale přesto jsem se bavil. Nenáročný western v podstatě bez děje. Ten konec byl snad ustřižený nebo co. Blbější už být fakt nemohl. Přesto dávám šedesát procent.

Děda (2016)

Milé ke kraji, milé k duši. Sem tam se to blejskne slovním gagem, sem tam i moudrou myšlenkou. Nádherný odpočinkový film, avšak bez vyšších ambicí.

Dařbuján a Pandrhola (1959)

Naprosto dokonalé zpracování klasické pohádky, včetně opileckého závěru. Herci nemají chybu. I kulisy to perfektně doplňují. Skoro by člověk měl chuť dát plný počet, ale přece jen, technicky to na plný počet není.

Akumulátor 1 (1994)

Tak nejprve zápis z roku 1995. Kontroverzní film s několika výbornými efekty (např. záběry do nitra těla, sekvence s letadlem atp). Ve filmu je dost dobrých gagů a dost hluchých míst. Je to prostě taková pestrá směs. Po optické stránce je film na velmi dobré úrovni. Dějově je to však o něco horší. Hlavní hrdina je mi z duše protivný. Film hodnotím jako průměrný, ale jak některé sekvence naznačují, mohli bychom se v trikových záběrech směle rovnat západním zemím. Ne-li je překonat. +++++No, s tímto hodně starým komentářem se v podstatě ztotožňuji, jen bych použil jiná větní spojení a slovosled. Pitomost je akorát věta s těmi trikovými záběry, rovnat se západním zemím, cha cha. No, ponechám ten průměr. ** A PŮL

Kouzelný hrášek (1973) (TV film)

Jde jen o krátkou polo grotesku k chvilkovému odreagování. Účel to splnilo skvěle. No a Bolek je tam jen něco kolem dvaceti sekund jako stěhovák.

Klec (2019) (TV film)

Škoda přeskakujícího děje. Troch mne to mátlo. Ale jinak naprosto skvělí herci a slušně podaný příběh. Závěr překvapil.

Sportovní hry na Kozím Hrádku (1990) (TV film)

Tak já nevím. Je to pouze geniální nebo geniální blbina? Já jsem se bavil, ale musím uznat, že tohle pro každého nebude.

Sedm písní a pochybnost (1967) (pořad) odpad!

Bylo tohle velkému mistrovi třeba. Snad ho donutili ne? Už nikdy více vidět něco podobného. Kdyby tam byla alespoň jedna jediná slušná písnička.

Rumah Dara (2009)

Trošku pomalejší rozjezd, ale pak už to stojí za to. Efekty staré a poctivé, žádné digi, takže to bylo něco pro mne. Maskéři se vytáhli a ukázali jasně, že i oni umí, a nejen Holý Wood. U mne za devadesát, právě pro ten delší rozjezd. I když byl vlastně v průměru.     ****A PŮL