Princezna Nevěsta (1987)

Pohádka plná nadsázky, ujetých hrdinů a povedených hlášek. Škoda, že nejlepší hláškař Vizzini umřel celkem brzo. No dostal mě taktéž Billy Crystal v roli Magického Maxe (schválně, kdopak z Vás ho poznal?).

Salton Sea (2002)

Ve skládance životních událostí hlavního hrdiny směřuje děj film k nevyhnutelnému finále. Po tragické události ve svém životě pálí za sebou všechny mosty, zbavuje se své identity, upadá na nejšpinavější dno mezi dealery drog a se starým životem ho pojí jen starý kufřík a vzpomínky. Tak to alespoň vypadá na začátku filmu. Později divák zjišťuje, že je svědkem promyšleného plánu cesty za pomstou. Abych řekl pravdu, tak film mi moc nesedl. V některých chvílích jsem měl pocit, že sleduji jen pokus o nějaký černý vtip. Zejména některé nepříliš povedené mikropříběhy ze života feťáků působily jako pěst na oko (magor s harpunou, nebo příprava jakési loupeže čehosiho v laboratoři). A po takové rádoby humorné vložce následuje pád do totální deprese a bezvýchodnosti. Přesto dávám poměrně vysoké hodnocení, kterým oceňuji zejména herecké výkony a bravurně ujeté charaktery vesměs všech postav.

Pravá a levá ruka ďábla (1970)

Film by zcela jistě fungoval i bez bitek a možná by dopadl v mém hodnocení lépe (hlavně začátek s věčně opilým Mexikánem, který vypráví historku o tom, jak malým nožíkem pobodal týpka, který si chtěl zašpásovat z jeho ženou, je k popukání). Připadalo mi, že bitky byly iniciovány tak nějak násilně. No, ono to zní poněkud divně, když si předchozí větu znovu přečtu, ale je to tak. Příklad začátku všech bitek ve filmu: "Tak hele, přátelé, teď odložíme bouchačky a rozdáme si to pěkně na férovku dva proti deseti".

Pád do tmy (2005)

Další do sbírky velice kvalitních malých evropských hororů. Režisér využívá beze zbytku nedostatek světla, které je v jeskyni, aby navodil ještě stísněnější klaustrofobickou atmosféru. V některých chvílích divák vidí jen záblesky čelovek, jindy perfektně nasnímané prostory jeskyně osvětlené pochodní nebo světlicí. Lekačky v téhle tmě a záblescích světla fungují infarktózně. Škoda, že se horor ke konci změní v krutou akční řežbu, ale to se dá i omluvit. Co se však už omluvit nedá, je závěrečná pointa, která dost film v mých očích snižuje podobně jako u skvělého Dead End, a také proto nedávám plný počet *.

Relic (1997)

Vzhledem k tomu, že jde vlastně o kopii Vetřelce jen zasazenou do jiného prostředí, doporučuji tímto filmem neztrácet čas a raději si pustit originál.

Město ztracených dětí (1995)

Prapodivná a zároveň vizuálně překrásná fantasy s dokonalým castingem. Dokonce i role dětí jsou perfektně obsazeny, což nebývá často pravidlem. Dostávala mě jak malá Miette, tak hlavně malý bratr Denree, kterého naprosto nic nevyvedlo z rovnováhy a vždycky dokázal odněkud získat kus žvance.

Lepší zítřek (1986)

První zásadnější wooovku jsem viděl jako úplně poslední, což asi v konečném důsledku ovlivnilo mé hodnocení. Nicméně ve filmu je několik nezapomenutelných scén a jedna, u které jsem snad přestal i dýchat. Je to scéna, kdy Mark otevírá kufřík. Jinak postava bráchy-policajta mi neskutečně pila krev.

Columbo - Velké podvody (1989) (epizoda)

Jeden ze slabších dílu, kde pobaví jen výslech účastníků vojenského kurzu. Tak vylízané zelené mozky se často nevidí. Dialog: Columbo: Proč jste se zúčastnil tohohle vojenského kurzu? XY: Protože se stanu žoldákem. Columbo: To jako po 14-denním kurzu?

Žiješ jenom dvakrát (1967)

Jedna z nejakčnějších bondovek. Akce střídá akci a James Bond se mění v japonského ninju. Do toho zpívá Nancy Sinatra jednu z nejlepších bondovských songů. Ovšem čekal jsem vypointovanější zápletku vzhledem k faktu, že scénář má na svědomí mistr point Roald Dahl. No a zmohl se jen na banální a dost předvídatelný příběh o snaze jednoho magora vyvolat III. světovou válku. Motivace hlavního záporáka mi už není vůbec jasná a asi nemá cenu nad ní přemýšlet.

Pečeť vraha (2003)

Frustrace z neschopnosti dopadnout vraha vede k opravdu podivným vyšetřovacím metodám korejské policie. Korejský policajt totiž nepracuje hlavou, ale nohama. Předchozí věta dokonce ve filmu zazní z úst jednoho z policistů.