Ženy v nesnázích (2009)

Nespravodlivo neznáma ženská konverzačka, ktorú bez preháňania a ostychu môžem prirovnať k tarantinovským dialógom s guľami, má to aj zaujímavý humor, aj určitú vážnosť, no a všetky tie kôrky sú úžasne presvedčivé a samozrejme príťažlivé, zaujímavé, že už-už by ste chceli, aby už niečo ukázali a po chvíli na to razom zabudnete pri neopakovateľnom prívale slov a píbehov, skvelá práca scenáristu a režiséra, takže 80%.

Sociální síť (2010)

Myslel som si, že ako vytrvalo neústupčivý ignorant FB, budem pri sledovaní tohoto filmu značne hendikepovaný a nezorientovaný, ale tá hutná jednoduchosť príbehu mi úplne dala zabudnúť na polemizovanie o zmysluplnosti tohoto fenoménu, Fincher to proste vie a okrem toho dokáže zasadiť knokaut z úplne opačnej strany, ako očakávate, a tak, ako sa môžu odbaviť na jeho produkte zarytí prívrženci FB, tak mňa zas utvrdil v mojom zásadnom postoji, je to také jednoduché a zároveň geniálne, hodné skutočného majstra, takže 85%.

Kokain (2001)

Nevyužitá šanca, a to sa snažím odosobniť od mojej averzie voči vážne sa tváriacim filmom, glorifikujúcich zločincov, nenašiel som tam žiadnu pridanú hodnotu, len chronologicky zoradené výjavy zo života jedného drogového dílera, ktorý sa zrejme stal živou legendou vo svojom rezorte, atraktívna téma, hviezd ako maku, ... a dosť, takže 55%.

Město (2010)

Sú podobné kúsky, kde tú snahu tvorcov o menšiu či väčšiu glorifikáciu darebákov jednoducho a rýchlo prekuknete ako neúprimnú hru, tu som Benovi uveril, aj keď sa priznám, že až do konca som tŕpol, či to dáko nepofakuje, zrejme som palce držal dobre, lebo mi môj výborný dojem nepokazil, perfektná režisérska práca, vynikajúce herecké výkony, zaujímavá hudba, rozhodne jedno z najpríjemnejších prekvapení z tejto škatuľky za posledné roky, takže 85%.

Soudce Dredd (1995)

Futuristická kovbojka, ktorá verne odráža všetky typické prvky komiksových predlôh, tony patetickosti, jasné diferencovanie dobra a zla bez akéhokoľvek odtieňa stredu, nesmrteľnosť klaďasov aj za cenu prekonania hranice smiešnosti až trápnosti, blbučké dialógy a monológové preložky, filmová podoba k tomu pridala ohromne zábavné prehrávanie všetkých hlavných hrdinov, aby sa čo najviac podobali na svoje statické dvojrozmerné originály, napriek tomu je to podarený kúsok, ktorý má svoje miesto v histórii filmu, teraz by sa to už urobilo inak, oveľa temnejšie a nejednoznačnejšie, ale tá doba si takýchto hrdinov priala, takže 65%

Rallye smrti 2 (2010)

Toto ani nemohlo dopadnúť inak, len totálny idealista si mohol myslieť, že z takého slabučkého scenára sa dá vytvarovať aspoň ako-tak dôstojný nástupca Jednotky, zaujímavé herecké obsadenie tak vyšlo navnivoč, hlavne Gossa mi je úprimne ľúto, takže 40%.

Rallye smrti (2008)

Pokiaľ sa tam príliš nedrísta, tak sa je na čo pozerať, akcie majú švih a správny náboj, Jason oplýva dostačnou charizmou na utiahnutie príťažlivosti a atraktívnosti príbehu, lenže miestami sa tam drísta dosť, čo utvrdzuje zaradenie filmu do béčkových levelov, v celkovom kontexte to však nepôsobí dáko rušivo, lebo nikomu predsa nešlo o konverzačku, takže 75%.

Výplata (2003)

Veľmi slušný námet rozpracovaný priemerným scenárom a nie celkom vydarenou réžiou, čo je zaujímavé, lebo predpokladaný najslabší článok, hlavný actor, nebol vôbec najslabší, no a keď aj Uma nechala svoje silné chvíle na inokedy, dostávame porciu ľahko nadpriemerného kúska bez oblohy, takže 60%.

Nestanu se tvojí ženou (2007)

Nad priemerom vyčnieva len talentovaná Saoirse a obdivuhodná príťažlivosť Michelle, inak je to dosť nesúrodé a klišéovité so značne násilným humorom, dvojgeneračné ľúbostné pobláznenie s takým potenciálom by si zaslúžilo oveľa kvalitnejšiu fazónu, takže 45%.

Street Kings (2008)

Je to okukané a k záveru aj zbytočne klišéovité, ale temné príbehy z polišského úzadia sú vďačné a atraktívne, rezké tempo, tvrdí chlapci, známe herecké tváre, žiadne úsmevy a veľa rachotu síce na tie najvyššie priečky nestačia, ale o dobrú zábavu sa postarajú, takže 75%.