• Pohádka

Perfektní loupež (1993)

Klíčový děj je přerušován scénami matka – syn. To mne rušilo, a dokonce i iritovalo. To si měl pan režisér nechat do pohádky, nebo seriálu. Ani jinak film nepřinesl vůbec nic nového. A jedna hezká larvička to nezachránila.

Revue pro banjo (1963) (pořad)

Nejde o klasický film, spíše dokument. Vhodná kombinace muziky a obrázků i krátkých prostřihů. Kdo má rád country, bude nadšen. Já sice byl čundrákem, ale tento druh hudby mne nikdy neoslovil. Takž mé hodnocení jistě nebude vůči tomuto dokumentu spravedlivé. Ale je takové, jaké je.

Restart (2005) odpad!

Další z filmů. Který mi žral nervy hned od začátku. Totiž těmi pazvuky a blikáním. Ale zase chápu, že tam co se to odehrává to k tomu patří. Dále mne iritovaly ty smyšlené scény. Herci se sice snažili, ale ten děj skákal jako kobyla. Nelíbilo, nebavilo, vyhodit, smazat, rozškubat.

Rampage Ničitelé (2018)

Tak tu máme nového Konga i s kamarády. Protože ve snímku pár hluchých míst je, nemohu dát plný počet, a také musím trochu ubrat za to, že jsem film nedal najednou. Ale jinak jsem se bavil opravdu dobře a efekty byly na velmi dobré úrovni. O ději snad není ani třeba psát. *** A PŮL

Radúz a Mahulena (1970)

Proč čelenky ty podivné všichni herci měli? Ony ty kostýmy stály za ehm, ehm. Ergo je hulič první autor. Děj zase přeskakuje, minulost střídá přítomnost, a je v tom zmatek. No, tohle pro mne není a měl jsem problémy jak s dějem, tak i postavami. Možná bych uznal jako plus hudbu, ale když každou chvíli vybuchla jak puma, tak mne to iritovalo. Ale přesto dávám za ni desítku a druhou za to, že mne snímek přinutil nahlédnout do originálu a přelouskat pár „veršíků“. Tím jsem zjistil, že si autor téhle podivnosti s originálním textem nějak hlavu nelámal.

Miss Hanoi (2018)

Huuups, a pak že to nejde. Velmi dobře natočený příběh, sice pak zbytečně komplikovaný, ale budiž. Bavilo, líbilo, dobré to bylo. Vyšetřovatel skvěle zahraný panem Novotným, ale i pan Hruška v roli Doubravy nebyl špatný. Mělo to říz i tah na branku, moc se to neokecávalo, takže u mne za sedmdesát. Jo a překvapeníčka v závěru, taky dobře. ***A PŮL

Citlivá místa (1987)

Ty uřvané hnusné hudební vložky mne dost iritovaly a hodně vadily. Celý film nestojí za nic, prostě psychologie no. Jedna či dvě scény jsou hodné zapamatování.

A Message from Mars (1913)

Marťané mají legrační háv i s ocasy a znak na prsou na šňůrce. Děj je zajímavý jen zpočátku, pak už je to jen nuda. Asi první film z řadyx etik-fi, hlavičkou sci-fi jen kryt. Zde se jedná spíše o etiku. Bohužel jsem nepobral co se změnilo nálezem mince v kapse. Tím měl jako Ramiel úkol splnit? Těžkopádný děj je v závěru nastavován, asi aby se nějak vyplnil čas. No, budiž. Měl jsem to štěstí, že jsem měl filmovou kopii doplněnu velmi vhodně i zvuky, takže to o jeden level povýšilo. Ale jak hodnotit? Za děj jednoznačně nula. Efekty, v podstatě mimo stop triku, skoro nejsou. Dám dvacet za celek a dvacet že jsem se nenudil až tak moc.

Sen noci svatojánské (1973) (TV film)

Hned jak mne oslovil Tříska do kamery, tušil jsem, že budu trpět. No a další veršovánky tomu nasadily korunu. A dobře mi tak. Chtěl jsem si doplnit mezeru ve vzdělání. Mělť jsem já raději hlupcem zůstati nežli přes hodinu na monitor brejliti. A pak do klávesnice posudek naťukat, za nějž nebude mne nikdo míti rád. No, prostě nebylo to pro mne, ale vy výsledku musím poctivě uznat, že to nebylo tak hrozné, jak jsem čekal, a že to bylo místy i zábavné. Takže tak.

Lupič Legenda (1972)

Zpočátku to ještě šlo, ale pak se to zvrtne v politiku a ta, jakmile se kdekoli objeví, jde to všechno do kopru. Nepomohlo ani skvělé herecké obsazení a výkony. Dvacet navíc je za napínavý konec.