Vřískot 4 (2011)

Dobré 3*, moderní hávek mi nějak zvlášť neseděl, přijde mi to jako ždímání již vymačkanýho citrońu (ne že by to nebyla i trojka, ale tam to bylo prostě cítit devadesátýma). U týhle série se prostě vždycky vyplatí čekat až do konce, protože vrahouny uhádnout nelze. Finále mě docela pobavilo, jen jsem čekal otevřený konec. Kvalitní soundtrack! 6/10

Rec 2 (2009)

Typově naprosto originální, většina situací fakt hustě udělaných, řemeslně přesně vytvořený chaos a šílenství, brutální konec - to jsou devizy. Neprofesionální, amatérský swat, teens co očividně chtěj chcípnout (a jak jsem jim to děsně přál), zombie jako boží trest...to mě po*er. To je snad na objednávku Vatikánu. Nebo od Rodrigueze (u něj by to ale stále spadalo pod devizy). Degradace. S tím se jen těžko ztotožňuju. Podle mého názoru je to škoda, to radši beru tuctovost. 4/10

REC (2007)

V první části seriozně podaný film o nějaké nemoci (přestože už po první mrtvole jsem cítil, kam vítr vane), v druhé pak velmi krátká zombie-survival-jízda, jen bez toho survivalu. Jen škoda, že tvůrci nechali své loutky chovat se tak debilně. Jako by dnes nikdo nevěděl, že když se začínaj rojit lidé, co maj evidentě zájem vás ochutnat, nebudete JAK IDIOTI BĚHAT TAM A ZPÁTKY bez železný tyče, bouchačky či mopu - nepochybuju, že by se něco podobného nedalo v několikapodlažním domě nalézt. Zároveň kurňa ODCHÁZET OD (OČIVIDNĚ-NE) MRTVÝCH SPOLUOBČANŮ, aniž bychom se postarali, že už nevstanou! Jinak musím souhlasit se zdejšíma komentama, velice adrenalinová záležitost! 8/10 za netradiční dokumentaristickou formu a atmosféru. PS: bejt kameramanem, tak bych tu reportérku poslal do p*či už v polovině filmu :)

Smrtící nenávist 2 (2006)

Příliš mnoho línií, které člověk musí sledovat a žádná z nich nevede k nějakému pořádnému rozřešení. Na mě to oproti jedničce působí dost zmatečně. Tři za atmosféru. 6,5/10

Hrůza v Connecticutu (2009)

No, moc by mě zajimalo, jak velkou porcí je zde zastoupena pravda, ale jako horůrek je to povedené. A ani k tomu nejsou nutné miliony $. 7/10

Collateral (2004)

Škoda, že jsme se na závěr nedozvěděli, zda ji pozval na rande. Zasloužil si to. 8/10

Hrozba v poušti (2008)

Parta vojáků - spíše "vojáčků", jak by řekl pan Bennett z Komanda - vedená agentem (to je na tom CIA opravdu blbě, pokud zaměstnává takové od pohledu chudáky) z místa A do místa B, řešíc úkol, který stejně nevyřeší a ještě při tom zařvou při souboji s ... čím?? No, nakonec se něco vyřeší, ale výsledek jsem jaksi nepochopil. Kdyby přitom alespoň agent nemlel takové kokotiny o chcípnutí za vlast. Vlastně i ti vojáčci v džínsách nevedli dvakrát inteligentní rozhovory. Nejlepší byl ten "speciál", co viděl (dle filmu se příběh odehrává v roce 2001) sověty a jiné teroristy za každým rohem. A přitom se z toho dalo vyždímat víc! Jak tak čtu, je to od maníka co dal do kupy Blairwitch. V tom případě dost pokles. Ztráta času za 3/10

Sahara (2005)

Nebýt té všudypřítomné náhody a extrémně šťastných shod událostí, mohlo to být za víc. Jinak je to celkem zábavička. 6,5/10

Bastardi (2010)

Dost tvrdé na (české) filmové poměry. A příliš absurdní a strojené, než aby se takto dal připodobnit aktuální stav českého školství. Možná kdesi v Bronxu, ale ne u nás, i když učitelé mají nesporně ze svého povolání v současné době peklo. I tak však z toho mám docela ucházející dojem - přijde mi to originální, vyjma Gymplu, který je o dost reálnější, jsem v tuzemsku nic podobného neviděl. Jinak - v podstatě se jedná o vykrádačku filmu Dangerous Minds. 4/10 Dobrý koment: Radek99

Irská odplata (2009)

Taková pohodová jízda, nic zběsilého (jak jsem očekával). Nejzajímavější byly snad komentáře člověka v pozadí příběhu. A docela vtipnej dabing. 6/10