Bourák (1993)

Film, který si získa srdce a už ho nepustí. Skvělá hudba spojená s příběhem krásnějším, než vyhrát zlatou olympijskou medaili nebo mistrovství světa. Rudy je nejlepší ukázka toho, že když dřete, nakonec se vám splní to za co jste makali. Ať už je to sebemenší nebo sebevětší cíl.

Tohle je válka! (2012)

Neuvěřitelná prasečina, která má ale tak dobré herce, kteří báječně předvádí humorné situace, že tři to pořád jsou. McG je ale stále všechno, jen ne pan Režisér.

Kronika (2012)

Na poli 84 minut celkem zábavné, jinak neobjevné, klišovité a špatně vygradované. 3 hvězdy drží dobrý nápad.

Potomci lidí (2006)

Drastická realita v roce 2027. SIce mi trochu chybělo nějaké větší vysvětlení neplodnosti, jinak ale jenom tleskám. Cuarón vytvořil atmosféru a svět plný deprese a (bez)naděje. Kulervoucí kamera, skvělej Clive, dechberoucí Caine. Film, u kterého nejde, než jen zavřít hubu a fascinovaně se dívat na to všechno.

Někdo to rád horké (1959)

"Nobody's perfect." Až na Wildera a spol. Vůbec první černobílý film, co jsem viděl. Úžasnost těchto dvou barev si mě vzala hned.

Pařba v Bangkoku (2011)

Že je to stejné jak jednička by zas tolik nevadilo, kdyby měl film aspoň takovou nálož vtipů, gagů a hereckých exhibic jako právě předchozí díl. Ta nálož není ani poloviční. Spoustu věcí zachraňuje Zach a ještě bratr nevěsty, občas je ale zase Zach na přes hubu. Phillips prostě asi o tomhle pokračování nepřemýšlel moc racionálně.

Bitevní loď (2012)

Neuvěřitelná prča. V tom filmu je všecko, od mariňáků, hezkých bab, Warcraft mimozemsťanů a beznohých niggas po námořnický domov fuckujících důchodců, špatné pochopení Umění Války, nesení těžké rakety, patriotismu a skupinového focení. Prvních 90 minut je na 3, pak se to tak rozjede, že kdyby byla taková i první část, neváhám s pěti a titulem "Guilty pleasure roku". Jen škoda, že nebude dvojka.

Ohnivé vozy (1981)

Tento film bohužel neodolal času, ale stále má pár působivých scén, krásnou hudbu, slušné herce a skvělou výpravu. 3 a půl

Provaz (1948)

Být to divadelní hra dávám pět a tleskám. Takhle je to prostě herecky brilantní, napětím vygradovaný a pointou přesný thriller, každopádně s malou filmovostí. Režie je ovšem opět něco jinýho.

Okno do dvora (1954)

Nervy drásající a napínavé, přitom vlastně tak jednoduché a zdánlivě neakční. Opravdu kulervoucí režie.