Goya en Burdeos (1999)

Tak jako si malíř vyhrává se svým dílem, tak neskutečně si hraje i Carlos Saura..nepopsatelné pocity vyvolá zejména jeho práce se světlem, hudbou a Goyovy výjevy..

Klekání zvoníme (1995) (TV film)

Natočeno v Bělici u Neveklova..pamatuju si, jak tenkrát přišli filmaři k nám na školu vybírat děcka, který tam potom běhaj a zpívaj tu písničku..bohužel však došlo na ty o jeden rok starší..to zamrzelo :)

Poslední léto v Boyitě (2009)

Úspěšný debut režisérky, která byla za snímek oceněna na filmových festivalech v Miami a v Sofii, navíc film doprovází úžasně podmanivá hudba, jíž má na svědomí Sebastián Escofet. Velmi působivý kousek..

České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (2010) (divadelní záznam)

Možná to byl nápad a možná jen shoda okolností, že první jejich hra vyprávěla o narození a ta poslední o umírání..každopádně České nebe je velmi důstojným rozloučením Ládi Smoljaka se svými věrnými diváky (a já jsem rád, že jsem ho zastihl ještě na prknech)..a jsem si 100% jistý, že když Smoljak zaklepal u brány sv.Petra, ten se ani nemusel ptát české nebeské komise, zda ho má pustit dál..České nebe možná nepatří mezi nejsilnější hry, ale rozhodně ani k těm slabším (tam řadím Afriku), a já nemohu hodnotit jinak, než za pět, a po třiačtyřiceti sezónách vstoje zatleskat..

Mluv s ní (2002)

Absolutní vrchol Almodóvarovy tvorby!

Kung-fu mela (2004)

Produkci takovýchto filmů nemůžu označit jinak, než jako hotovou tragédii..čínští tvůrci zřejmě neznají úsloví, že opakovaný vtip není vtipem a tak se budete celý film "popadat za břicho" u scének, které nefungují ani napoprvé..

Tři pohřby (2005)

Scénář: Guillermo Arriaga (Amores Perros, Babel..)

Prolomit vlny (1996)

Být film o hodinu kratší, hodnotím výše..takhle pro mě ale zůstává Trier i nadále poněkud nestravitelný..

Kelin (2009)

Kelin je stoprocentně jeden z nejúžasnějších počinů, které se kdy před mými zraky odehrály, slov netřeba..tenhle příběh působí opravdu naplno!