Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Akční
  • Dokumentární

Poslední recenze (309)

plakát

Volha (2023) (seriál) 

Popravdě, toho souložení a zvracení je tam na můj vkus až moc. Na druhou stranu, když se chlastá až do němoty, není se čemu divit. Pana Pekárka jsem nenáviděla, strašnej hajzl to byl, přesto, kolikrát mi ho, kvůli té jeho hlouposti, bylo i líto. Dokonce mě párkrát i pobavilo, jak se okolnosti vyvíjely v jeho prospěch, nebo jak rázně utřel paní režisérku/knihovnici (protože můžu být na té správné straně barikády, ale chovám-li se povýšeně, něco to vypovídá o mně, jako o člověku). Každá postava byla úžasně propracovaná, všechny měly dost prostoru se divákovi předvést, aby si k nim vytvořil vztah. Vyjímečná byla postava Pepy Horáčka, ta snad i místy trošku zastínila tu hlavní. Přes všechny ty prasárny, které agent Volha, vedomě či nevědomě, prováděl, mě stejně nejvíc zasahovalo to, jak se choval ke své rodině/ám, to se mi otevírala kudla v kapse. Nejvíc mě bavilo, jak postupem času každý dostal, co si zasloužil, ať už sám svou hloupostí nebo za pomoci druhé strany, a jak by si divák přál, tak to i dopadlo, hlavně v případě agenta Volhy. U pár scén v posledním díle mi bylo až úzko (matčino chátrání, pokus o zábavu se dvěma ženami pro syna a poslední povolání pana Pekárka). Musím říct, že se seriál opravdu povedl a že v člověku hodně zanechá. Bohužel, ať je doba taková nebo maková, svině jsou v každé z nich, a chce-li někdo někoho potrápit, nebo zničit, má na to zase jiné prostředky a hůl si vždycky najde. Je to o lidech. Takových Pekárků tady máme, egocentrických, prospěchářů a primitivů, i dnes.

plakát

Adikts (2024) (seriál) 

Myslím, že díky tomuto seriálu mladí v drogách zalíbení nenajdou, snad jen kromě LSD…ale nijak to nezlehčuji, sama mám děti a nechci aby braly drogy. Seriál je správně odstrašující a při jeho sledování mi bylo dost hnusně, ne sice tak, jako při filmu Requiem za sen (hrůza hrůz), ale prostě strašně. Bylo to nechutný, odporný, vulgární, neskutečně depresivní a smutný. Ovšem výborně natočené a zahrané! Jsem ale člověk, kterého drogy nikdy nefascinovaly a i s těmi dvěma legálními (kouření a alkohol) jsem se rozloučila. Baví mě být střízlivá. Jako mladou, ještě snad na ZŠ mě od tvrdých drog dostatečně odradil dokument, na kterém jsme se školou byli v kině, o feťákovi, co nakonec byl i HIV pozitivní. Po celou dobu se tam procházel na hřbitově a bylo to příšerně smutné a beznadějné. A samozřejmě časosběrný dokument Katka (ale ten dříve natočený V pasti - Katka, který končil tím, jak byla na substituci a jak se prodávala u Národního divadla. Některé pasáže z toho souborného dokumentu zmizely). Taková krásná holka…a jak vypadá teď, a nejen vypadá, prostě celkový rozklad osobnosti. Když nad tím tak přemýšlím, jako výchovný ten seriál být moc nemůže, když je až 18+. A v tomto věku už jsou mladí rozumější, i když kdo ví. Jako umělecký počin tedy dobré, ale co z toho vlastně. Promítat to plnoletým po matuře? Pamatuji si, že jsem opakovaně shlédla film Trainspotting a nikdy mě ani nenapadlo si ty drogy někde shánět, jediné, co jsem si sháněla byl soundtrack k tomu filmu. Věřím, že snad tento seriál nikoho k drogám nepřiměje.

plakát

Dalibor Janda - oheň, voda, vítr (2023) (TV film) 

Vzpomínám, jak jsem jako malá holka hodiny sedávala v obýváku před gramofonem a pouštěla si z desek jeho písničky. Přitom jsem si ho pořád prohlížela na obalech těch dvou LP, byly to Hurikán a Kde jsi. Obdivuju i mou maminku, která jako fanynka Karla Gotta vydžela tuhle mou každodenní zálibu, ostatně musela to být ona, kdo desky koupil, a vím, že kromě “Všeho na Mars” se jí také líbila. Krásná je každopádně “Kde jsi” (trochu naivně jsem stále čekala, kdy se ta ženská konečně objeví ve dveřích) a “Oheň voda vítr”, tam jsem měla radost, že máme cosi společného, když i on nosí na krku známku blíženců…malá zamilovaná holka jsem byla. Teď po letech mám stále z těch dvou písniček husinu po celém těle a fakt si je užívám, plus ještě “Padá hvězda”, ta je boží. V jeho písničkách se mi líbí takové ty hudební drobnosti, nevím jak to popsat, ale hudební prvky, na které vždycky čekám a jsem z nich hotová. Je zkrátka svůj a jedinečný v tomhle. Stejně jako lidé v dokumentu jsem pátrala, co je to ta “kličkovaná” a domnívala se, že je to něco s klikama od dveří a chtěla se tu hru naučit... Z dokumentu jsem měla příjemný pocit. Je to velmi milý a pohodový chlapík se skvělou přátelskou povahou, který musí být vnitřně velice silný. Moc mu přeju, aby se mu dařilo, a to po všech stránkách. Pro mě to byl “jen” pěkný chlap, co krásným hlasem zpívá nádherné písničky. Teď, díky dokumentu, už se mi i “zhmotnil” a vidím, že je to prima člověk, který má talent, má to, co dělá rád, má rád lidi, dokázal zvládnout událost v jeho životě, kterou bych já zvládnout určitě nedokázala a společně se svou fajn ženou a dcerou jdou životem dál. Moc jim to přeju a ať jsou šťastní.

Poslední hodnocení (2 955)

Pasažéři (2016)

26.02.2024

Malá černá skříňka (2004)

26.02.2024

Byl jednou jeden dům - Ďábelské ostrovy (1974) (epizoda) (E04)

25.02.2024

Smysl pro tumor (2024) (seriál)

25.02.2024

Smysl pro tumor - Epizoda 8 (2024) (epizoda) (E08)

25.02.2024

Byl jednou jeden dům - Jízda do tunelu (1974) (epizoda) (E03)

25.02.2024

Byl jednou jeden dům - Bio Ilusion (1974) (epizoda) (E02)

25.02.2024

Cirque du Soleil: Luzia (2016) (divadelní záznam)

24.02.2024

Bakaláři - Kufr (1976) (epizoda) (S05E26)

24.02.2024

Reklama