Smrt si říká Engelchen (1963)

Máma mi říkala nehraj si s pancéřovkou (zvlášť v kombinaci se zkonzumovanou vodkou).

Kohout plaší smrt (1961)

Když mluví diverzant Hoger tak mi tam naskakuje představa Pejska a Kočičky, které on skvěle nadaboval + děj tohoto filmu se taky odehrává v jednom domečku, kde se neustále někdo dohaduje s někým zdali jít na výlet (ke skrýši zbraní), uvařit (vysílačku) nebo uklidit (někoho pod zem). ...představivost budete opravdu potřebovat, protože na herce není během filmu téměř vidět - opravdový film "noir".

Středověké zvířecí mýty (2002) (TV film)

Zajímavý formát, kdy se prolíná současnost s minulostí (kastelán hradu čte fiktivní legendu, která se k tomu místu váže) a do toho jsou namixované informace ze života zvířat s důrazem na to co si o nich mysleli lidé ve středověku. Myslím, že to má velice úzkou diváckou skupinu, tak děcka od 6 - 14 let, pokud je vám víc nebo míň tak asi nijak nenadchne.

Dávní bohové (2005) (seriál)

zkratkovité, nepřesné, tuctové

Kancelář Blaník (2014) (seriál)

Nazdar Kolibříku...Tramvajenka ale strááášně drahá....Nějak anglicky aby to bylo světový...Opencard...Jako otevřejnej účet pro nás pro všechny...Tak rozbij bivak a já jdu volat Hudečkovi... /////// Marek Daniel a telefon - nic víc není třeba k dokonalosti !!!

První republika (2014) (seriál)

Nakašírované nic. Když se seriál jmenuje První republika, je prezentován jako rodinná sága, člověk by čekal, že do života hlavních hrdinů budou nějak výrazně zasahovat dějinné události (srovnej s Jakubem sklářem). Tady je to ale vše staženo do jedné vily, kde probíhá špatně napsaná červená knihovna. Scénárista má podle mě histriónskou poruchu osobnosti. Poctivě jsem seriál odkoukal s manželkou a i ona, přes okouzlení Jánem Koleníkem (ano - je to prostě spíše pro ženský), označila poslední díly za "zbytkové teplo".

Clona (2014) (seriál)

Epsteine já tě vycloním ! "Poklonu" si rozhodně zaslouží i vocas co dělal casting.

Last Night (2010)

Film od ženy pro ženy. Během 90 minut se mezi postavami nemluví o ničem jiním než o vztazích. Když se vám to trefí do nálady asi to budete vnímat jinak, než jako průměrný film. Připomělo mi to Ztraceno v překladu. K obsahu: Joanna to sice "vydrží", ale není ten způsob její nevěry horší? Michael se přece po (pře)činu sbalí a jede za ní, aby byl s ní a najde ji pochybující, tesknící a asi dále doufající.

Equilibrium (2002)

Papundeklová vykrádačka Matrixu a Jirky Orwella, selhává už v tom na čem je postavena. Lidé žerou povinně nějakou drogu, která u nich brzdí emoce. Pak trochu překvapí, když do místnosti nakráčí frajer s automatem a všichni strachy utečou. Copak je ten strach?

Dvacet tisíc mil pod mořem (1980) (TV film)

Dobružství tady v té levné televizní inscenaci ustupuje spíše té morálně-sociální stránce Verneovky - Nemo cestuje po světě hlavně proto, aby pomáhal různým hnutím odporu, revolucionářům, rebelům proti útlaku kolonistů a kapitalistů.