Cizinci ve vlaku (1951)

Perfetní detaily, trošku horší celek. Hitchcock každopádně vytěžil z příběhu maximum, jen tomu chybí trochu nadčasovosti a na můj vkus lepší konec.

Kachní polévka (1933)

Sypání hlášek z rukávů a souboj o to, kdo je zábavnější. Jednomu by se zdálo, že je to nějaký starý černobílý Joke Battle, ale na konci kdy se vše spojí už víte, že ne. Větší příběh, větší filmovost a tu pátou tam hodím. Ale sebevíce chytrá přehlídka jokeů bez jakékoliv kostry na pět prostě není.

Star Trek (2009)

Abrams je cool. Udělat z důchovcovského, einsteinovského sci-fi neméně chytrý epos se skvělou akcí, vizuálem a osvěžujícím scénářem, je kumšt. Aby to navíc tolik fungovalo ústřední dvojci, to se jen tak často nevidí. 5 long living and prospering stars.

Sunset Boulevard (1950)

Jestli se pro nějaký film nejlépe hodí slovo nadčasový nebo nesmrtelný, je to tento. Zápletka a styl vyprávění jsou pořád aktuální, před herectvím Glorie Swanson se nedá nic jiného, než smeknout a pak je tu samozřejmě ještě Billy Wilder, který všemu dává korunu přesnými a plynoucími dialogy. Dokonce i ne zrovna můj oblíbenec William Holden se mi tu líbil. Legenda, jak se patří.

Svítání (2009)

Jeden z nejnedocenějších filmů, co znám. Skvělá hudba a atmosféra, co rve koule. Navíc je to chytřejší, než se to zdá.

Red (2010)

Áčkový Expendables. Se vším špatným i dobrým, co se k tomu váže... A Richardem Dreyfussem.

Coach Carter (2005)

Nuda, klišé, Samuel. Závěrečný zápas je v rámci toho jaké emoce mohl vydolovat naprostý FAIL. Být to o 20 minut kratší, mohl by to být lepší biják.

Radio (2003)

Ano, je to citové vydírání. Ale stále účinné. Navíc: Gooding s Harrisem odvádí naprosto skvělé výkony a Horner je ve formě.

Až na krev (2007)

Husté, plynulé a sakra atmosférické. Dilema mezitím jestli odvádí lepší práci Elswit, PTA nebo Day-Lewis mi bude dělat úsměv na rtech ještě dlouho. 158 minut je tu subjektivně, tak 90. Prostě nesmírně dokonalé.

Hněv Titánů (2012)

Mnohem méně urážející jako jednička, ale o to více stupidní. Scénář je nulovej, Liebesman je rutinér, zápletka je vytažená z prdele. A hudba sice má světlí chvíle, ale má jich málo. Snad jen herci a efekty za to opravdu stojí, ale stejně můžem být sakra rádi, že nevznikne trojka. Tuhle sérii omylů už totiž nic nezachrání.