• Romantický

Bláznivá holka (2008)

V obsahu tady stojí, že nemáme tento film hodnotit, pokud jsme viděli původní korejskou verzi. Tohle je ale podle mě velká blbost. Je jasné, že to ovlivní naše hodnocení, ale u tohoto je opravdu nutné vidět původní korejský film. Pokud totiž jako první zhlédneme původní My sassy girl s herečkou Jeon Ji-hyeon, zjistíme, že Korejci hýří oproti Američanům nápady a přináší do filmu zvláštní atmosféru. Pak se podíváme na americkou verzi a naopak zjistíme, že Američené celou atmosféru zničili, všechny nápady totálně zkopírovali aniž by se vůbec snažili přinést něco svého, a pokud do filmu něco přidali, tak to jsou řeči o sexu, kterým se naopak Korejci úplně vyhnuli. Je mi z Američanů zkrátka na nic.... abych se vrátila zpět, pokud bychom první viděli tuto americkou kopii, řekli bychom si, že to opravdu nebylo špatné a hodnotili bychom to možná dokonce nadprůměrně. Pak se možná někdy podíváme na původní korejský film a zjistíme, že všechny situace jsou tam stejné, protože všechno bylo Američany zkopírované, jen zasazené do amerického prostředí. Tím by se nejspíš pokazil dojem z celého tohoto korejského veledíla a to si přece původní My Sassy Girl nezaslouží, nebo ano? Proto tvrdím: Na tenhle film se nedívejte, raději zhlédněte původní korejskou verzi. ~(0,6)~

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Jednoznačně nejlepší film s Jeon Ji-hyeon, který oplývá originalitou a zvláštní atmosférou. Tohle je přesně ten příklad, jak se korejské romantické komedie liší od těch amerických. Američané to opravdu zkazili, když se tento dokonalý snímek snažili obšlehnout ve své vlastní "My sassy girl". ~(5,0)~

Svět Elmo (2006) (pořad)

Přijde mi docela nefér, že všichni hodnotí seriály pro nejmenší tak špatně. Je jasné, že dospělí z takové hlouposti nic nemají, ale mělo by se to přecejen hodnotit trochu objektivně z pohledu malých dětí, které také jsou cílovou skupinou. Co se týče seriálu "Svět Elmo", vážně není tak špatný, mé jednoroční sestřičce se moc líbí a Elma miluje. Taky jsem se s ní na pár dílů dívala a dokonce bych řekla, že to ani není tak hloupé. V jednom z dílů třeba vysvětlovali, jak se používá fotoaparát a co fotit, tudíž bych řekla, že pro tak malé děti je to i trochu poučné. Nemůžu jinak než dát 4 hvězdičky. ~(4,0)~

Jeden den v New Yorku (2004)

Konečně nějaký film sester Olsenových, co má aspoň nápad. Dokonce mi to přišlo i dost zábavné. Pokud je tu někdo, kdo jako já viděl více filmů s Olsenkama, určitě mi dá za pravdu, že to je přecejen lepší než ty hrůzy jako Výlet do Říma, První jízda, atd... Společně s filmem "Sestry v akci" tvoří tento film jediné dva filmy sester Olsenových, které se odvážím hodnotit nadprůměrně. ~(4,2)~

Mezi námi děvčaty (2003)

Nemůžu si pomoct, ale Freaky Friday je má oblíbená komedie. Tak mě to pobavilo, že hned poté, co jsem to viděla poprvé na dvd, jsem se na to podívala znovu. Díky tomu jsem se také začala dívat na ostatní filmy s Lindsay Lohan, které už ale za nic moc nestály. Maximálně tak "Protivný sprostý holky" a "Past na rodiče", kde Lindsay hrála jako malá. Zaručuju vám ale, že u "Mezi námi děvčaty" se pobavíte. Jamie Lee Curtis je tam úžasná. ~(5,0)~

Marketa Lazarová (1967)

3 hodiny táhlých nudných scén. Pokud chcete u filmu umírat a modlit se, ať už skončí, podívejte se na Markétu Lazarovou. Dokonce i četba Vančurovy knihy je snesitelnější než film. Vážně nechápu to vynikající hodnocení, které tomu všichni ostatní dávají, já osobně dávám jednu hvězdičku jen za pokus o umění, který se ale jinak vůbec nezdařil. Bez jakéhokoliv studu můžu říct, že na jakýkoliv jiný hrozný film (klidně i na film, kterému jsem dala hodnocení "odpad") bych se raději podívala znovu než na Markéta Lazarovou. Už nikdy víc! ~(0,5)~

South Park: Peklo na Zemi (1999)

Hodně sprosté, ale ne tak vtipné. Seriál je vtipnější a rozhodně lepší. ~(1,6)~

Ajaši no Ceres (2000) (seriál)

Před pár lety, kdy jsem toto anime viděla poprvé, mě doslova dostalo a stalo se mým oblíbeným anime. Je pravda, že autorka Yu Watase tvoří hlavně pro dívky, takže (jak jsem zjistila) opačnému pohlaví se takový druh anime moc nezamlouvá a dokonce mu děj může přijít i dost přehnaný. Ayashi no Ceres má ale to, čeho si na japonských animovaných seriálech dost cením - žádný typický happy end. Něco zkrátka může dopadnout dobře, něco špatně, jako ve skutečném životě. ~(5,0)~

Zápisník smrti: Poslední jméno (2006)

Společně s prvním filmem tvoří druhý film celek, proto dávám stejné hodnocení jako prvnímu, i když je pravda, že teprve v druhém díle dochází k nějaké "akci" a první díl se zdá být spíš jakýmsi úvodem. Líbily se mi však oba dva díly, i přes to, že na mangu nemají (ilustrace Takeshiho Obaty jsou zkrátka nenahraditelné). Hudba (Kenji Kawai) je také ucházející. ~(4,4)~

Zápisník smrti (2006)

Anime jsem ještě neměla šanci vidět, takže s tím to srovnat nemůžu. Četla jsem však mangu a té se to opravdu nevyrovná. Ve filmu byla vypušťěna spousta věcí, dokonce několik hlavních postav, zato přidána jedna, která se v manze nevyskytuje. To vše ale jenom proto, aby se příběh vlezl do dvou filmů, což by jinak nebylo možné, takže tohle filmu nijak nezazlívám. Celkově si myslím, že se film docela povedl, dokonce i výběr postav nebyl vzhledově tak špatný (především L, Watari...), i když Tatsuya Fujiwara mě v roli Lighta nejdřív trochu šokoval. Po shlédnutí jsem ale přecejen měla pocit, že zfilmování mé oblíbené mangy nedopadlo špatně, právě naopak. ~(4,4)~