Anděl smrti (1998)

V porovnaní s plejádou iných satanistických kúskov, tento ma zaujal celkom originálnou myšlienkou dotykového prenosu zla cez hostiteľov a tiež kombináciou s krimithrilerom, nemá to síce akčný spád a desivé hororové prvky, ale o to zrejme režisérovi ani nešlo, a ani by to do celkovej skladby vôbec nezapasovalo, takže 75%.

Devátá brána (1999)

Chlapi si zrejme povedali, že natočia niečo satanistické, ale tak, aby to nevyznelo ako kopa iných podobných zámerov, a aj im to vyšlo, je to veľmi zvláštny kúsok, tam kde by sa malo pridať, dej sa naťahuje, kde by sa malo postrašiť, blysne sa kratučký nenápadný ale skvelý humor, kde by sa mala rozlúštiť nejaká tajomná hádanka, zatiahne sa ešte temnejší záves, jediná istota je Depp, od začiatku do konca je výborný, takže 75%.

Pod kontrolou (2004)

Veľmi zvláštne exteriéry dali tomuto filmu so sľubným námetom zvláštnu príchuť, ktorú ani neviem definovať, ale nehodilo sa mi to tam, scénaristicky ani réžijne to tiež nebolo dotiahnuté, a tak slušné herecké obsadenie to už spasiť za žiadnych okolností nemohlo, veľká škoda, takže 60%.

Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

Sľúbené sa stalo pravdou, Epilóg je určite šťavnatejším sústom ako jeho predskokan, Cassel sa vyšantil v postave Mesrina viac a s väčším potešením ako v jednotke, kamera aj strih sú tiež akčnejšie, napriek tomu mi ešte viac vadilo otvorenejšie balansovanie medzi vykreslením šialenca a blázna na strane jednej a jeho poľudšťovaním a poukazovaním na sťaby Jánošíka ochraňujúceho ľudkov pred zlými hrabivcami, najväčší prínos filmu bol pre mňa historicko-faktografický, aj keď nie hĺbkovo, ale aspoň čiastočne odhalil stupídnosť a zvrátenosť západnej socdemokracie a represívneho systému ako jeho súčasti v 60. a 70. rokoch, takže 70%.

International (2009)

Obstojný potenciál po takmer všetkých stránkach, ale bohužiaľ premárnený, scenár skĺzol do klišé až nelogických nezmyselností, ani výrazný Clive to nedokázal zvrátiť, aj keď bez neho by to dopadlo citeľne horšie, takže 60%.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Vôbec to nie je originálne, a predsa to má čaro, silu a spirit, veľmi dobrý kasting, snáď som tam nenašiel postavu, ktorej by nesedela rola, no a Brad je špička, zaujali ma tiež výborné historické scény, takže 80%.

Temná zákoutí (2006)

Vlastne sa čudujem, prečo zaujímavá Thora zobrala tento džob, nemalo to hlavu ani pätu, minimum napätia, zbytočné krvavé scény, ktoré pôsobili nasilu, len aby tam bolo niečo hororoidné, nepasujúce rumunské kulisy, slabučkí herci, takže 40%.

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Klasická francúzska gangsterka, ktorá nemohla mať iného hlavného hrdinu ako Cassela a nevyhla sa v istých momentoch skrytej glorifikácii jedného z najväčších grázlov, ale to je pre Frantíkov typické, Vincent odviedol poctivú robotu, ale svoj tieň neprekročil, najviac zaujali dobové scény a rekvizity, celkovo som po ohromnej kampani očakával oveľa viac, takže 60%.

Pochyby (2008)

Vynikajúca štúdia ľudskej náchylnosti podľahnúť prvým dojmom z druhej ruky, ako ľahko to dokáže každý z nás, už oveľa menej z nás je pri vytriezvujúcom poznaní zmietaných pochybami, ale len výnimoční jedinci sú schopní a ochotní prvokrivdu napraviť, keby to bol film o tých posledných, vyznel by pateticky a klesol by tým do lepšieho priemeru, chvalabohu sa tomu tvorcovia vyhli, veľmi zaujímavo vybalansovali príbeh a aktérov, v podstate je to dielo pre troch hercov, a všetci sa ho zhostili bravúrne a presvedčivo, prekvapujúco podfarbené takmer žiadnou hudbou, čo len zosilnilo už aj tak extrasilné dialógy, takže 85%.

Na hraně lásky (2008)

Vojnová doba prináša určite prezvláštne situácie a vzťahy mimo fronty, a možno preto sa mi rozbeh filmu zdal dosť bizarný a iracionálny, a tiež rozťahaný, až som sa skoro začal nudiť, potom to dostalo spád a logiku, ak sa to o vojnovom filme dá povedať, Keira podala štandardne dobrý výkon, ostatní sa mi zdali v jej tieni, možno preto, lebo kvôli tomu dlhému rozbehu už na nich nezostalo času, takže 60%.