• Romantický

Paříži, miluji Tě (2006)

Jako celek sice fajn, ale některé povídky byly slabší nebo mě moc neoslovily (a co teprve to s tím kadeřnictvím - to jsem dokonce ani nepochopila). Na druhou stranu se zde ale vyskytlo několik lepších částí - mimové, příběh o slepci a herečce a závěrečný příběh o turistce, která sama objevuje kouzlo Paříže (ten mi padl do noty asi nejvíce). Ve výsledku je to sice nerovnoměrný počin, ale určitě nadprůměrný. ~(3,7)~

Penelope (2006)

Milá pohádka pro dospělé, která vykouzlila úsměv na rtech. :) ~(4,0)~

Pokojný bojovník (2006)

Přiznám se, že miluju filmy jako tento - takové, které zkrátka mají co říct a dokáží inspirovat k lepšímu životu. Pokojný bojovník není jen film o síle přítomného okamžiku, ale je to film o vnitřní síle člověka a o životní cestě, na které můžeme narazit na zdánlivě nepřekonatelná úskalí, ale měli bychom pamatovat, že ve skutečnosti jsou to právě ta úskalí, které nás mnohdy dokáží navést správným směrem a nakonec nikdy nejsou nepřekonatelná. Film nabízí velkou spoustu drobných mouder, které se ve výsledku propojují v jednu životní filozofii. Co mi ale udělalo o to větší radost, je fakt, že tuhle tématiku zpracovává hodně kvalitně (včetně hereckých výkonů), bez zbytečných klišé a okatého podsouvání názorů divákovi. Často mě totiž mrzí, že filmy, které mají podobná skrytá moudra, jsou mnohdy zpracované tak, že je každý sebemenší cynik šmahem odsoudí, a to je škoda. Proto jsem měla radost, že Pokojný bojovník jen stěží spadá mezi podobné béčkové filmy. Rozhodně se zařadil mezi tituly, ke kterým se vždycky ráda vrátím. ~(4,7)~

Poseidon (2006)

Naprostá blbost. Skupina lidí se po zasažení lodi obří vlnou (a jejím převrácení) rozhodne z vnitřní místnosti dostat ven skrz dno lodi nad hladinu. I když se vůbec neznají, neuvěřitelně skvěle spolu spolupracují, když někdo z nich umře, řeknou "dobře, tak jdeme dál" a na prahu vážného nebezpečí se kladné postavy z nich vždycky ze všeho dostanou. Celý film je proložený spoustou nesmyslů, chyb a také debilním scénářem. Na konec se dostanou ven akorát, když se loď zrovna potopí, a z nějakého důvodu mají po ruce člun i světlici. Přiletí vrtulník a všichni jsou zachráněni. The End.... S hodnocením nemůžu jinak. Byla bych ochotna ho o hvězdu zvýšit, kdybych se u filmu přes jeho nesmyslnost aspoň bavila. Ale ke všemu to ještě byla nuda. Pokud se chcete podívat na dobrý katastrofický film, od tohoto titulu rozhodně ruce pryč. ~(0,5)~

Poslední prázdniny (2006)

Pěkný a ke konci hodně úsměvný film :) Není to sice nic převratného, ale svým jednoduchým poselstvím mi to dokázalo překvapivě zvednout náladu. ~(3,6)~

Prázdniny (2006)

Příjemný, milý film o lásce, u kterého se po zhlédnutí nejspíš budete usmívat. Hvězdné herecké obsazení, napůl britské, napůl americké, ale každopádně dobře vybrané. Včetně Jacka Blacka, kterého normálně nemusím, ale tady byl docela sympatický. POMO sice, jak tak čtu jeho komentář, nesouhlasí, ale já si myslím, že Prázdniny jsou s Láskou nebeskou docela slušně srovnatelné, i když je pravda, že Láska nebeská je lepší. Každopádně, pokud máte rádi filmy o lásce, kde se prolínají životní osudy více lidí, pak tento film určitě stojí za vidění. ~(3,9)~

Regatta: Kimi to ita eien (2006) (seriál)

Seriál ze světa veslování a s milostným trojúhelníkem (nebo možná by se dalo říct čtyřúhelníkem?). Seriály a filmy, které se týkají sportu, nepatří mezi mé oblíbené, což se možná odrazilo i v hodnocení. Na druhou stranu byl tenhle svět veslařů zobrazen dost zajímavě na to, aby zaujal i člověka, kterého sport nezajímá. I tak mě samozřejmě o něco víc zaujala romantická stránka seriálu. Líbilo se mi zobrazení vztahů mezi postavami a proměna těchto vztahů. Charaktery postav byly navíc dobře vystiženy, takže tohle všechno má u mě plus. Ve výsledku však něco seriálu scházelo. Napadá mě, že možná trochu víc komický prvek? Ale je pravda, že míchat romantiku, sportovní drama a k tomu ještě komiku, to už by možná bylo moc. Pár vtipnějších scén se sice objeví, ale jinak je Regatta především drama. A možná v tom tkví ten problém - asi mám v poslední době náladu na zábavnější seriály :) Proto nechci tomuto seriálu nijak křivdit - do čtyř hvězdiček chyběl jenom kousek. ~(3,4)~

Rozchod! (2006)

Rozchod! tvoří spolu s filmem Až tak moc tě nežere dvojku nedávno viděných filmů, z nichž u obou oceňuju poměrně reálné zobrazení partnerských vztahů a myšlení obou pohlaví. U Rozchodu je navíc netypické to, že to není ani náhodou běžný romantický film, a tak i konec není tak úplně to, co bychom čekali. Jak jsem řekla - reálné zobrazení vztahu a jeho úskalí, to je to, v čem Rozchod! jako film vyniká. Plus je zde jedna z mých oblíbených sympatických hereček Jennifer Aniston, takže to taky filmu přidává. ~(3,9)~

Silent Hill (2006)

Hru jsem sice nikdy nehrála, ale moc jsem o ní slyšela, viděla jsem nějaké videa a taky miluju hudbu ze Silent Hillu (Akira Yamaoka rullz). Proto jsem také čekala, že film bude hodně dobrý, snad dokonce uchvacující. To ale rozhodně nebyl. Právě naopak, místy jsem se i trochu nudila. Bylo to takové...přesný výraz by asi byl "nemastné neslané". Vážně mě to zklamalo. ~(1,5)~

Soredemo boku wa yattenai (2006)

Jsem neuvěřitelně ráda, že většina japonských filmů má co říct. Včetně tohohle, který se dokonce zabývá hodně závažnou tématikou systému japonského soudnictví, a to zajímavým a mírně napínavým způsobem. S japonskými soudy samozřejmě nemám zkušenost, ale celé se to zdálo hodně uvěřitelné a skoro bych se nedivila, jestli to tak v Japonsku vážně funguje. Japonci se v mnoha ohledech chovají podle různých pravidel (pro západního člověka často nesmyslných) a vláda v Japonsku vládne pevnou rukou. Vztahy a různé konexe jsou mnohdy zásadní. Není pak divu, že všechno nefunguje přirozeně a jednoduše. A o tom tento film je. Japonské filmy a seriály můžou mít jakékoliv myšlenky či poselství, hlavní však je, že nějaké pořádné myšlenky mají. U amerických filmů mi tahle tendence přijde v poslední době slabší a když už film má nějakou myšlenku, často je to nějaká stokrát ohraná a nezajímavá. Proto si obecně japonských filmů cením. ~(4,2)~