Mluv (2004)

Tenhle kousek na mě začíná naplno působit až s nějakým odstupem..povedené dramátko s úžasnou Kristen Stewart..

Stíny v ráji (1986)

Co mě na tomhle filmu nejvíc dostalo? To, že se Kati Outinen dokáže také usmát, to jsem ještě neviděl :))

Pururambo - prales, kde se zastavil čas (2005)

Archeologové se snaží přijít na to, jak jsme žili v době kamenné a ta přitom ještě neskončila... Kéž zůstane zbytek národů neobjeven! Nemůžeme jim přeci vnucovat naší kulturu, naší víru, když sami nic nemáme a v nic skutečně nevěříme !!! Jsou šťastní přesto (nebo právě proto?), že ani netuší, že jsou součástí "nějaké" Indonésie.

Hľadači utajených svetov (2010) (TV film)

Objevování jeskynních prostor několika nadšenci, kteří si uvědomují, jaké neuvěřitelné bohatství máme pod našima nohama. A pro ty blbečky, kteří musí lámat krápníky: ty mají svou hodnotu opravdu jen když jsou na skále!!

Scary Movie 4 (2006) odpad!

Devadesát ran do hlavy v první půlhodině filmu..to už je dost i na Američany!

Čtyři odstíny hnědé (2004)

Hnědá - barva periferie svačinek - a v ní se pohybují i lidé prožívající čtyři různé příběhy. Někdo je na tom trošku líp, jiný je ve větších sra*kách..ale pro nikoho to nevypadá růžově!

Najal jsem si vraha (1990)

Rok 1990 se Kaurismakimu více než povedl..Najal jsem si vraha a Dívka z továrny na zápalky..oba snímky skvělé!! Jen nedoporučuju Vraha, pokud zrovna přestáváte kouřit :)

Sladké chvíle (1982)

Juan je autorem hry Sladké chvíle..a díky ní se dozvídáme, jaké prožíval dětství. Sladké chvíle totiž vypráví právě o jeho mladých létech, jeho prvních sexuálních zkušenostech, jak prožívala jeho rodina válku a v neposlední řadě se dozvíme, jak zemřela jeho matka. Zajímavý kousek, který ovšem zůstává poněkud pozadu za ostatními filmy C.Saury, které jsem viděl.

Proti proudu (2009)

Další parádní zážitek z peruánského prostředí...o krásné ženě, jednom teplém a jednom zmateném muži. Někdy možná člověk neví, co ve skutečnosti chce a musí jít Proti proudu..

Tři barvy: Červená (1994)

Po zhlédnutí kompletní trilogie Tři barvy přemýšlím, přemýšlím a.....smekám! To, co se Kieslowskému se mnou podařilo udělat, už se dlouho nikomu nepovedlo! Všechny díly byly skvělé, ale Červená byla pro mě nejsilnějším dílem, proto nejvyšší hodnocení. Pokud se budete k trilogii chystat, tak ale nepřeskakujte, stojí to za to!!!